Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A drogkereső kutyák miért...

A drogkereső kutyák miért tudják sokszor kiszagolni a látszólag nagyon gondosan becsomagolt árut? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Három magyarázatot tartok elképzelhetőnek:

1. Nem zárták le elég szorosan/hermetikusan a csomagot.

2. A csomag lezárása után nem távolították el a csomag külsejéről a véletlenül kiszóródott, apró szemcséket.

3. Olyan csomagolóanyagot használtak, amin diffúzióval átjuthat néhány molekula.

Ezek azonban mind amatőrhibák. Érthetetlenül sokan lebuknak, vajon van még valami más ok is? Csak a dolog fizikai része érdekel. Tegyük fel, hogy a drogcsempész viselkedése nem kelt gyanút, és csak a jármű vagy a csomag szétszedése nélkül, kívülről szaglászik a kutya.



2020. szept. 26. 10:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
67%

Ahhoz, hogy a kutya ne érezze, szinte laboratóriumi körülmények kellenek a csomagoláshoz, vákuum stb.

Egy jó kutyaorrot a rendvédelmi szervek, még talán évtizedekig, vagy soha nem tudnak semmilyen ketyerével keresni.

2020. szept. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
14%
Szagmolekula :DDDD
2020. szept. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
89%
Az elektromos vezetéket kiszagolja a föld alatt, meg előre kiszagolja az epilepsziás rohamot. Szerinted?
2020. szept. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
87%

Kutya ellen nincs eselye a drogkereskedonek.

Nem tudjak ugy lemosni azt a szagot.

A kereskedo is fogyaszto altalaban,a boren,kezen is erezni. Lemoshatatlan a drog szaga. A test kiparolgasN is erzi.

2020. szept. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#10


sőt, én Finnországról hallottam ilyesmit

2020. szept. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ha valaki labor körülményeket is teremt még akkor is lebukhat szag alapján. Gondoljunk arra, hogy a kapott pénzen rajta lesz a szerhasználótól eredő drogos szag. Ha nem kontaktmentesen adja át a csomago, akkor a bőrén is kiszagolható lesz szerintem, tehát duplán lebukott. Onnantól kezdve egy házkutatás, egy tanúvallomás, megfigyelés vagy bármi és már el is kapták.
2020. szept. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Vajon úgy ki lehetne védeni a drogkereső kutyát, hogy egy baromi erős, ultrahangú riasztószirénát hord magánál a csempész a veszélyzónában, amit a gazdi nem hall?
2020. szept. 26. 21:45
 18/18 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem agyhalottak a kábszeres kutyák vezetői. Ha a kutya munka közben zavarodottságot mutat,nem a megszokott módon végzi a munkáját, jön a személyes átvizsgálás.

Ahol ilyen ellenőrzések folynak, olyan emberek dolgoznak, akik nagyon sok apró jelből kiszűrik a sumákolást.

2020. szept. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!