Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan szerezhetnék egy törpe...

Honnan szerezhetnék egy törpe schnauzer kiskutyát?

Figyelt kérdés
Minden vágyam egy ilyen kutyus. És fontos lenne, hogy só-bors színe legyen, a neme az nem fontos és előnyömre válna, ha nem kerülne tízezrekbe :D
2020. szept. 1. 17:39
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Egyébként se a kaját sajnálom tőle, vagy a kutyakozmetikát, esetleg az állatorvost, HANEM azt a pénzt, amit elkérnek tenyésztők azért, hogy elvigyem tőlük a kutyust, HOLOTT MENHELYEN INGYEN ELVIHETŐK.
2020. szept. 1. 20:19
 12/22 anonim ***** válasza:
91%

Menhelyen nem fogsz kapni schnauzert, még hasonlítót is ritkán.

Ha meg eleve keverék is jó akkor egyáltalán mire volt jó a kérdés?

2020. szept. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%

Akkor vegyél menhelyit, ha ennyire sajnálod rá.. A tenyésztőnél azt fizeted, hogy a kutya igazoltan fajtatiszta, évtizedekre, sőt századokra visszamenőleg vissza tudod keresni az őseit, egészségesek, a standardnak megfelelnek küllemre és temperamentumra is, tehát tudod mit kapsz, mire számíts.

Tudod mennyi egy genetikai teszt, egy egy kiállítás költsége? Ha igényes a tenyésztő, és nem a szomszédba megy kanért, hanem pl. az ország másik végébe, vagy kiutazik európa különböző pontjaira? Egy fedeztetési díj egy menő kannál 1000-1500 euró simán lehet, és akkor az utazást, szállást, orvosi kivizsgálást, hormonszint mérést, ultrahangot stb. nem néztük.

Krvadrága dolog a tenyésztés - ha rendesen csinálják. De ha csak a kölykök felnevelési költségét kérnék el is 40-60 ezer lenne minimum egy kiskutya.


Hogy a kérdésedre válaszoljak, két kutyám van. 10 évet vártam arra, hogy lehessen egy ilyen kutyám.

Az egyiket jelképes összegért kaptam meg társtulajdonba a lengyel tenyésztőjével (3 éve, 200 euróért). A kicsi pedig 380 ezer forint volt, ő magyar tenyésztésű, de angol vonalú, az apa is angol. Mind a ketten show minőség.

Nem vagyok milliomos, évekig gyűjtöttem, és vártam mindkét alomra.

Ha nem lennék a fajta szerelmese, akkor valószínűleg befogadtam volna egy keveréket. De mivel nekem fontos volt a fajta ezért rászántam a pénzt.

Évekre lebontva már több milliónál járok mindkettővel, a kozmetika, az alapellátás, egy egy betegség miatt is, (plusz kiállításozunk ami eléggé megdobja..) de nekem ez megéri, más meg ájfónt vesz évente. Szóval ehhez képest a vételáruk volt a legkevesebb.


Azt hiszem hiába is mondjuk, hogy menj tenyésztőhöz, mert ilyen hozzáállással normális kennel akkor se adna kutyát ha zsebből kicsengetnéd az árát.

2020. szept. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%

Na, az én kutyám 8000 pénz volt. Hogy? Hát kutyamentőktől. Mondjuk nem is fajtatiszta és nem is akartam ezzel vagizni.

Akkor nekem most lehet szavam? Vagy megtiltod, mert nem óccsó okosba' "fajtatiszta" kutyám van?

2020. szept. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
80%

Nekem két házimacskám van “csak”, akiket úgy fogadtam be ingyé’ vidékről, 2 túlélő volt (Őket hoztam el), és 4 halott.

Félévvel azelőtt pedig ugyanaz a macska szült X halott cica kölyköt...

Szerencsére a gazdát, rá tudtam beszélni, hogy ivartalanítasson, amikor elhoztam a kicsiket.

Lényeg a lényeg, ennek a 2 db, kb. 4-5 kilós macskának is csak a minőségi táplálása havi 20-25 ezer forint... És akkor még nem számoltam bele az almot, az éves oltásokat, a havonta esedékes férgek és élősködők elleni védekezést, a csap vizet, a ruhákat amiket a sok szőr miatt gyakrabban kell cserélném, stb.

És még a kerítést is fel kellett újítani, hogy ne tudjanak ki menni az utcára.

Ivartalaníttattam is Őket.

Szóval az alatt a 4 év alatt, amióta nálam vannak, már simán elköltöttem rájuk minimum 2 millió forintot.

Nem sokat nyomna a latba, hogyha mondjuk fajtatiszták lennének és 1-2 százezerért vettem volna Őket.


Szerintem ezzel jól érzékeltettem, hogy majdnem teljesen mindegy, hogy mennyibe kerül egy állat, mert hosszú távon, a vételára lesz a legkevesebb.


És egy kutya/macska azért jobb esetben velünk van 10-20 évig.

