Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajták tarthatóak...

Milyen kutyafajták tarthatóak Budapest belvárosában, viszonylag nagy lakásban?

Figyelt kérdés

Nyílván az adott fajta, illetve egyed sétálási igényeinek kielégítése mellett...

Parkokba látogatnánk, meg néha kocsival erdőbe, tópartra, stb.

De a mindennapokban a városban lenne.


Például egy kuvasznak, vagy egy huskynak, ha ki is elégítem a mozgási igényeit, ez akkor sem megfelelő...


Minek megfelelő akkor?


Agárra gondoltam, na de melyik lenne a legjobb? És mi van még rajta kívül?



2020. szept. 12. 03:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%
Bármilyen kutya is lakásba nem való magyarul kutyának macskának kint a helye .
2020. szept. 12. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ez egy baromság. Vannak olyan fajták amiket el sem adnak kintre...

Ha a macskád meg ki megy a portádról (ha kint tartod ki fog), az szembe megy állatvédelmi törvénnyel is... 90 ezer forintra birságolhatnak.

Az agarakat meg már tenyésztésük pillanatában is bent tartották a nemesek...

2020. szept. 12. 04:34
 3/15 anonim ***** válasza:
59%

A nemesek bennt tartottak a kutyaikat. Pl az amstaff az arisztokracia kutyaja volt.


A parasztok tartottak kint a nagyszoru terelokutyakat :puli pl.

2020. szept. 12. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Ha jól le van mozgatva akkor lényegében bármelyiket.
2020. szept. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Egyedül talán a pásztorkutyák nem (annyira)alkalmasak erre, nem pont a lakás miatt, hanem, mert ők kevésbé tolerálják idegen kutyák, emberek társaságát, ami a napi sétánál probléma lehet. (bár már egy csomó fajtát sikerült lerontani erre a szintre, szóval ez sem teljesen igaz.)


Ha megoldott a nyári melegben a lakás hűtése, szerintem a husky is simán mehet, pont ők azok a kutyák, akiket eredetileg pár m-es láncon tartanak, pár naponta pedig "előveszik" őket és fél vagy több napokig futtatják. Ha felkelsz jó korán, a nagy meleg előtt és lefuttatod, nem lesz baj.


Agárból az összes jó lehet, városban a whippet a legelterjedtebb, a magyar, angol, orosz hajlamos más kutyákkal szembeni aggresszióra, ami nagyon szépen kezelhető, de nyílván többlet idő és energia. Afgán, saluki elvan mindenkivel, előbbinek nehéz kezelni a szőrét. A kis olasz pedig csak kinézetében agár, inkább egy társasági kutya, ő is szuper lehet városba.


Ha "nagyon" belvárosban laknék, én arra figyelnék a fajta választáskor, hogy emberekkel és kutyákkal is jól kijöjjön és viszonylag jól viselje a különféle külső ingereket. A konkrét kölyöknél pedig, hogy a felmenői mennyire voltak stabilak, angol cockernél pl a szaporításnak hála, egy rakat ideggyenge, harapós kutya van az országban, pedig nekik pont egy mindenkivel barátkozós, mindenkinek örülős kutyáknak kéne lenniük.

2020. szept. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Az ember lakasban el … a kutya az ember tarsa … a kutya ott szeret lenni ahol a gazdi van.


Az, hogy hol lakik/alszik a kutya csak helyrajzi kerdes. Ha barlangban elsz, akkor ott van veled a kutya … ha palotában, akkor meg ott.


Setaltatni kell a kutyát, ertelem szerint nem a lakasban :) Mondjuk az udvarra kivert kutyát is kellene!!!


En lakasban tartom a hatalmas pasztorkutyam (leginkabb csak alszik ha itthon vagyunk … viszont a sok udvaros kutyával ellentétben naponta 3x2orat kirandulunk a budai hegyekben.


Az en kutyam egyaltalan nem cserelne eletet egy udvaros kutyával.

2020. szept. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Első válaszolónak ment a piros
2020. szept. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Whippet Kis olasz agár Afgán agár.

Személy szerint én ezeket ajánlom, szerintem nagyon szépek és napi 2-3 futtatással elvannak.

2020. szept. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A nagytestű pásztorok és szánhúzók kivételével igazából bármelyik fajta tartható városban. Az agarak jó választás, ha a napi futásadagjukat tudod biztosítani. :)
2020. szept. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

Noverem kertes házban lakik 2 kozepazsiai tulajdonosa es kintiek a kutyak … en tole kaptam az ugyancsak kozepazsiaimat, viszont en a belvarosban lakom.


Noverem kutyai mocskos, elmebeteg es szofogadatlan kutyai lettek … az en belvarosi kutyam meg olyan mint egy angyal, gyonyoru, okos, jolelku es szofogado.


Azt hinne mindenki, hogy de a kozepazsiainak kint a helye, nekik olyannak kell lenniuk … de ha meglatogatjuk oket az en belvarosi kutyámmal, ugy helyreteszi azt a ket bunkot, hogy orom nezni.


Eg es fold a kulonbseg a kint tartott es a szobában lako kutya kozott! Ráadásul az en kutyámat meg lehet simogatni … az udvaron tartottat is, csak elobb letepi a karodat es megsimogatja vele magat :)

2020. szept. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!