Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen szag riasztaná el a...

Milyen szag riasztaná el a kutyámat a szőnyegtől??

Figyelt kérdés

Szobatiszta, de az utóbbi időben visszaszokott a szobám szőnyegere,ahova a kezdetektor is piszkított.


Most nagyon bosszantó mar! Hiába viszem ki minden este, pisil is kint,de valamiert bent is elvégzi a dolgát,de csak a szőnyegen. Pelenka is van lent mindig (hátha ...).


Milyen szerrel fujjam at,hogy elkerülje azt, eltavolodjon a szonyegrol??? Ecetet próbáltam, de nem bántja az orrát!


2020. szept. 25. 20:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Menjetek el állatorvoshoz! Az ilyen viselkedésbeli változások mögött gyakran egészségügyi problémák állnak!
2020. szept. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem felfázott vagy van valami húgyúti betegsége.

Mindenképp vidd orvoshoz.

2020. szept. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%

Tarsd be a sorrendisegi szabalyokat. Nem tartod be,igy nem kozlod vele a szabalyok segitsegevel,h te vagy a falkavezer. Tisztelet nincs meg igy es ezert a jelolgetes valszeg.


Nem zarom ki az egeszsegugyi problemat se.


Fel eves kor elott ne varj szobatisztasagot. Mert a holyag izmai nem eleg fejlettek.

2020. szept. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A pelenka miatt pisil oda. Lehet, hogy neked egyértelmű, hogy az egyik pelenka a másik meg szőnyeg, de neki nem. Hasonló a kettő. Egy darab anyag a földön, valamelyik még fehér is.


Aki pelusra szoktatjaa a kutyáját annak szinte mindig felmerül a szőnyeg gond előbb vagy utóbb.

2020. szept. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

pelenkát vedd fel, a kutya nem tudja a különbséget,csak azt tudja bent valamire pisilni lehet,érzetre pedig a szőnyeg és a pelenka egy és ugyan az.


Szőnyeget mosd ki hosszú programon, fressibe lehet kapni get off nevü szagtalanító meg foltisztísztót. kimosás után alaposan spricckold be. Ja és persze a pelenkát vedd fel!


Míg pelenka lent lesz a kutyád nem lesz szobatiszta.

2020. szept. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egy időre feltekerném a szőnyeget is, na és persze amit írtak, h szoktasd rendesen kintre, a pelenkát meg felejtsd el.

Pluszban meg sokszor vidd ki (kezdetben), h véletlenül se kelljen tartogatnia.

2020. szept. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a hasznos valaszokat!


Valoban nincs még féléves,öt hónapos csak. Pedig annyira ugyes volt eddig, reggel 6ig várt, nem piszkitott be.


Este fel7-7kozott kint elvégzi a dolgát es keso este kezdi el újabban,hogy megebred es a szőnyegen is elvégzi a dolgát. Nem hiszem,hogy beteg. De azert koszonom a tanácsokat!:)


Arra is gondoltam,hogy megzavarta az uj helye. De lehet ez hülyeség. Kapott uj fekhelyet, amit áttettem a szoba masik végébe most.

A pelenkat egy idore akkor kiiktatom. (Igaz eddig tudott különbséget tenni szőnyeg es aközött).


A szőnyeget meg ezekszerint ne fujkaljam riasztó szagokkal. Nem az lesz a megoldás. Koszonom a valaszokat!

2020. szept. 27. 15:18
 8/12 anonim ***** válasza:

Most lesz ivaros, jelölgetés gondjaid is lesznek szintén szőnyeggel.

A kutyáknak is vannak életszakaszaik amikor fordulnak egy 360 fokot és hiába a nevelés, újra kell mindent (akár más módszerrel) ismételni vele.

2020. szept. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Koszi utolsó! Tehát értsem ezt ugy,hogy most több helyen is jelolgethet majd?

Elso kutyám, allatorvostol se igen kerdezgettem tul sok mindent. Probléma eddig mas nincs vele.

2020. szept. 27. 15:28
 10/12 anonim ***** válasza:

Nos, igen a legtöbb kan bepróbálkozik vele nevelés és sétára szokás ide vagy oda.

Főleg, ha kisebb testű és még pelus is volt, szőnyeggyilkosok.

De le lehet róla szoktatni. Ha tartósan elkezd jelölgetni érdemes ivartalanításon is el gondolkozni még fiatal korban nehogy szokássá váljon a sima ivargond helyett. Mert ha mondjuk 2 éves korig berögzül nála már nem feltétlenül lesz hasznos a tojások eltávolítása, mivel utána már nem jelölgetésből,hanem rossz szokásból vizel majd oda.


Érdemes pontos időket szabni a sétára, a rendszeresség sokat segít a szobatisztaság kialakításában.Én például mindig etetés után viszem le, szintén kis testűm van. Így tudja, hogy ha etetés van nem kell pisilni (nekem is pelusos volt bő egy év kellett, hogy leszokjon, tapasztalatokból írtam ><) , le fogunk menni utána.

2020. szept. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!