Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Az állatorvos rosszul...

SOS! Az állatorvos rosszul szedte ki a kullancsot a kölyök kutyámból! Rögtön 3 injekciót kapott utána babéziára. Most hány napig hat az injekció? Meddig fedi el a tüneteket, amik remélem nem is akarnak előjönni!? Vagy jobb, hogy azonnal megkapta?

Figyelt kérdés

Úgy szedte ki, hogy előtte agyonra összelapította a dagadt kullancsot! Közben arról beszélt ha ez kullancs lenne már rég kijött volna, ez lehet, hogy csak szemölcs... Nem tudom leírni, hogy mennyire mérges vagyok és mennyire aggódom a kutyámért!

Most tényleg jobb, hogy rögtön kapott babézia injekciót, vagy ezt is elrontotta, mert a kullancs mérge 3 nap múlva hat, ez az injekció meg 2 napig hatásos?

Én nem is tudom mit fogok csinálni ha bármi baja lesz a kiskutyámnak...

Az igaz, hogy most 50% esélye van? Mit tudok tenni? Köszi.



2020. szept. 14. 14:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

"Az állatorvos rosszul szedte ki a kullancsot a kölyök kutyámból!"


Miert? Benne maradt?

2020. szept. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Jött is a kullancsból vér, minden ott volt a friss tépett seben a kutyán. Mondta is, hogy azért ad rögtön injekciót! Csak szerintem itt a matekkal gond vz. Sajnos hiába kérdezem az orvost vagy kitérő/fél választ ad, vagy végig se hallgatja a kérdést és bagatellizál. Pl.annyit tudok hogy ez az injekció "rövid ideig véd", meg állítólag babéziára adta,de ennek már egy szavára se adok. Egy fiola maradt itt a 3 szuriból, az vízhajtó volt.
2020. szept. 15. 06:44
 13/15 anonim ***** válasza:
Már többször is leírtam, de gyorsan menjetek egy másik állatorvoshoz!
2020. szept. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Jött is a kullancsból vér, minden ott volt a friss tépett seben a kutyán. Mondta is, hogy azért ad rögtön injekciót! "

Így megtévesztő volt a kérdésedben az a rész, hogy nem tudta az orvos, kullancs, vagy szemölcs.

Sok orvos , ha megszívott kullancsot talál a kutyában , azonnal beadja az imizolt, gyulladáscsökkentőt és vízhajtót.

Csak egy pár betű beütögetése a gugliba és megtudhatod, meddig tart az imizol hatása. Általában 4 hét.

Végül is az orvos ellátta a kutyádat megfelelően.

2020. szept. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Közben nyilván elolvastam már száz oldalt is, nem probléma "pár betűt beütni" a Google-ba de ahány állatorvosi cikk egyébként annyi féle napot írt mind a tünetek mind az injekció hatására. Az, hogy ide is írtam ki csak egy a sok közül.

Én újra olvastam a kérdésem és nem látom megtévesztőnek azt, hogy úgy szedte ki, hogy közben blablabla...de mindegy ez az oldal már ilyen lett, szinte mindenki kap hideget feleslegesen.

Annak viszont örülök, hogy lehet, hogy nem lesz gond, ha már rosszul szedte ki, de rögtön kapott remélhetőleg megfelelő kezelést.

2020. szept. 15. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!