Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit ehet egy lassan három...

Mit ehet egy lassan három hónapos németjuhász kiskutya? OLVASD EL LENT IS :)

Figyelt kérdés

Már lassan 1 hónapja itt van nálam az említett kutyus, herceg. Az első két hétben nem volt gond az evéssel, viszont már több mint két és fél hete nem eszi meg a tápot. Próbáltam Brit, és Pedigree márkát, viszont egyiket sem hajlandó megenni. Nagy elkeseredettségemben (ugyanis rohamosan fogy) kenyeret és vizet meg tápot kevertem össze, pedigree junior táp, de csak a kenyeret eszi meg, a többit otthagyja. Minden tápnál az első 1-2 napon jól eszik, aztán inkább étlen halna, minthogy megegye. Tanácstalan vagyok. Voltunk már orvosnál, és kigyógyult egy vérhas vírusból, viszont azóta is megy a gyomra (nem nyálkás vagy véres), viszont étvágya van, naponta kétszer etetem az említett kevert étellel, viszont még mindig ugyanaz. Tudnátok tanácsot adni?

KÉRLEK NE SZÓLJATOK BE, A MÁSIK KÉT KUTYUSOMNÁL SOSEM FORDULT ILYEN ELŐ!



2020. szept. 10. 16:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Hanyagold a pedigree, friskies, chappy és hasonló tápokat. Kenyér és víz kategória nincs semmi hús benne csak gabona.

Puffaszt, és gyulladást idéz elő a gabona, így ha bármi gyulladása van az gyakrabban elő jön.


Olyan tápot keress amiben minél több hús van. A hátulján meg van adva, hogy mennyit ehet belőle naponta. A fressnapf üzletek még ingyen kimérős dobozkát is kínálnak.

Kb 1000ft/kg-tól vannak normálisak, egy ilyen kölyöknek 1 hónapra szerintem 4kg-os csomag fog kelleni, majd fokozatosan egyre több.


Ha nem barf etetést próbálhatsz meg, az nyers etetés de amellé is kell sok minden.

2020. szept. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Ja hogy pontosat is írjak: Brit care, Josera, select gold, premiere., purina, eukanuba, akana,real nature wilderness, taste of the wild, orijen, ezek körül nézelődj.
2020. szept. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%

Ha harom honapos, akkor mostanában aktualis a fogvaltas ... talan ez okozza a problémát.


Probalj neki átmenetileg konzerv tapot adni, vagy fozhetsz is neki.


Van mar lehetoseg ilyenre is: [link]

2020. szept. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A brit caret próbáltam, szerette is viszont a felnőtt változatot, a csirkéset, viszont amikor cseréltem a len és ..... változatra, akkor képtelen volt megenni.
2020. szept. 10. 16:26
 5/11 A kérdező kommentje:
így hozzáfűzve, minél hamarabb beszerzem a brit care csirkés tápot, még ha felnőtteknek való is, mert azt hetekig úgy ette, mint a cukrot, csak aztán elfogyott
2020. szept. 10. 16:29
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Vannak kis 1kg-os próba csomagok, érdemes azzal kezdeni mindig. De a real nature szerintem egynek egy biztos pont, 70%+ húsos, általában minden kutya szereti. :)


Csirke helyett esetleg más ízesítés? Arra gyakran allergiás is. Az enyémnek a bárány&lazac jön be.

2020. szept. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

En egy ideje mar fozok a kutyámnak. 40-30-30% hus-rizs-zoldseg.


Karaj vagy rostelyos aminek a csontját jo hosszan kifozom, ebbol lesz az alaple. A hust apro kockara vagom, pici olajon atporgetem, radobom a rizst es felontom a csontlevel … utolso percekben hozzaadom a felkockazott zoldsegeket es mar kesz is. Fuszerezni nem kell.


Azert annak nezz utana, hogy miket nem ehet a kutya!

2020. szept. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%

Főzz neki, én is főzök az ónémet juhászomnak. Nem egy atomtudomány. :)

És főleg: imádja, jól fejlődik, igazi vérfarkas már, pedig egy éves. :)

2020. szept. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Barf. Az igazi nyershust nyerscsont stb etrend. A kutya nem fog hazudni,h a tap jo. Inkabb ehezik,minth megegye.. ez mindent elmond....

jelentkezz be egy barf facecsoportba es eloranyitanak a reszletekben.


Gondolom a tenyeszto is barfon tartja a kutyait,azert nem eszik meg a szemetet/a tapokat. Egy igenyes tenyeszto nem ad tapot.

2020. szept. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9,ezzel azért vitatkoznék. Tény, hogy a barf nagyon egészséges, én is ezzel etetek, de sok táp is van olyan jó és nem mindegyik tenyésztő teheti meg, hogy ezzel etet.


Nem pénz miatt, fajta és aktivitás miatt.


Nagy, aktív munka kutyáknak alap a barf vagy a legalább 70% hús alapú táp.

A kis termetű kutyák viszont szinte semelyike nem ehet ilyet, mert nem rágnak,nem tudnak csontot rágni, kis méretben nem tudsz/nem érdemes olyan kis adagokat össze állítani. A hús mellé pedig a velő miatt (is) kell a csont. Külön is meg lehet venni az étrendbe a velőt, de az már nem ugyan az.


Nincs is igénye rá sok fajtának, azt a rengeteg kalóriát le is kell mozgatni.


De ezen felül +1 a barfra :)

2020. szept. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!