Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell ápolni egy vágott...

Hogyan kell ápolni egy vágott fület? Mivel kenjem?

Figyelt kérdés

Amerikai Bully kiskutyám van. Levágattuk a fülét szombaton. A doktor azt mondta naponta kötözzem át neki 8 napig. 8. Napon szedjem ki a varratot. Nem könnyítené meg a gyógyulást ha valamivel kenném?

Hidegen hagynak azok a kommentek hogy "tilos levágatni" stb. Én sem szerettem volna levágatni. Nem én döntöttem!



2020. szept. 14. 16:16
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
38%

Eleve azért kezdték el a csonkításokat, mert a fajta hasznosításában jelentős volt a sérülés, így eleve levették a bajos testrészt. Például sokan azt hiszik, hogy a szép magyar vizsla is rövidfarkú, pedig dehogy. A kacsavadászat során a nádas annyira összevágta a farkát, hogy azért kellett levágni, hát elkezdték levágni kölyökként.

A fülcsonkítások más téma, és a bulltípusok is.

2020. szept. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
68%

Állatorvos, ha nem adott utasításokat akkor semmit.

Nekünk kötést is ő cserélt, bár nem kell pár nap a forradás.

Ha váladékozik vagy vérzik akkor az újra kötéssel együtt kapsz instrukciókat.


Esetleg képet mutatnál akár a végeredményről? Szeretem a bully fajtát, de nekem egyenlőre nem lehet. :)

2020. szept. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
77%

Jelentheted nyugodtan, mit kezdenek vele? Külföldön szinte sehol nem tilos kupírozni.

Németországban és nálunk szinte csak.Olcsó sz*rral etetheted a kutyát, láncra teheted, tarthatod csak "kinti" kutyának még a csivavát is, szaporíthatsz, elegendő minden kutyádra 6nm(!!!) terület, de a fülét meg ne merd vágatni mert az már állatkínzás.


Állatvédelemnek is az esze kezd elmenni,mindig a lényegtelen dolgokkal foglalkoznak.

2020. szept. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
71%
Hidd el, bár az lenne a legnagyobb baj az állattartókkal, hogy levágja-e a fülét, vagy nem. Amíg van aki Darling/Chappi/Pedigree szharral eteti a kutyát, (neadj'Isten tesco, coop, real fhosokkal) az nagyobb kínzást követ el. Ivartalanítás ugyebár minek, a szapik is jól megélnek nálunk és még sorolhatnál.
2020. szept. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
36%
Törölve lett a komment,valami másik nethuszár is állatkínzózik.Törődnétek már a saját dolgotokkal. :D
2020. szept. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, azoknak a normális és értelmes embernek akik a kérdésemre válaszoltak. Akik meg csak lázadni tudnak meg okoskodni azoknak felesleges volt mert nem fog változni a véleményem miattuk. Küldök képet 12/15 :)
2020. szept. 14. 18:50
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Bactroban kenocs. Ezt hasznalom minden komolyabb sebre.
2020. szept. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kék lukács kenőcsről kérdezd meg az egyik állatorvost (amelyikben jobban bízol), ez kifejezetten kutyáknak való, a mi dokink mindenre is szokta javasolni, mi a szuka kutyám ivartalanítása utáni műtéti sebét kentük vele már a második napon, innen gondolom, hogy műtét utáni sebekre is lehet és nagyon látványosan gyorsan, nagyon szépen begyógyult elég hamar, nyom nélkül és biztos vagyok benne, hogy ebben a kék lukács kenőcs is segített, mert tényleg elég nagy seb volt.

Szóval mivel még a kék lukácsot senki nem javasolta gondoltam írok, szerintem erre érdeme rákérdezni a dokinál :)

2020. szept. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
67%
Levagni-nem levagni, szabad-nem szabad … en mar vagott fullel es farokkal kaptam a kutyam, johiru igazi tenyesztotol vettem. Ez van!
2020. szept. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Rendben mindenképp megkérdetem akkor a dokit. Köszönöm szépen nektek a válaszokat. :)
2020. szept. 14. 19:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!