Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatom le a...

Hogyan szoktathatom le a kiskutyámat...?

Figyelt kérdés
Van egy kan mudi kiskutyám, aki ha futok (meg ha állok is sokszor😐), utánam rohan, és csipkedi a lábamat, ráncigálja a nadrágom szárát stb. Tudom hogy a juhászkutyáknak ez egy megszokott tulajdonsága,de mégis, hogyan lehetne erről minél gyorsabban leszoktatni? Meg még nagyon sok mindent megrágcsál amit nem szabadna.

2020. szept. 17. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is mudim van 2 is. A kicsik nagyon szeretik ezt csinálni, persze nem szabad rájuk hagyni, se ezt sem a többi zavaró dolgot. Amikor engem harapdáltak, mindig megböktem az oldalukat, és mondtam neki, figyelmeztető hangon hogy "Nem szabad!". Ez az én tiltószavam. A tiltószóhoz mindig valamilyen kellemetlen dolognak kell társulnia, pl az oldalának a megbökése. Egy idő után rá fog jönni, hogy nem éri meg megcsipkedni téged, mert azzal tulajdonképpen magának okoz kellemetlenséget, mert miután megcsíp, te megbünteted. Aztán egy idő után arra is rájön, hogy a tiltószavad tiltást jelent, és utána nem is kell igazából megbüntetned a legtöbb dolog után, mert ért a szép szóból is :D.

Nyilván nem szabad bántani, a büntetés igazából csak megijeszti kicsit, vagy kizökkenti a kutyát abból a dologból amit csinált.

2020. szept. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%

Nem megszokott. Ez zavart pótcselekvés, amire persze adott juhászkutyák hajlamosak, ha nem megfelelőek a tartási körülmények.

A mudi munkakutya, ha nincs levezetve a szellemi, fizikai és ösztönenergiái, ilyeneket és még ennél durvább, ön- és közveszélyesebb dolgokat is fog csinálni. Munka kell neki és határozott, tudatos nevelés. Nem kezdőnek való fajta!

2020. szept. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kezdő gazda, gyerekkorom óta vannak kutyáim,de mudi csak most van először. Sokat fogom sétáltatni, (most még nem merem hosszabb utakra vinni, nehogy a lába sérüljön)viszem majd sportolni is. Tehát le lesz vezetve az energiája, már most is le van, mert sokat játszok és foglalkozok vele! A mudiknál ez egy jellemző probléma, azért is kérdeztem.
2020. szept. 18. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!