Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A yorkim nagyon "hosztis",...

A yorkim nagyon "hosztis", még az újszülött kiskutyákat sem viseli el, mintha félne tőlük (remeg, elbújuk stb. ). Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nem volt elkényeztetve, van 2 kutyabarátja, cica több is, de egyszerűen nem hajlandó "ismerkedni", nem viseli el új kutyák közeledését abszolút... :(

Mit tegyek vele?


2010. aug. 6. 18:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nem lenyomni kell hanem nem fölvenni! Talán felmászik a lábadon mint egy macska? Nem hiszem! Egyszerűen csak nem kell felvenni és nem kell vele foglalkozni.
2010. aug. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!


És hogyha elbújik?? Ne keressem? Vagy mit csináljak?

2010. aug. 6. 19:54
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek el a mini kutyás tanfolyamra.

Sokat tanulsz majd te is,hogy hogy kezeld az ilyen helyzeteket.

Mi is voltunk ,hasznos nagyon.


Az a lényeg,hogy minnél többet vidd kiskutyák közé,ha odamenne hozzád,vagy elbújna mögéd akkor menj arrébb.


Ez hülyén hangzik,de beválik,az elején folyamatosan mászkálni fogsz,mint egy őrült,de muszáj végig csinálni.


Ne simogasd ha hozzád szalad,mert azzal csak azt erősíted,hogy jó dolog,hogy nálad keres védelmet.


Egyébként milyen őjszülött kutyákkal hoztad te össze?

2010. aug. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot, megpróbálom!!


Nem messze tőlünk születtek valamiféle kiskutyák (puli keverék), elvittem oda, hátha...de nem...

2010. aug. 6. 20:18
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
A lenyomás dolog az teljesen más.. Azzal a dominanciádat fejezed ki, őt pedig sebezhetővé teszed! És egy félős kutyánál ez nem valami hatásos.. Főleg ha épp retteg.
2010. aug. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
23%

Nekem is yorkim van, igaz ő viszonylag "nagy" méretű (5 kg)

Ő is megugatja messziről az idegen kutyákat, aztán ha közelebb jönnek, és az én kuyámon azt látom, hogy fél, akkor leguggolok az idegen kutyához, közben az én kutyusom felugrik az ölembe.

Direkt nem veszem föl, mert az tényleg csak ront a helyzeten, viszont ha magától feljön a lábamra, akkor nagyjából egy magasságban vannak, ő is bátrabb, és közben én is megsimizem az idegen kutyát, hogy lássa, nem fog bántani senkit:)

Vagy csak simán guggolj le hozzá, hogy a 2 lábad között legyen, és együtt nézzétek meg az idegen kutyát.

Egyébként a yorkik nem annyira barátkozósak, ne erőltesd, ha nem akarja. Ha van 1-2 kutya, akivel szeret játszani, az már bőven jó.

Persze, ne féljen a többitől sem, de azért felesleges azt elvárni tőle, hogy mindenkivel játszon.

2010. aug. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ja igen, tényleg nem jó ötlet lenyomni, mert azzal bizonytalanná teszed, és sebezhetőnek érzi magát.
2010. aug. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
bocsáss meg utolsó, az első válaszodra véletlenül félig hasznost nyomtam... :S
2010. aug. 7. 08:05
 19/19 anonim ***** válasza:
Hagydd kibontakozni, ne erőltesd, hátha egy idő utan észreveszi, hogy milyen jó dolog játszani, ismerkedni.
2010. aug. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!