Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért azzal érvelnek hogy a...

Miért azzal érvelnek hogy a pit bull(stb bull) jó kutya HA foglalkoznak vele napi több órát? És ha majd nem tudnak vele foglalkozni valami miatt? Bármi közbejöhet. Miért jó időzített bombákat másokra engedni?

Figyelt kérdés
2020. szept. 25. 13:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem kéne túldramatizálnia helyzetet. Aki meg ennyire nem tud foglalkozni a kutyájával az ajándékozza el.
2020. szept. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem amúgy hatalmas formák tudnak lenni, tényleg nagyon szeretik a gazdájukat és az embereket(ha jó az idegrendszerük), de nyílván az is erős-ki nem mondott-indok, hogy van egy megjelenése+kicsit kultusz övezi. Kb hasonló a válasz, mint arra a kérdésre, hogy miért vesz valaki terepjárót városba.


Amúgy nagyon egyet tudok veled érteni, bár a menhelyen mindig szívesen szánok plussz időt a staffokra, sétálunk, játszunk, néha tanulunk, de a saját kutyáimhoz nem engedek egyet sem, hiába mondja a gazdája, hogy nagyon kedves stb.

2020. szept. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
és miért érveltek ti pitbullellenesek úgy, mintha csak a pitbull támadna emberre? rengeteg barátomnak van pitbullja, nem kell velük 24/7 foglalkozni ahhoz, hogy normálisan viselkedjenek, mellesleg eddig soha életemben nem támadott rám pitbull, viszont sok "családbarát, békés" fajú kutya igen... ha valaki nem tud kutyát nevelni, tök mindegy, hogy golden retrievere van, vagy pitbullja.
2020. szept. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Persze nemcsak a pitbullal lehet gond, de azért a harciasabb és erősebb kutya nagyobb sérüléseket tud okozni.
2020. szept. 25. 14:48
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Egy labrador is meg tud ölni
2020. szept. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy eddig egy kis birka kutyám volt, de ma nem vittem le sétálni ezért most hirtelen tömeggyilkos módba vált. Az összes kutyára igaz, hogy ha nincs foglalkozva vele, agresszív lesz. Csakhogy a minimum foglalkozás kutyánként változó. Ha egy pit-bull alapvetően jól van tartva, jól van nevelve és eleget van vele foglalkozva nagyon jó kutya. És ez akkor sem változik, ha egy egy hétről kóborol az erdőben.
2020. szept. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

Megfelelő foglalkozás nélkül nemcsak a bull típusú kutyák veszélyesek, hanem az összes, nézd meg hány rosszul szocializált, félrenevelt, ezért agresszív kistestű kutya van. Persze értem, hogy egy csivava sokkal kisebb kárt tud okozni, mint egy pit, de ennyi erővel az összes nagytestű kutya veszélyes, nem egy olyan német juhászt ismerek, amelyiknek félrement az ÖV képzése (vagy nem is volt és a gazdinak fogalma sem volt, hogy mit kezdjen a kutya ösztöneivel) és mindenre támad. Szóval szerintem ezt így nem lehet kiélezni a bull típusú kutyákra.


A másik dolog, hogy egyik kutya sem azért fog támadni, mert előző nap a gazdi moziba volt és ezért nem foglalkozott több órát aznap a kutyával. Ez egy hosszú nevelési folyamat, egy jól szocializált, jól nevelt kutya akkor sem lesz agresszív, ha esetleg vannak benne levezetlen energiák. Akkor lesz agresszív, ha a gazdája nem viszi közösségbe, nem tanul meg együtt létezni más emberekkel és kutyákkal, nem tanulja meg hogyan legyen közömbös a környezetére, nem következetesen nevelik és ezért nem ismeri a szabályokat, esetleg nem ismeri el a gazdát és ezért nem teljesíti az utasításait. A napi több órás foglalkozás inkább erre vonatkozik, hogy ezt tudatosan és jól felépítsék a kutyában, de mint írtam ennek a hiánya egyáltalán nem csak bull típusú kutyát tehet veszélyessé.

Tehát egy jó gazda kezében egy ilyen kutya akkor sem időzített bomba, ha éppen akkor nincs lefárasztva, szóval a kérdésnek lényegében nem sok értelme van, ettől függetlenül értem, amit ki akarsz hozni ebből, a bull típusú kutyák magas ösztönű, határozott nevelést igénylő fajták, akiknél a levezetetlen energia egy idő után átfordulhat agresszív viselkedésbe (mondjuk egy labradorral szemben, amivel ha nem foglalkoznak akkor is kevésbé hajlamos az agresszióra, az inkább elkezd kertet bontani unalmában), de ilyenkor sosem csak a fizikai fárasztás hiánya a gond, hanem, hogy a gazda a nevelésére szánt időt is lespórolta.

