Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám mintha melegebb lenne...

Kutyám mintha melegebb lenne a szokottnál, aggódnom kéne?

Figyelt kérdés
Látszólag semmi baja, rendesen evett, ugyanolyan öregesen aktív és jókedvű, mint mindig (11 éves), semmi változás a viselkedésében. Viszont ahogy simogattam, kicsit melegebbnek éreztem, tappancsainál, fülénél is. Honnan lehet biztosan tudni, hogy lázas e? Vigyem el orvoshoz ha ilyen melegnek fogom érezni továbbra is, de semmi változás nem lesz a viselkedésében, étvágyában?
2020. szept. 7. 16:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem tűnik bágyadtnak egyáltalán.
2020. szept. 7. 16:42
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Mikor a kutya lázas kapar egy gödröt és bele fekszik .
2020. szept. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha lázas lenne levert lenne, reszketne (lázas ember is fázik..), nem evett volna, erősen lihegne.

Észre vennéd, ha baja van, maga az hogy melegebb a szokottnál nem jelent semmit. A kutyák testrhőmérséklete amúgy is melegebb a miénknél.

Az is lehet, hogy a te kezed volt hidegebb azért érezted melegebbnek :)

2020. szept. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
Meg kéne mérni a lázát. Tudsz mérni kutyának lázaz? Ha nem akkor biztonság kedvéért vidd el állatorvoshoz. Az orrát kéne csekkolnod, ha ki van száradva, meleg, tehát nem nedves akkor lázas.
2020. szept. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
* Tudsz mérni kutyának lázat?
2020. szept. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
kutyáknak eléggé sűrűn és nagy sávban változik a testhőmérsékletük, szerintem még nincs okod az aggodalomra. ellenőrizd olyan 10-15 percenként, ha nem javul a helyzet néhány óra alatt, akkor érdemes állatorvoshoz vinni. mikor vetted ezt észre egyébként? az enyémnek pld. akkor szokott legmagasabb testhője lenni, amikor egy hosszú alvásból felébred, de utána tényleg pár perc és visszaáll "normálisra"
2020. szept. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

Vazelint vagy valamilyen természetes síkosítót kensz a lázmérő végére és betolod a seggébe a végét (nem tudom szebben írni).


38-39°C-osnak kell lennie, ha nem lázas, nem hipotermiás.

2020. szept. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mértél már neki lázat? Én időnként ellenőrzöm az enyémnek, de még nem volt lázas. Nagy hőségben melegebbnek tűnik amúgy, most hétvégén elég meleg volt.
2020. szept. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!