Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan viszik haza az örökbefo...

Hogyan viszik haza az örökbefogadott kutyákat?

Figyelt kérdés

Az egyik fővárosi sintértelepen nagyon teltház van.

Ezért az egyik alapítvány örökbefogadó napot szervez.

A városligetből indítanak buszokat amelyen más és más sztár lesz. Ez mind szép és jó lenne, csak nem értem hogyan fogják a kutyákat hazavinni??

Egy félős büdös ebet nem biztos hogy felengednek a buszra. Már ha fel tudják cibálni rá az ebet...

És egy buszon egyszerre csak egy kutya utazhat.

Szerintetek? Vélemény?


2010. aug. 6. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
szerintem a hazautat a befogadó gazdának kell megoldania. és nem hiszem hogy az örökbefogadandó kutyákat büdösen akarják örökbeadni :D Szerintem tuti tesznek valamit a kutya tisztaságának érdekében,mert egy büdös félős kutya nem sok embernek kell. mondjuk nekem nincs bajom velük de remélem érted :)
2010. aug. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez pl: a májusi Illatos úti örökbefogadónapról találtam:


Azok a kutyák, akik ezen a napon kerülnek gazdához bolha és kullancs elleni védelemmel, pórázzal, és vásárlási utalvánnyal térhetnek haza új otthonukba. Egészségük védelmében akciós ivartalanításra jogosító kupont kapnak, melyet két budapesti klinikán válthatnak be. A helyszínen kutyakozmetikusok tanácsot adnak a kiválasztott eb szőrének ápolásához, és ezt a gyakorlatban is megmutatják, így jólfésült ebet vihet haza.


A kutyákért 2.500 Ft-ot kell fizetni, mely tartalmazza a védőoltások, az oltási könyv, a féregtelenítés és a regisztrált mikrochip árát.


De a legtöbb helyen igyekeznek a kutyákat a legjobb oldalukról bemutatni. A gondozók igyekeznek minden infót megosztani amit csak tudnak az adott kutyáról...

És a haza utazást már az új gazdinak kell megoldania pl: tömegközlekedés vagy kocsi...

2010. aug. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
3 örökbefogadott kutyával és 4 örökbefogadott macskával a hátam mögött azt hiszem, nyugodtan nevezhetem tapasztaltnak magam :=). Bizony, abban igaza van a kérdezőnek, hogy ezek az állatkák cseppet sem illatosak, amikor kikerülnek a telepről, menhelyről. Még szerencse, hogy nem szag alapján választunk négylábú társat :=). A legvalószínűbb, hogy a hazautat már mindenki maga fogja megszervezni az újdonsült családtaggal együtt - ilyenben még nem volt részem, mi autóval mentünk a menhelyre minden állatkánkért. Azt gondolom, hogy aki felelősen választ kutyát, az amúgy sem szándékozik ennyi trauma után még végigutaztatni szegényt egész Budapesten is, valószínűbb, hogy hív egy barátot, rokont autóval, vagy ne adj' ég taxival mennek haza. Az a néhány, aki másképpen nem tudja megoldani, nekiindul buszokkal, villamosokkal, stb. Leghátulra ill. csuklóson középre érdemes szállni, és hétvégén szerencsére nincs akkora nagy tömeg akár a hetes buszon sem. Nem optimális, de ha figyelembevesszük, hogy a kutyus új otthonra talál a biztos pusztulás helyett, igazán kibírható az utazás. Remélem, minél többen megmenekülnek.
2010. aug. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezzel leginkább az a legnagyobb rizikó, hogy egy ilyen alkalom nem a legmegfelelőbb arra, hogy kiszűrjék, kikből lesznek igazán jó gazdik. Míg sok más esetben ugye ez úgy működik, hogy barátkoznak az örökbeadók a gazdijelöltekkel, utána járnak, hogy az adott család életébe mennyire passzol az adott kutya, elmennek megnézni a helyet stb. és csak akkor adják ki, ha minden passzol. Itt pedig ez mind kivitelezhetetlen, nem is beszélve arról, hogy egy ilyen alkalmon lehet sokan csak hirtelen felindulásból, átgondolt döntés nélkül fogadnak örökbe kutyát. És mi a garancia, hogy pár hét múlva nem kerül vissza, vagy hogy biztosan ivartalanítják és nem fedeztetnek majd vele vagy nem hoznak le almot? Hát semmi!

Szóval jók ezek az örökbe fogadó napok, de sok a buktatója is és itt az a legapróbb dolog szerintem, hogy hogyan mennek haza. Személyes véleményem, hogy ezeknek inkább az ismerkedésről kéne szólnia és a felelős állattartás népszerűsítéséről és ilyen alkalmakról ne lehessen kutyát elvinni, csak mondjuk "lefoglalni" lehessen, de a menete ugyan az legyen a továbbiakban, mint amikor állatvédő szervezetektől fogadnak örökbe.

Nyilván itt most egy gyepiről van szó a kérdésben, de a kutya szempontjából ez bizonyos értelemben mindegy. Kivéve abban, hogy a gyepiken altatnak is. :( Nehéz kérdés. :(

2010. aug. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

Legjobban a 17:26- os válaszoló fogott meg.

Azért is kérdeztem mert mi is fogadtunk onnan örökbe, és nagyon büdös volt a kutya,és még az autó is. Később pár héttel később miután lenyugodott, ki akartam próbálni vele a buszozást. Nem lett belőle semmi mert nagyon pánikolt. A mostani rendezvényen nem szerepel a kozmetikázás, és az se, hogy akik a sztárral együtt érkeznek a busszal, hogyan fognak hazamenni ha magukhoz vesznek egy állatot. Hát kíváncsi vagyok...

Ja! Bár nem a kérdéshez tartozik, de tényleg semmi garancia nincs arra, hogy pár nap múlva, vagy netán még aznap este nem e az utcán landol a szerencsétlen. ( volt rá példa :-( )

2010. aug. 6. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!