Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell ápolni egy vágott...

Hogyan kell ápolni egy vágott fület? Mivel kenjem?

Figyelt kérdés

Amerikai Bully kiskutyám van. Levágattuk a fülét szombaton. A doktor azt mondta naponta kötözzem át neki 8 napig. 8. Napon szedjem ki a varratot. Nem könnyítené meg a gyógyulást ha valamivel kenném?

Hidegen hagynak azok a kommentek hogy "tilos levágatni" stb. Én sem szerettem volna levágatni. Nem én döntöttem!



2020. szept. 14. 16:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
66%
Ha saját kutyádról nem te döntesz az rég baj. De ahogy olvasom nem is ellenezted
2020. szept. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
59%
Hát ezt tőle kéne megkérdezni. Vagy akitől elhoztátok, gondolom ott is vannak kupírozott fülű kutyák, tőle is megkérdezheted. A gyakorin senki nem fog segíteni ebben szerintem :D és mindjárt meg is indul majd az állatvédők hada
2020. szept. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Ha a kérdésre nem tudtál válaszolni akkor feleslegesen írtál. Nem hiszem hogy közöd van hozzá hogy miért történt ami történt.
2020. szept. 14. 16:27
 4/29 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem amíg a fajta kiállításokon és tenyészversenyen, bizonyos fajták csak csonkítással indulhatnak, senki ne merjen belédkötni. (Lsd.: boxer)

Nekem inkább az szúrt szemet, hogy majd te kiszeded a varratokat? Tuti kompetens állatorvoshoz jártok? Ez gyanús...

Egyébként Omnimatrix, Federol sebolaj, vagy sima Betadin.

2020. szept. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

4/4

Köszönöm szépen az egyetlen "normális" választ!nem a saját orvosunk csinálta a műtétet. Nagyon messzire vittük a kutyust.Ezért mondta a doki hogy szedjem ki én. De természetesen nem én fogom kiszedni. Nem is merném. A saját dokinknak szeretnék szólni, reménykedünk hogy kiszedi és nem szedi le a fejünket.

2020. szept. 14. 16:37
 6/29 anonim ***** válasza:
61%
Egyébként nem nagy kunszt, általában egy kutyakozmetikus is megcsinálja. Ha nincs benne gyakorlatod, vagy mozgós a kutya, inkább egy morcos állatorvos. :)
2020. szept. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék, hogy szerintem nagyon kicsire vágták. Fog változni még valamennyit vagy ilyen marad? Egyáltalán nem olyan lett amilyet szerettünk volna. Semmi értelme hogy be van tiltva ez az egész. Így is meg csináltatják az emberek a műtétet, csak így nem tudnak/tudunk válogatni doki téren. Fizettem volna 3x-os árat is egy jobb dokinak.
2020. szept. 14. 16:49
 8/29 anonim ***** válasza:
83%

Valamennyit fog változni, amikor begyógyul végleg a porc, az kb 6 hét lesz. A bőr is ahogy rátapad a csonkra, és általában a szőr is jobban mutatja majd.

Én sem értem a betiltást, így is sokan megcsináltatják. Dobbermant pl, alig látni eredeti füllel. Ha hagynák, legalább ahogy mondod, hozzáértő orvosok csinálnák.

Egyébként én is ellenzem, az én Rotim nincs csonkitva, és így sokan azt hiszik keverék. Az emberek fejében sokszor csak a csonkolt/módosított verzió létezik. Lécci ne írjatok több privátot, nem vagyok állatkinzó, attól, hogy segítek a kérdezőnek. Köszike.

2020. szept. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
66%

Betadinnal vagy Tetran kenőccsel kenheted.

Egyébként én is ellene vagyok a tiltásnak, a kutyát semennyire sem viseli meg egy érzéstelenítés alatt végzett rutinműtét. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb fülvágós fajtának olyan vékony a füle, hogy vágatlanul egy erősebb játék következtében simán hematóma alakulhat ki rajta, az aztán minden, csak nem fájdalommentes. Az meg külön vicces, hogy a legnagyobb ellenzők szerint az viszont teljesen rendben van, ha egy 5-6 hónapos kutyát ivartalanítanak, ami ugyan szintén rutinműtét, de mégis nagyobb, mint egy sima kupírozás.

2020. szept. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
41%
Aki szerint meg nem faj es engedelyeztetni kene bla-bla, szerettel varom fulcsonkitasra!
2020. szept. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!