Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kihez forduljon segítségért...

Kihez forduljon segítségért az akinek a közelében nincs kutyaiskola?

Figyelt kérdés
A legközelebbi 70 kmre van.Azért kérdezem mert sok helyre írjátok"Vidd kutyaiskolába"Mi van azzal aki vinné de nincs hová.
2010. aug. 5. 22:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
nem muszaj kutyaiskolaba vinni otthon is tanithatod csak sok odafigyeles kell torodni kell vele es nem szabad elsore feladni ha sokat torodsz vele jobban megtanulja a trukoket mint a kutyaiskolaba.
2010. aug. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem trükkökről van szó.Sajnos nem tudom hogy kezelni hogy a kiskutyám nem szereti a gyerekeket.Illetve nem fogadja el őket falkatagnak.Olvastam Fennelt De a gyerekek nem partnerek pl a közös evésben(párom gyerekei)A közös kisfiunkat 1 év soha nem bántaná.Neki mindent hagy.Illetve velünk nyugodt,de ha faltűnnek a többiek morog rágjuk.Nem tudom hogy mit tegyek.A kutya ráadásul még fiatal.4 hós.2 hónapaja van nálunk(Híresen gyerekbarát SHi tzu.Biztos én nem szólok rá elég erélyesen de ordítani nem akarok sem bántani.Mit tegyek
2010. aug. 5. 23:00
 3/15 anonim ***** válasza:

Az ilyen jellegű problémára nem jó a kutyasuli, ott az alap szabályokat tanulják meg (engedelmesség, szocializálás)

Ehhez kiképző kell, aki házhoz jön, megfigyeli hogy hogy viselkedik a kutya az otthoni környezetében, és megmutatja ti hogy viselkedjetek.

2010. aug. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Miben nyilvánul ez meg ? Morog, odakap a gyerekeknek?

mennyi idős gyerekek?


kicsit fejtsd ki bővebben a helyzetet...

2010. aug. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt tartsd be a kutya élete végéig:


[link]



Egyébként lehet,hogy bántották a kutyust a gyerekek,még ha véletlenül is.



Csináld azt,hogy bemész a kutyávcal és a gyerekekkel egy szobába,leültök a földre,és a gyerekek kézből adnak jutalomfalatot a kutyusnak,odahívják magukhoz,akkor is juti,játszanak vele.Fontos ,hogy az ők adják és ők dícsérjék a kutyát ne te.

2010. aug. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A párom próbál keresni kiképzőt.Rendőröknél talán van itt.Morog oda is kap.Nem tudom hogy bántották e,én nem láttam.A kislány 8 a fiú 11.Ami viszont biztos zavrja a kutyát hogy állandóan szaldgálnak előtte a kislány köteszik.Hiába szólok rá.Elég neveletlenek az apjuk alig van itthon(a kislány csak nyaral nálunk)a fiúval még nem is lenne gond.De a kutya szerintem állatalánosít és így minden gyerekre morog ugat.Sokat foglalkozom a kutyussal ül fekszik hozzám jön pórázon is jön(elég hosszadalmas volt megtanítani)Nem kezelem ölebként nincs elkényeztetve,de rajtam meg a kisfiamon kívül senikt nem fogad el.
2010. aug. 5. 23:34
 7/15 A kérdező kommentje:
általánosít(bocs fáradt vagyok)
2010. aug. 5. 23:35
 8/15 A kérdező kommentje:
Próbáltam a jutifalatot is még akkor mikor megérkeztek és láttam hogyan viselekedik velük a kutya de akkor is morgot rájuk.Így nem tudom hogyan értethetném meg vele hogy a családban ő alattuk áll
2010. aug. 5. 23:39
 9/15 anonim ***** válasza:

Amit belinkeltem azokat a szabályokat(ajtón ember megy ki elősször,kutya hogy kap kaját,ki kezdeményez játékot),ezeket a gyerekeknek is be kell tartani.


Egyébként valószínű,hogy az izgágaságuk azavarja,de ha te vagy a falkavezér ,akkor te döntöd el,hogy kinél milyen viselkedést kell,hogy toleráljon a kutya.Mert az hogy rohangálnak még normális,nem arról van szó,hogy verik vagy ilyesmi,tehát ezt el kéne fogadnia.


Van még egy jó módszer:


mivel még kicsi a kutya:


egy fél literes üres,műanyag üvegbe beleteszel pár kis kavicsot,kb.3-4 darabot,rázárod a kupakot.


Amint morogni kezd,erélyesen rászólsz,hogy nem! ,nem kel ordítani,de emeled fel a hangodat,és ledobod mellé a földre.neki is dobhatod,de azt csak finoman,viszont közvetlen mellé a földre vágd le nyugodtan.

Ezt a módszert kutyasulikban régóta használják.

A lényege,hogy a kutya nem sérül meg,nem fáj neki,még ha neki dobod az se,kbmintha egy összetekert újságpapírt rácsapnál nem túl erősen a kezedre,de a hangja elég erős ahhoz,hogy tudassa,hogy ezt nem kéne.


Fontos,hogy a nem ,vagy nem szabad vezényszó mindig elhangozzon.De ne félénken mond,hanem határozottan.


Ha pedig megharapja egy kicsit is a gyerekeket,akkor ők fejhangon,és éles hangon mondják azt gyorsan,hogy á.

A kutyáknál a kölykök úgy szocializálódnak,hogy játék közben ha túl erősen harapnak,akkor a másik vsít és akkor tudják,hogy túlmentej egy határon.


Vagy az is jó,hogy ha elkezd mororgni,akkor kimentek abból a szobából,ahol a kutya van,mindenki,de mielőtt kiemtek te rászólsz,hogy nem szabad,rossz kutya.És pár percig kint maradtok,majd ugyanazok,akik kimentek vissza is mennek.Ha megint morog,akkor szídás,megint ki.

Nem hülye a kutya rá fog jönni,hogy nem lehet akkor veletek,ha morog,Ha nem morog,de csak ha egyáltalán nem,akkor dícséret.


Minnél kevesebben legyetek jelen az ilyen gyakorlásnál,lehetőleg csak te és a gyerekek.

2010. aug. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hozzánk 200 kilóméterről is jártak a kutyaiskolába. Mondjuk ez benzinben elég drága multság. Lehet, hogy olcsóbb, ha háznál képzést kérsz, az oktató kimegy és célirányosan segít helyretenni a problémát. Persze vannak olyan esetek, amikor elengedhetetlen a családtagok együttműködése is. Ha ők nem hajlandók erre, akkor a kiképző sem tud segíteni.
2010. aug. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!