2020. szept. 2. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
59%
a HÁROM havonta esedékes férgek és élősködők elleni védekezést *
2020. szept. 2. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
59%

És ha egy beteges vagy betegségekre hajlamosabb állatot veszel, arra sokkal nagyobb eséllyel megy rá a gatyád is, mint egy több generációra visszamenőleg, különböző dolgokra szűrt fajtatiszta állat esetében...


És amúgy nem akarlak kiábrándítani, de menhelyeken és fajtamentőknél is elkérnek jelképes összegeket, vagy az állatért, vagy valamilyen papírért.

Olyan 5-25 ezer forint között.

És általában jobban akadékoskodnak mint a tenyésztők, kimennek megnézni a lakásod, kérdéseket tesznek fel, melyekből kiszűrik, hogy alkalmas vagy e szerintük állattartásra, stb.

2020. szept. 2. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig tenyésztőtől vásárolt kutyust szerettem volna, már meg is találtam a tökéletes tenyésztőt (cavalier spánielt szerettem volna) és fel is vettem vele a kapcsolatot, hogy mennyi a várakozási idő és stb.. Majd egyszercsak bementünk egy bevásárlóközpontba ahol éppen "reklamozta" magát egy alapítvány, adományokat gyűjtöttek, és voltak náluk kölyök kutyák. Rögtön beléjük szerettünk, de mivel a kutya vállalás még azért hosszútávú terv volt, ezért csak adományokat vittünk nekik, de nem hagyott nyugodni a dolog ahogy a kezemben fogtam azt a picit, úgy éreztem, hogy egyszerűen hozzám tartozik, így végül pár nappal később felvettem a kapcsolatot az alapitvannyal és végül elhoztuk, ez februarban volt, életem legjobb döntése volt, egyszerűen imádom. DE hozzatennem, hogy ez sincs ingyen, alapvetően ugye minden menhely/alapítvány elkér olyan 10-40 ezer forint közötti összeget, erre jönnek még az oltások, és mivel mi teljesen nulláról indultunk így "kezdőszettet" is be kellett vásárolni. Így osszessegeben még úgyis, hogy """"ingyen"""" kutya volt az első hónapban több, mint 100 ezer forintunkba került, kb 4 és fél hónapos volt amikor valami belement a szemébe és csúnyán bedagadt neki, rohantunk vele az orvoshoz, 40 ezer (szerencsére tökéletesen meggyógyult), és ezután még jött az ivartalanítás, ami előtt mégegy vérvételt is csináltattunk (kb 50 ezerre jött ki). Járunk vele kutyaiskolába (50 ezer). Ő egy kistestű (12 kg) schnauzer jellegű kutyus, a táp amit eszik (N&D) 25 ezer a 12 kg, ami kb 2 és fél hónapra elég, ezenfelül vesszük neki a rágcsákat (pl bikacsök), jutalomfalatokat a tanuláshoz, játékokat, labdákat, hámot, nyakörvet, pórázt, autósülést, mert ugye ezeket is kinőtte már a kezdőszett óta. És akkor erre még rájöttek azok a kiadások amiket a lakásban kellett megcsináltatni, hiszen egy kölyök kutya azért elég gyorsan talál magának valami elfoglaltságot, ha egy kicsit is unatkozik, plusz nálunk elég nehezen szokta meg az egyedüllétet és ezért a bejárati ajtó mellett tégláig kaparta a falat az első pár napban mikor hosszabb időre (kb 4 óra) lett egyedül hagyva.

Ezekkel most csak arra akartam kilyukadni, hogy egy kutyát soha nem megvenni drága, azt a pénzt ne sajnáld arra, hogy álmaid kutyáját megvehesd, aki utána 10-15-20 évig melletted lesz.

Egyébként a mai világban mikor mindenki 1-2-3 évente vesz 200-500 ezer forintokért pl telefont/laptopot/tévét nem is értem az ilyen kérdéseket, hogy egy társra, akit elvileg mindennél jobban szeretnél magad mellé, ráadásul hosszú évekre, hogy sajnálhatsz 200-300 ezer forintot. (Amit egyébként amíg varakozol a kutyára a tenyésztőnél -hiszen általában legalább 6 hónap- össze is tudsz spórolni, ha félreteszed az egyébként azokban a hónapokban kutyára szánt pénzt.

2020. szept. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó, menj menhelyre! Azzal sincs baj! Csak akkor ne schnauzert akarj, azt ugyanis ott nem fogsz találni. És ott sem ingyen van a kutya, egy adott összeget ott is fizetni kell a menhely felé.

Kicsit el vagy tévedve az anyagiakkal. Kitalálom, kis ostoba tini vagy, igaz?

2020. szept. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Schnauzer fajtamentesnel erdeklodj (ha van). Amugy ezt a fajtat meg a szaporitok is 80 ezertol adjak, akar 120-ig, csak mondom. Fogadj orokbe, ha sajnalod ra a penzt, nincs azzal sem baj.
2020. szept. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!