Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túlságosan kötődik a kutyám?

Túlságosan kötődik a kutyám?

Figyelt kérdés

Lehet olyan hogy túlságosan is kötődik a kutya hozzám? Adott egy mentett kölyök kutya, aki 3 hetes korától nálam van (a terhes anyját felakasztották, sajnos sem az anya, sem a testvérei nem élték túl, szoptatós kutyát pedig csak eddig sikerült neki találni). Szoba tiszta a kutya, napi négyszer megyek ki vele, ebből egy legalább 2 órás séta. Ahova tudom viszem magammal, de (! És itt kezdődik a gond), megint elkezdtem dolgozni, azóta bepiszkít a lakásba, attól függetlenül hogy a munkán engedi hogy pontosan ugyanakkor haza jöjjek minden nap, tehát az ő rutinja nem változott! Mégse tartja. Pedig ha szabadnapos vagyok akkor nincs baleset, csak ha nem vagyok itthon.

Valakinek ötlet hogy ez mi miatt lehet? 5 hónapos lány kutya.


2020. szept. 11. 23:52
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Fuuu köszönöm szépen! Hatalmas segítség! Igazából ő az első kutyám és ő se lett tervezve, nyilván próbáltam utána nézni hogy kellene nevelni egy elsőre pont egy ilyen makacs kutyába belenyúlni nem gondoltam. A felsoroltak közül igazából csak a kaja rész amit tartunk, meg valahol a jövés, menés. Amikor megyek akkor megy a helyére kapja a kongot és ennyi, amikor hazaérek szaladgál 2-3 kort a lakásba, addig én lepakolok, cipőt váltok stb, leül és csak akkor simizem meg, amíg ugrál addig nem.

Tényleg köszönöm így már legalább tudom milyen irányba induljak el és tényleg hatalmas segítség!

2020. szept. 12. 15:01
 12/12 anonim ***** válasza:
Hát ne haragudj de a mai világban ahol már az etológiai kutatások is kimutatták, hogy badarság már ez a farkaselmélet akkor miért tart valaki még mindig itt? Kérdező pedig nem túlságosan szeret meg nem makacs a kutyád, hanem egyszerűen csak kialakítottad benne ezt a szeparációs szorongást, amit azóta remélhetőleg már rendesen sikerült kezelni.
2021. ápr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!