Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolhák ellen mit használjak a...

Bolhák ellen mit használjak a kutyaházba?

Figyelt kérdés
A kutyám örökölt egy kutyaházat és én hülye nem vettem ki az előző kutya utáni hungarocellt, hanem csak ráraktam egy tiszta lepedőt.Tiszta bolha lett a kutyám. A házat mivel kell fertőtleníteni azon kívül, hogy mindent kidobok belőle.
2010. aug. 7. 08:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Neostomasol. A kutyara meg frontline.
2010. aug. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát nem vagyok biztos benne, de bolhapor esetleg??? Csak az elég húzós lesz anyagilag, mert csak kis kiszerelésben lehet kapni...azt hiszem.

Én a helyedben elmennék egy vegyszerboltba, ott segítenek..


Viszont az tuti, hogy nem elég 1x kiirtani Őket, mert a peték is kikelnek utána, és visszafertőződik...


Vagy még ha 90fokos gőzzel...nem tudom, hogy gépkölcsönzőben lehet-e ilyesmit kikölcsönözni, gőzborotva, vagy mi a fene a neve...


Szegény kutyus...:-)


Sok sikert!

2010. aug. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Neostomosan!

Állatpatikában lehet kapni 300-400 Ft egy ampulla, és egy liter vízzel kell higítani.

A rongyokat, hungarocellt hajítsd a tűzre, hogy megdögöljenek benne a bolhák. Gondolom nagytestű kutyád van, hát ahhoz mindenképp kell több ampullányi, én a yorkimat szoktam egy ampullányival fürdetni.

Szóval készíts legalább 3-4 liter vizet. A kutyádat állítsd mondjuk a kádba, és kezd el ezt a cuccot ráönteni. Erős benzin szaga van, és olyan színű mint a tej. A bolhák szinte azonnal megdöglenek, és kipotyognak, de a kutyusodnak nem lesz baja!

Legalább negyed óráig locsolgasd ezzel a löttyel, nagyon fontos, hogy mindenhol! érje, a fején is, mert általában oda menekülnek, amikor a testét leöntöd.

Ha kész vagy, ne öblítsd le, hanem hagyd rajta megszáradni. Garantáltan eltűnnek a bolhák, de egy hét múlva érdemes átfürdetni, mert ha lerakták a bolhák a petéket, akkor nagyjából addigra kelnek ki.

A kutyaházat pedig szintén ezzel kezeld le. Egy ampullát higíts fel, és valami permetezős flakonnal fújd végig az egészet, minden kicsi sarkot.

2010. aug. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Aztán ha már kifertőtlenitetted, tegyél bele diofalevelet, az távoltartja a bolhákat.
2010. aug. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!