Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám tegnap érkezett....

A kiskutyám tegnap érkezett. Nem akar se enni se inni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kiskutyám 6 hetes, az előző gazdája szerint már evett. Tegnap érkezett, de egyáltalán nem eszik és nem iszik. Tudnátok segíteni? (Válaszaitokat köszönöm!)

2020. szept. 12. 08:23
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
94%

Nem azért lehet eladni/odaadni a kiskutyákat, mert már nem szopiznak.


Azért kell 8-12 hétig az anyjával és testvéreivel maradnia, hogy megtanuljon helyesen viselkedni.


Amúgy meg nem vagyok tenyésztő, mégis tisztában vagyok ezzel. Ez nem mentség a fickóra nézve.

2020. szept. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
12%

Nagyon bolcsek vagytok :) gondolom van is az atlag eletkor 12 ev.


Semmit nem tanul meg az alomban csak azt, hogy mindig a legerosebb jut a cicihez. Nem véletlenül kezdodik a neveles kutyaovival, ott szocializalodik a kutya es nem az alomban. 8 honapos koraig nem is igen tanithato semmire, mert akkor lesz eleg fejlett az agya a komolyabb tanulasra. Az alapfoku iskola is ezert kezdodik 8 honapos kortol.


Nem vitatkozom tovabb mert nem tudok lesullyedni a szintetekre. Elnezest.

2020. szept. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
10%

Azert kell az alomba maradnia, mert amig nem tudja megemeszteni a szilard taplalekot, addig szukseg lehet az anyatejre.


Viszont mar a XXI.szazadban elunk es van/kaphato/beszerezheto olyan anyatej potlo keszitmeny ami foloslegesse teszi az anyaallat jelenletet.


Tényleg befejezem, aki akar okosodni az biztos megertette ... a tobbi tinót nem tisztem kiokositani ha nincs ra foganatja.

2020. szept. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
13%

"Azért kell 8-12 hétig az anyjával és testvéreivel maradnia, hogy megtanuljon helyesen viselkedni."


Melyik frissen elhozott kiskutya tud viselkedni? Meg a szobatisztasagra is meg kell tanitani. Tényleg nem tunik fel milyen butak vagytok? :)))

2020. szept. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
92%

Milyen elegáns amikor valaki azt mondja hogy ő nem ragozza tovább, majd ír egy újabb okoskodást 😂


Ha nálad az a rendszer hogy nem hagyod 12 hétig az anyjuknál őket, akkor nem is meglepő hogy a te tapasztalataid szerint 8 hónapos korukig nem elég fejlett az agyuk, és emiatt nem taníthatóak. Ugyanis az ilyen kutyák hátránnyal indulnak az életben azokhoz képest akiket hozzáértő emberek vettek körül és betartották a 12 hetet.

Mondom ezt 30 éves - nem hobbi szintű - kutyás múlttal. Szóval szerintem is jobb ha leállsz.

2020. szept. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
100%
Például megtanulja, hogy mi a különbség játék és durvulás között. Hogyan kell más kutyákkal viselkedni. Ilyenek.
2020. szept. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
8%
Semmit nem tanul meg az alomban csak azt, hogy kuzdeni kell mindenert, kuzdeni kell a tulelesert. Erre a tudasra pedig semmi szuksege, hiszen pont errol probalja meg lenevelni a gazdi, hogy ne jatszon vadul, ne szarjon maga ala es legyen szofogado.
2020. szept. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
90%
És te nem gondolkodtál még el azon hogyha már az ezredik autó jön szembe az autópályán akkor nem mindenki más a hülye, hanem te hajtottál fel az ellenkező irányba?
2020. szept. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
18%

Amúgy pedig mar atment a kezem alatt parezer kutya felnevelese. Lattam mar ezt-azt az eletben es azzal is tisztaban vagyok, hogy mennyit ernek az olyan gazdik mint akik itt megprobalnak leoltani.

(aztán végül mind megkeres, hogy légyszi segits …)

2020. szept. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
87%
Sajnálom hogy olyan emberre bíznak ennyi kutyát aki még a törvényben meghatározott minimunot sem képes betartani. Szomorú.
2020. szept. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!