Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shiba inu és a japán akita...

Shiba inu és a japán akita más fajta kutya?

Figyelt kérdés

2020. szept. 9. 11:14
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

#8

Engem nem érdekel hogy faj vagy nem faj, nekem olyan kell amilyen meg tetszik. Most van egy "korcs" kutyám de nagyon szép és szeretem. És szerintem a korcs jobb mert egyedi és nem olyan mint a faj hogy mind egyforma

2020. szept. 9. 16:37
 12/21 anonim ***** válasza:
68%
mások sem azért vesznek fajtatisztát mert tucat kutyát akarnak. Egyszerűen az adott fajta passzol az életvitelükhöz, a kinézetet ritkán tudja teljesen megválasztani az ember, bár mivel több mint 400 fajta van, mindenki talál a számára megfelelőt. Maradj inkább a "korcsoknál" jobban jár az Akita és a Shiba fajta is.
2020. szept. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Bocsánat, keverék
2020. szept. 9. 16:49
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen mas fajta, habitusra is. Kozottuk nincs molosszus es toy meret, mint mondjuk az Uszkarnal.


Nekem Shibam van es a 300k+ HuF is also hangon annyi (plane a mai euro/HuF mellett) mi anno 340k HuF-ert vettuk + sokat kell rajuk altalaban varni, neha evet is.

A jelleme inkabb egy macska semmint egy kutya es ez nagyon nagy csalodasokhoz vezethet.

2020. szept. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Hát akkor nem is ér meg 300ezret.. Akkor csak a külseje megragadó
2020. szept. 10. 10:20
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

Akkor is az idézett dolgot írja a Magyar Értelmező Kéziszótár, ha pirosat nyomtok rá. :)

Esetleg a kiadóval vegyétek fel a kapcsolatot, ha szerintetek ez így nem helyes, nem én (vagy a gyakori) tehet róla, hogy jelenleg ez áll benne.

(10.)

2020. szept. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
Igen, a shiba kisebb termetű. Ahogy a többiek is írták 300 ezer és afelett. Fb-n vannak shibás csoportok, ott megtalálod a kennelek nevét is.
2020. okt. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 szeni794 válasza:
0%
Ha érdekel, a shiba-t én "lakásaktiának" hívom, a kinézete miatt. Egyébiránt sokban nem hasonlítanak. A shiba lényegesen olcsóbb, én a legutóbbi Akitámat bőven 500 ezer forint felett vásároltam. Érdekes még, hogy senki sem tette fel a kérdést, hogy japán vagy amerikai akitára gondolsz. A japán az "eredeti" az amerikai már több fajta keveréként jött létre. Természetesen nekem mindig is japán akitám volt/van/lesz, náluk jobbat, hűségesebbet, okosabbat, védelmezőbbet nem találsz. Viszont tény és való, hogy iszonyatosan makacs fajta - ami két dolgot jelent leegyszerűsítve: ha nem vigyázol, egy pillanat alatt leural, viszont nem kell neki külön megtanítani a védelmezést, mert ha úgy érzi, hogy az embercsaládja bajban van, ő ösztönösen támadni akar/fog, a helyzet súlyosságától függően. Ha mutiba szeretnél kutyát, inkább vegyél shibat, az arra való.
2020. dec. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

#18 látom a kérdést nem sikerült elolvasni: "Shiba inu és a JAPÁN AKITA más fajta kutya?"


Egy kutya sem való mutagatásra, akita tulajként ez nagyon jól kellene tudnod. A shiba lehet hogy kisebb, de sokszor még makacsabb mint egy akita. Árban szerintem ugyan annyi a kettő, bár párosítástól függ. A kutya nézhet csúnyán ha egy embert rossznak ítál, de nem támadhat, ha mégis megteszi akkor nem tekint téged alfának, mert ha te az alfa nem adsz utasítást a védekező vagy támadó magatartásra, akkor ő nem bírálhatja felül ezt a parancsot. Kicsit magas lovon ülsz szerintem, semmivel sem jobb az akita más fajtáknál, ha hozzád az akita illik akkor legyen akitád, de a tulajdonságokat amiket írtál más fajták jobban hozzák szerintem. Bár minden tulajdonságot lehet több módon értelmezni.


Üdv, egy akita gazdi aki nem hordja fenn az orrát.

2020. dec. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 szeni794 válasza:
0%

#19 Na de jó, hogy benned is túlteng a kedvesség.

Tény, hogy a kérdést félreolvastam, ezért bocsánatot is kérek, valószínűleg összeolvadtak már másikakkal.

Elmagyarázom a támadó hangulatú emberek kedvéért: a mutiba tartás leginkább azt jelenti, hogy nem őrző-védőnek kéne, hanem hobbiállatnak. Ez például egy pesti belvárosi lakásban gyakran előfordul. Arra tökéletes a shiba, az Akita alkalmatlanabb kis helyre.

Látom a kioktatás megy, de értelmezni neked sem sikerült, azt, hogy makacs és védelmez direkt úgy írtam, hogy HELYZETTŐL FÜGGŐEN. Tehát: ha csak feszültséget érez a gazdája és más ember között, parancsra várva készenlétbe áll, nem tesz semmit amíg nem fajul tettlegességig a konfliktus. Ezt tanítani sem kell neki. Volt olyan, hogy a gyerek kint játszott a kertben, mindenki más bent volt a házban, megérkezett a keresztapa akit a kutya annyira nem ismert, szetette volna megsimizni a gyermek buksiját, és végül a kutya határozottan, minden sebzés nélkül megfogta a kezét a szájával, amíg nem bizonyosodott meg általam arról, hogy az az "idegen" ember nem akar rosszat tenni a gyerekkel. Viszont mivel volt már más helyzetre is példa: amikor fizikailag bántott, megvert a volt férjem, bizony a kutya ráugrott és nem engedte el, amíg úgy nem ítélte meg, hogy én biztonságban vagyok. És ez nem azt jelenti, hogy ő az alfa. Olvass kicsit utána, az Akiták sokszor a saját életüket feláldozva védik meg a gazdájukat.

A shibákat pedig úgy látom, ahogy leírtam. Elég sok shibával volt már tapasztalatom, akitákat pedig több, mint húsz éve tartok. Meg lehet őket nevelni, teljes mértékben én vagyok az alfa, de ha úgy érzik, hogy bizony nagy gond van, okos, intelligens kutya létükre felmérve a helyzetet cselekednek.

Örülök, hogy az orrodat nem hordod fenn, de szabadulj meg attól a sok kukactól ami munkálkodik benned, és arra késztetett hogy felesleges dolgokba köss bele. Üdv.

2020. dec. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!