Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a társadalmi megítélése...

Milyen a társadalmi megítélése annak, ha egy férfi a kicsi kutyákat szereti?

Figyelt kérdés

"Cikinek" számít?

(Kicsi kutya -> kb. sheltie mérettől lefelé, és még a sheltie is beletartozik.)


2011. nov. 1. 13:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Múlt évben gyalog jártam ez albérletből az egyetemre, és út közben az egyik társasházból minden reggel egy első ránézésre totál normális pasas hozott le sétálni egy, az egyik lábára sánta csivavát. Hát, elég viccesen festett a dolog. :) És a férfin is látszott, hogy nincs ínyére a dolog. Gondolom a barátnőjéé volt.

Tudom én, hogy az is egy szeretni való állat, de nekem egy bizonyos méreten alul nem kutya a kutya. De elfogadom, ha másnak ez tetszik. Nem vagyunk egyformák, és ez így is van rendjén.

2011. nov. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ugyanaz mint mikor egy ferfi ul egy kis doboz kineztu "markas' kocsiban. Semmi. Ennyire tellett, aztan kesz.

Hogy emberek milyen hulyesegekkel vannak elfoglalva. Minden a latszatra megy, van elitelve? Ja, oltony kivulrol, sz.ros gatyaval?

2011. nov. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Alapvetően a kiskutyák többsége nem egy férfias látvány, nem illik a férfiakhoz. Viszont ha az adott férfi normálisan áll a kutyához, nem lányosan viselkedik vele, tehát nem kényezteti el, nem öltözteti feleslegesen, nem horjda a hóna alatt, hanem rendesen kutyaként kezeli, akkor az határozottan vagány tud lenni. De ez meg ugye nem a kutyán múlik, hanem az illető személyiségén. Van, akinek a férfiassága "elbír" egy ölebet, másokén meg egy véreres szemű pitbull sem segítene.

Meg hát szerintem van összefüggés a férfiasság és a falkavezérség között. A kiegyensúlyozott férfiakat a kutyák is alapvetően falkavezérként kezelik, mert automatikusan úgy viselkednek. Szóval egy "igazi férfi" kezében bármilyen kutya férfias tud lenni.


Az megint egy más kérdés, hogy az ilyen kicsi kutyákat választó férfiak nagyrészt nem kimondottan férfiasak, de hogy miért, erről talán jobb lenne egy pszichológust megkérdezni.

2011. nov. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell pszsychologust megkerdezni, altalanositanak a rovid eszuek, tobb szaz eves tarsadalmi eloitelet.
2011. nov. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez is egyfajta előítélet ,pedig ennek nem sok alapja van.Láttam már nagydarab fószert yorkival ,de pici lányt is rottweilerrel. Sok férfi pont ,hogy kompenzálásból és a hiányzó önbizalom miatt vesz hatalmas és vad kinézetű kutyákat, hogy legalább a kutya miatt tiszteljék.
2011. nov. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

Nekem sokkal szimpatikusabbak azok a férfiak, akik nem amstaffal, meg pitbullal feszítenek ;) Nem feltétlenül csivavára gondolok, de az én szememben egy terrier, bichon, vagy tacskó, vagy bármi teljesen rendben van.


26/L

2011. nov. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszolóval értek egyet!..Nem attól lesz még férfiasabb valaki, hogy mekkora kutyával feszít....sokan nem mernek bevállalni még tacskót sem, mert az ilyen meg olyan, közben nem erről szól a dolog.
2011. nov. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

ma 14:19

Tokeletesen leirtad.

2011. nov. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs társadalmi megítélése. Az a lényeg, hogy szeresse. Ismerek jó pár nagydarab férfit, akiknek kis- vagy középtermetű kutyája van.
2011. nov. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
Persze hogy van. Itt nem is a gazdirol van szo, hanem aki mellette elmegy, az hogy itelkezik, milyen tarsadalmi eloiteletek vannak.
2011. nov. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!