Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akita vagy Shiba?

Akita vagy Shiba?

Figyelt kérdés
A nyilvánvaló tényt leszámítva, hogy az egyik 10 kiló körüli a másik 50, melyiket választanátok és miért? Melyik az elterjedtebb hazánkban és a világon?

2017. jún. 6. 14:31
 1/6 anonim válasza:
90%

Szia :)

Nekem amerikai akitám van.

Nagyon hűséges és ragaszkodó.

Sok sétára is törődésre van szüksége.

Imád szaladgálni,csak kertes házba való.

Szerintem az Akita már jobban kezd elterjezkedni.

2017. jún. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Egyiket sem választanám. Még ingyen sem kéne. Apunak volt akitája gyerekkorában és mesélt róla. Nagyon gyönyörű állat, de önfejű. Ha muszáj választani, akkor inkább shiba. Az jobban kijön más állatokkal, gyerekekkel.
2017. jún. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2: Jobban kijön a gyerekekkel? Vagy csak gondolod, mert kisebb testű, emiatt a "károkozás is kisebb"?
2017. jún. 6. 16:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem azért, mert kisebb. Valamivel jobban kijön más házikedvencekkel és kisgyerekekkel, mint az akita. Kicsit más a jelleme, mint az akitának, de ígyis sok közös pont van. Japánban a shibát tartják kicsi gyerekek mellett is sokan. Népszerű fajta. Csak alkalmi süket, mint a tacskó xD
2017. jún. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nekem akitám van és mindenki nagyon szereti :)

Nagyon játékos kutya , szerintem nem kell tőle félni ha bár ez nevelés kérdése.

És sok törődést igényel! Mikor én nem mentem le hozzá egy napig ( de szüleim ugyanúgy lent voltak ) rám sem nézett és folyamatosan elhajtotta a fejét.De nem kellett 10 perc már körbeugrált.

Nagyon szeretni való kutya,ha ilyet vesztek biztos nem bánod meg! :)

2017. jún. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Amerikai akitám van és nem bántam meg, hogy ráesett a választásunk. Tény nagyon önfejű, makacs. De imádni való egy mocsok. Sok séta, törődés, nevelés...na meg türelem. Okos kutyák és ezt gyakran ki is használják.

Azt tanácsolom, hogy először menj el egy tenyésztőhöz és nézd meg milyenek, kérdezd ki a tenyésztőt.

Sok boldog kutyás évet kívánok! :)

2017. jún. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!