Szóval szerintem sokkal jobb lenne azt kérdezni, hogy miért vesz magához olyan ember bull típusú kutyát, aki nem ért a nevelésükhöz, nem tud határozott és következetes lenni, mivel az sokkal nagyobb probléma, mintha egyik nap nem labdázik a kutyájával. Én magamról tudom, hogy nem tudnék ilyen gazdi lenni, ezért nem választottam bull típusú kutyát, de sok más fajta is kiesett, az összes magas őrző-védő ösztönű, dominanciára hajlamos juhászkutya (belga, német, holland stb.), a roti, a dobermann, a hovawart stb., pedig megfelelő kézben ők is szuper kutyák, fantasztikusan dolgoznak és minden helyzetben agressziómentesek, mert a gazda kontroll alatt tartja őket. Én helyette border colliet vettem munkára (annak ellenére, hogy a malik munkája sokkal jobban tetszik), mert tudom, hogy vele sokkal finomabban le tudom tisztázni a viszonyunkat, ha esetleg valamit nem követelek meg tőle 100%-os pontossággal, annak az a következménye, hogy trehány lesz a munkája, nem pedig, hogy megkérdőjelezi a vezető szerepemet, tudom, hogy inkább kimenekül a konfliktusból, ezért egy konfliktushelyzetben egész máshogy kell reagálnom, mintha egy olyan kutyám lenne, amelyik beleáll ezekbe a dolgokba.


Összegezve, ez a kijelentés nemcsak a bull típusú kutyákra igaz, hanem számos más fajtára, megfelelően nevelt kutya fajtától függetlenül nem időzített bomba és ez fordítva is igaz, valószínűleg még az én érzékeny, alapvetően alárendeltként viselkedő bc-mből is ki lehetett volna hozni agresszív viselkedést, ha nagyon rosszul nevelem és egyáltalán nem szocializálom (bár valószínűleg az inkább egy félelmi agresszió lett volna, de ez már egészen más dolog, ebbe ne menjünk bele). A lényeg, hogy gyenge, ügyetlen, lusta gazda kezében minden kutya veszélyes, az egy sokadlagos vonulata ennek a problémának, hogy az ilyen emberek inkább bull típusú kutyát választanak, mert az a menő, tetszik nekik a bull típusú kutyákról kialakult sztereotípia, sőt erre meg is próbálják kifejezetten nevelni, de ilyen ember kezében számos más fajta is ugyanolyan veszélyes lenne, csak egy elvadított németjuhász már nem olyan menő, mint egy pit.


Még egy kis kitérő, hogy sajnos a divatfajták az ész nélküli szaporításnak köszönhetően egyre rosszabb idegrendszerű kutyák lesznek, ami sokszor agresszióban nyilvánul meg, de ez megint nemcsak a bull típusú kutyák problémája, csak egy csivavánál ez sokkal kevésbé zavar bárkit is és a nagyobb testű, domináns fajták közül pont a bull típusúak lettek annyira felkapottak, hogy ez ennyire feltűnő legyen. Ettől függetlenül meg lehet nézni hány agresszív golden retrvier van, sőt egyre több bc is, mert népszerűek és egyre több szaporító árul teljesen ideggyenge kutyákat.


Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszúra sikerült, még így is úgy érzem, hogy egy-két dolgot jobban is ki lehetett volna fejteni, csak annak ellenére, hogy személyes érintettségem egyáltalán nincs, borzasztóan zavar ez a megbélyegző mentalitás a bull típusú kutyákkal szemben.

2020. szept. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%
Ennyi erővel tiltsuk be a 10 kg feletti kutyák tartását. Ha idegrendszerileg instabil, beteg és/vagy nem foglalkoznak vele, minden kutya megkattanhat. 7-8 kilós terrier is tud nagyon csúnya sebeket okozni, kisgyerekeket pedig megölni.
2020. szept. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
96%

[link]

Ez egy patterdale terrier, 7 kiló körüli a súlyuk. Vajon ha egy vadfisznónak így megy neki egy 5-6 éves gyerek gondot jelentene neki?

Egyébként a gyerekeket ért pitbull támadások jó része abból a tévhitből ered hogy dajkakutyák voltak és bármikor egyedül lehet hagyni a kutyát a gyerekkel. Ez természetesen nem igaz, egy konteó, mint a laposföld. Csak a laposföldesek nem teszik ki közvetlen életveszélynek a gyereküket.

2020. szept. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A harcikutyákat úgy tenyésztették, hogy emberre ne támadjon. Ha valamelyik emberekre támadt azt megölték (Ma is altatják a veszélyes kutyákat), mert ha közbe kellett avatkozni a harcokba, vagy épp nem volt, akkor nem támadhatott emberre a kutya. A harcikutyák emberre nézve pont ugyanolyan agresszívek, mint bármilyen más fajta. A legszelídebb kutyák is lehetnek agresszívek, ha nem nevelik meg rendesen. Magyarul nem azért lesz agresszív, mert a gazda pár napig nem tud foglalkozni vele, vagy ilyesmi, hanem azért, mert nem nevelik meg. A harcikutyákat meg sokan direkt arra veszik (főleg, ha szaporítótól van), hogy erős, és harcias legyen. Nem nevelik meg, és ráfogják, hogy fajtajelleg, pedig nem az. Annyi a különbség a harcikutyák, és a többi kutya között, hogy a harcikutyák erősebbek, ezért nagyobb sérülést tudnak okozni. De ha egy nagytestű kutya támad rád, az sem okoz kisebb sérülést.
2020. szept. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!