Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes még tervuerent vagy...

Érdemes még tervuerent vagy groenendaelt venni?

Figyelt kérdés
Mennyire van elrontva a fajta, vannak jó idegrendszerű, nem születetten félős kutyák? Melyik vonalakat érdemes nézni? Sportra, munkára mennyire alkalmasak? (Nem a fajta, hanem tenyészt valaki munkára?)
2020. szept. 13. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
El rontva egyáltalán nincs a fajta. Külföldi kennelekben még a mai napig remek sport és munkakutyák vannak ezekből a fajtákból :D
2020. szept. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Hat en azt hallottam, hogy ez a ket fajta a belgak kozul elegge kenyes lett mar. Jol meg kell valogatni honnan vesz az ember. Nagyon rementek a show vonalra en ugy tudom. Mint a svajci fehernel, egyre tobb az olyan egyed, ami hobbi tartason kivul nem alkalmas semmire.
2020. szept. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Szomszédomnak volt tervueren, 10 éve halt meg. Azt tudnod kell hogy valóban nem olyan jó őrző védő munkára mint a malinois viszont iszonyat energiája van. Szerencsétlen állat végigcsaholta a 16 évét mert sétálni se vitték. Volt hogy szétrágta a kettőnk közötti kerítést és átjött játszani a mi kutyánkkal (amerikai akita) szóval ne tévesszen meg a sok szőr, egyáltalán nem egy kanapén üldögélő fajtáról van szó. Elrontva egyáltalán nincs, terelni szerintem teljesen jó fajta, nyilván nem köröz le egy border colliet de a juhásznak nem is az fontos hogy villoghasson a kutyájával hanem hogy egy megbízható munkatársat találjon benne. Gyorsan tanuló, dolgozni szerető fajta amúgy szóval dog dancing, engedelmességi vizsgák, trükk versenyek, frizbis sporok, távolugrós versenyek szerintem fekszenek nekik.
2020. szept. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%

Van még munka tervu kennel, de nem sok. Azok is főleg külföldön.

A legtöbb átlag küllemes tervu és gröni kutyák sajnos valóban alkalmatlanok bármilyen munkára.

2020. szept. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!