Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A labrador betud-e illeszkedni...

A labrador betud-e illeszkedni már meg lévő családunkba?

Figyelt kérdés

-4 gyerek

-egy lány 1,5 éves bullterrier

-egy hörcsög-egy lány macska

-halak

igaz ugyan hogy panelban lakunk,de két percre a dunapartól hat kilóméter szintiszta kutyafutató

uszási lehetőséggel

szerintetek jó lenne neki?


2010. aug. 6. 22:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Gondolom a retriever mentőktől szeretnétek.

Ők mennek látogatni örökbeadás előtt,de egyébként persze simán be lehet vállalni,sokkal jobb neki,mint egy gyepin,menhelyen.


A kérdés az,hogy a reggeli esti sétán kívül a gyerekek mennyire tudnak vele foglalkozni,mert gondolom te dolgozol.

Ha ők is leviszik 1-2 órára suli után és még este is meg van futtatva,akkor miért is ne?!

2010. aug. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Miért írod hogy NEM? Ha a kutyával eleget foglalkoznak, mozgatják, tanítják, megfelelő a szocializáció, nem lehet gond.


A macskát, meg a gyereket is családhoz tartozónak tekinti. A hörcsög meg a hal, meg azért nem foglal túl nagy helyet, és nincs velük annyi ,,gond" mint a kutyával vagy macskával.

Sőt, még jó is lehet, a kutya társasági lény, azt szereti ha szép nagy a család.


Persze, fontos, hogy majd a gyerekek(nem tudom mennyi idősek) ne nyúzzák agyon, erre a kisebb gyerkőcök hajlamosak.

2010. aug. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Akiteki ***** válasza:
100%

A kutya nem foglal akkora helyet, mint egy akvárium. Mindegy mekkora a panel.

Csak a tisztánlátás kedvéért: én 132 nm-es panelban laktam.

Szerintem jó választás. Ha egy egészséges jellemű, nem tönkretett kutyát fogadsz be, semmi gondja nem lesz a beilleszkedéssel.

Biztosan el fogják mondani a fajtamentők is, hogy a meglévő kutyáddal semleges területen ismerkedjen össze és csak utána vigyétek haza.

2010. aug. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
19%

sorry, mindenkinek más az életvitele.

én nem szeretem a zsúfoltságot, a nyüzsgést..

az én nézeteim szerint amúgy sem való nagyobb kutya lakásba.


itt a házban van németjuhászt tartanak ekkora lakásban, hiába sétáltatják napi 3x, rossz nézni, ahogy liftezik a kutya, és mindig olyan szomorú a szeme... valahogy nem ebbe a környezetbe való szegényke.


szóval sorry, ha szerinted bőven elfér, nem csinál a két kutya nagy koszt, akkor vágj bele.

2010. aug. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Ha van időd,energiád ennyi mindenkivel foglalkozni,akkor miért ne?

Azt nem írtad mennyi idősek a gyerekek,mennyire lehet bevonni őket az állatokkal kapcsolatos teendőkbe?

A labrador társaságigényes kutya,sokkal jobban érzi magát lakásban,megfelelő mozgatás,törődés mellett,mint kicsapva egy kertbe,ahol le kéne élni az életét,nem beszélve arról,ha unatkozik,nem törődnek vele,akkor nagy szökőbajnok(Még esetenként törődés mellett is)

Az összeszoktatással nem lesz gond szerintem,kivéve ha felnőtt,de akkor sem biztos,sok türelemmel simán fog menni.

2010. aug. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
nekem labim van és iszonyat nagy mozgásigénye van. Ez azt jelenti , hogy reggel megfuttatom (kertes házban lakunk) majd egész nap folyamán játszok vele a sípolós labdájával.:)késő délután futás a vizparthoz(körös) és ott uszkál. hazafele futás és még nincs kidögölve, még hozza a labdát.naon sok mozgást igényel.enyes speciel a macskákat utálja, a halakat vadássza viszont gyerekek mellé kiváló játszótárs:))
2010. aug. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is labim van.

Ez a kutya pontosan azt fogadja el, amit adsz neki, és baromi hálás minden másodpercért, amit rá szánsz. Tényleg nagyon szeret mozogni, de még nagyobb a társaságigénye, leginkább a gazdikat szereti, és mindent örömmel vesz, amit tőled kap. Ha mozogni viszed, szeretni fog mozogni, ha dögönyözitek, imádni fogja, ha macskátok van, elfogadja, ha látja, nektek fontos (az enyém imádja a macskát!). Hangja gyakolatilag van, de nem nagyon használja (ritkán ugat :)) ilyen szempontból ideális panellba, viszont azt tényeleg érdemes átgondolni, hogy:

- tud-e mindig valaki vele lenni?

- elfértek-e? Elég nagytestű kutya, lelkes, el tudtok-e rakni minden törékenyet?

- RETTENETESEN hullatja a szőrét. Az enyém legalábbis :)


Amúgy tökéletes és imádnivaló kutya. A legjobb társ.

Remélem, összejön a dolog.

2010. aug. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Az fontos, hogy tényleg naon szereti az embereket, kivéve a postást:D Szeret játszani, imádja ha dögönyözik:D Szeret pakolni, enyém 4 éves és még mindig lelkesen pakolja a papucsokat:D

Ha valaki nagyon szereti azt ö is viszonozza.:) Engem is ha meglát roham felém és már dörgölödik.Naon hullajtja a szőrét az enyém is szval most duplán örülök a simulásnak:D

Imádnivaló kutya a legjobb választás szerintem.Egy labi gaazdi:))

2010. aug. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

a szuka ivartalanitva van

amugy nem baj a véleményedet kérdeztem

2010. aug. 7. 20:25
 20/23 A kérdező kommentje:
7 honapos 5 éves 10 éves 15 éves
2010. aug. 7. 20:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!