Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vadonatúj gazdi szeretnék...

Vadonatúj gazdi szeretnék lenni, örökbefogadáson gondolkodom. Milyen fajta/típusú kutyát érdemes viszonylag tapasztalatlan gazdának örökbe fogadnia?

Figyelt kérdés
A családom nagy kutyafóbiás, ráadásul majdnem mindenki allergiás rájuk. Én nem vagyok az és nagyon gondolkozom azon, hogy örökbe fogadjak egyet. Most, hogy egy ideje elköltöztem, lenne is rá lehetőség, de bizonytalan vagyok, mert nem tudom, hogyan keressek. Milyen fajta kutya tűri el, ha a gazdájának még nincs korábbi tapasztalata. Nem az a fontos, hogy kevés törődést igényeljen, mert el fogom halmozni szeretettel, csak nem szeretnék olyat befogadni, akihez nem vagyok felkészülve. 22F

2020. szept. 3. 12:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
95%

Ne kezdő kutyát keress, hanem hozzád passzoló kutyát, akit be tudsz illeszteni az életviteledbe. Nekem olyan fajtajellegű keverékem van első kutyának, akit nem ajánlanak sem lakásba, sem kezdőknek, én viszont mégis jól boldogulok vele, mert az igényei számomra nem jelentenek többlet terhet, nem kellett jelentős mértékben változtatni az életvitelemen, a szabadidőm eltöltésében, és lehet, hogy egy tipikus első kutyával nem tudnék mit kezdeni, mert nem passzolna az életmódomba. Egyébként én fiatal felnőttet fogadtam örökbe, nem kölyköt, így a főbb jelleme, mérete nem volt lutri.

Gondold át az életmódodat, és hogy ebbe milyen kutya passzolna bele, mi az, amin nem szeretnél vagy nem tudsz változtatni, miben vagy rugalmasabb, ha változtatni kell. Ha kell, írd össze ezeket, és ehhez válassz kutyát.

2020. szept. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
87%

Keress egy szimpatikus menhelyet, írd meg nekik, hogy mik lennének az igényeid és miket tudnál nyújtani a kutyának és ha van náluk megfelelő jelölt, ismerkedj meg vele, ha nincs, akkor pedig keress tovább.

Ne feltétlen kölyköt keress, egy felnőtt kutyának már kialakult a személyisége és pont az előéletük miatt néhányan szuper könnyen kezelhető kutyák. (a többségnek sajnos valóban van zavaró viselkedésproblémája, de én pl tavaly fogadtam örökbe egy bántalmazott kutyát és tényleg csak annyi a különbség a tk-s kutyáimtól, hogy vele nem kellett soha veszekednem/bajlódnom a szabályok felállításán, mert nagyon jól értette, hogy mit jelent a NEM.... kevés az ilyen, de azért bőven akad és a gondozók is meg tudják mondani, hogy melyik az.)


Vannak szervezetek(főleg fajtamentések), akik ideiglenes befogadókhoz adják ki a mentetteket, velük mehetsz a legbiztosabbra, mert az idi pontosan tudja a kutyák erőségeit és gyengeségeit + már megkezdte a kutya társadalomba való integrálását, úgy él vele, mintha a sajátja lenne, betartatja vele a szabályokat, így sokkal kevésbé lesz nehéz dolga a leendő gazdinak. Ezzel nagyon nem lőhetsz félre.


A későbbiekben pedig nagyon ajánlom a kutyasulit, ami elsősorban nem azért jó, mert megtanul a kutyád ülni, állni, feküdni, hanem, mert az oktató sok hasznos tanáccsal lát majd el benneteket, szocializálódik a kutya és nagyon jól egymásra tudtok hangolódni.

2020. szept. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
76%

Akarmilyen fajtarol van szo, lehetőleg meg kicsikent fogadd be. Nagy testu kutyakat nem igazan ajanlok mivel nehez oket kezelni, viszont a csivavat sem mert azok is nehez esetek.

Ha sokat mozognal vele akkor esetleg border collie, ausztral juhasz

Vaagy tacskoo, yorkshire terrier

2020. szept. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
22%

Nagy szeles kutyat valassz alacsony energiaszinttel. Az megadobb,jobban hallgat rad. A kismeretuek altalaban porgosebbek.


Fulop Norbert :Tanulj meg kutyaul c kutyakikepzos konyve segit,h tanitsd.

Fennel: Kutyapszichologia c kony leirja az alapokat,h legyen szofogado.


Szimpatiat figyeld. Az alap a valasztasnal!


A mozgasigenyet kerdezd ki es egyeztesd az altalad nyujtott mozgas mennIsegevel es gyakorisagaval.

2020. szept. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
Én nem értek a kutyákhoz, de csak annyi,hogyha mondjuk nem kertes a házad; akkor kisebb kutyát válasszál; mert egy nagynak mégszűkösebb lehet, ha emeletesben laksz.
2020. szept. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!