Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok az olyan kutyaok...

Mit gondoltok az olyan kutyaoktatóról, aki felakasztja a kutyát a nyakörvénél fogva a pórázon lógatva?

Figyelt kérdés

A póráznál fogva a levegőbe fellógatta a kutyát. Gyakorlatilag a nyakörvénél fogva felakasztotta és még jól meg is rángatta a levegőben lógó, felakasztott állatot?


És amikor jelzed neki, hogy attól félsz, hogy megfullad a kutya, elmagyarázza, hogy a kutya nyaka olyan, mint az ember dereka és nem lehet megfojtani. Egy 12 kg-os tacsikeverékről van szó és egyáltalán nem vastag a nyaka.



2020. szept. 20. 15:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
72%

Amíg nem mondtad, hogy tacskoid, azt hittem a Cesar Millan epizódról beszélsz (aki jelzem "alapmű" itthon) https://www.youtube.com/watch?v=Pw3glB4qQPY Sajnálom, hogy veled esett meg.


#11 Ilyenkor az a megoldás, hogy fogom és arrébb vezetem a kutyát, semmi gond. Megvárom, amíg lenyugszik, közben átgondolom, hogy mit nem vettem észre. Majd újra kezdjük sokkal messzebbről, sokkal jobban odafigyelve. A nyugalmat jutalmazom. Ha a kutya negatívan reagál, akkor én nem kontrolláltam a szituációt elég jól.

Nézd meg az ábrák, mik azok az apró jelzések, amelyeket észre kellene venni és ingerküszöb alatt dolgozni: [link]


Morgás, ugatás, odacsípés = önkifejezés, ugyanúgy, mint a csóválás. Nem ördögtől való. Nem erről kell tiltani, hanem a kiváltó okot kezelni.

2020. szept. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyet csinálna egy "oktató" a kutyammal azonnal kikapnám a kezéből és kiabálva távoznék. Ha nem verem meg plusszban.


Nem tudom mennyire hatásos a válaszom, de nekem egy kis domináns bichonom van. Kb másfél évesen kezdte, hogy egyes fiatalabb kanokat morogva lenyom a földre és megfeszülve áll felettül demonstrálva a "hatalmát". Ha futottak akkor meg szinte "levadászta" őket. Kb 5 ilyen kutya lehetett.


Először is lehúztam a grabancánál fogva a másikról majd a hátára fektettem (sose harapta meg egyiket sem). Ez volt az alap büntetés. Aztán már kiismertem annyira a testbeszédét, hogy már a fej tartásából is látom ha kipécéz valakit. Elkezdtem sűrűn juti falattal dícsérni ha ebben a kezdeti stádiumban rám figyelt, vagy csak elfordította a fejét. Később a megszaglás, elfordulást, stb. Plusz gyakran magamhoz hívtam különböző helyzetekből.


Tegnap 3 ilyen "kritikus kutyával" volt együtt a futin és nem balhézott. Igaz, kellett ehhez jó pár hónap mire kitapasztaltam mit hogyan kezeljek.

2020. szept. 21. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!