Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A groenendael és a tervueren...

A groenendael és a tervueren ugyan olyan kemény munkakutyák mint a malinois, vagy inkább kedvencek, hobby kutyák?

Figyelt kérdés
2017. aug. 10. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Egyiket sem tenyésztik már ŐV-re csak a Malit, viszont Grönnivel és Tervurennel is szoktak még terelni.
2017. aug. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Főleg külföldön, de van munkavonal mind a kettőből, amiket IPO-ra, sőt tervukat mondioringre tenyésztenek. Itthon egy munkavonalú tervu kennel van. De ott tényleg jó kutyákat tenyésztenek.


De a kutyák 90%-a xsak hobbira, kedvemcnek jók. Egy átlag mali ösztönkészletét, idegremdszerét, energiáit és munkaigényét meg sem közelítik.

2017. aug. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

A grönit és a tevrut szerintem ennél jobban nem is lehetett volna elrontani. Amiket mostanában látok, mind ideggyenge, iszonyú félős és lassú kutyák...

Persze azért van pár normál idegrendszerű és pörgős kutya is, de ezeknek a fele is olyan, hogy a negyed részük mali, csak trükköztek a törzskönyveztetésnél.

2017. aug. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 besteee válasza:
Nekem tervuerenem van. Iszonyú pörgős, aktív kutya. Több esze van, mint az összes professzoromnak együttvéve. Percek alatt tanul meg új dolgokat. Csak kitűnő minősítésű vizsgái vannak, pedig szerintem olyan sok munkát nem raktam bele. Az őrző - védő foglalkozásokon kezdetben bizonytalan volt, de ez mára megváltozott. A mantrailingot is kipróbáltuk, sikeres volt benne, és olyan gyors, hogy le kellene lassítani. Nem lehetett levenni, hogy a szemével, vagy az orrával keresett - esetleg kombináltan. Szóval, szerintem szuper kutyám van :)
2018. márc. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 besteee válasza:
de egyébként fele olyan pörgős a tervum, mint egy malinátor. De a kutyasuliban így is minden fajtát ver az aktivitásával és gyorsaságával - igaz, ott most épp nincs mali, de a vizslától a ridgebackig minden más van...
2018. márc. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pörgősnek pörgős az én tervum is, viszont nagyon félős, már nagyon pici kora óta. Tüsszentek egyet és összerezzen, kb. mintha mindennap verném.
2020. aug. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!