Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megunt kutyát melyik menhelyre...

Megunt kutyát melyik menhelyre érdemes leadni Budapesten?

Figyelt kérdés
Nem panellakásba való. Állandóan ugat, szomszédokkal összevesztem a lépcsőházi szag miatt. Hullatja a szőrét. Ha jön egy nagyobb kutya a lábam közé bújik és onnan ugat nagy bátran.. Állandóan le kell vinni, rájöttem nem lakásba való. Sajnálom, de be kell látnom az igazi állatkínzás panellakásban kutyát tartani.

2020. szept. 27. 09:14
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
80%

Ez egy kitalált provokatív kérdés, amit az erre a kérdésre érkező válaszok ihlettek: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__10716871-nem.. vagy talán maga a kérdező volt, aki oda is azt válaszolta, hogy állatkínzás lakásban kutyát tartani, csak ott elmentek egészen más irányba a válaszok és nem tudta tovább hergelni a közhangulatot, le is pontozták, így egyszerűbb volt kiírni egy kérdést egy fiktív történettel, aminek az a tanulsága, hogy lám, mennyivel jobb a kutyának vidéken, mint a panelban.


Nem akarok belekezdeni a vidéki-városi kutyatartás sztereotípiáinak összehasonlítgatásába, mert vannak, akik vidéken is jól tartják a kutyájukat és akik városban rosszul, mindkettőnek megvannak a maga előnyei és hátrányai, nem vitatom, de az tény, hogy vidéken sokkal több az elhanyagolt kutya és a kutya boldogsága nem arányos a kert méretével.

Tudod, hogy én hány négyzetméteren tartom a kutyámat? Hát én sem. Mert akármilyen hihetetlen, az én kutyámnak soha nem a lakás meg a háztömb körüli út volt az egész élettere. Erdőn, mezőn kirándul, parkokban, futtatókban játszik a fajtársaival, kutyás strandon úszik, kutyaiskolában a pályán dolgozik, a Dunaparton szaglászik és képzeld ezek után neki édesmindegy, hogy mekkora területre megyünk haza, amíg van egy 100x70cm-es fekhelye, amin kényelmesen tud aludni egy nagyot.

És hidd el, valódi tapasztalatból beszélek, panelban éltünk, amikor hozzám került a kutyám, egy éve költöztünk le vidékre kertes házba, és tudod mi változott? Hogy a kutyasétáltatás előtt kényelmesen meg tudom inni a reggeli kávémat, mert addig ő elintézi az eü. dolgokat a kertben, este meg pizsamában megoldom az eü. "sétát" mert csak kiengedem a kertbe. Ennyi. A legnagyobb előnye a kertes háznak, hogy a kutyával nem kell külön eü. köröket menni, de ezt se úgy képzeljétek el, hogy jaj a lakásban vissza kellett tartania, mert ha hiszitek, ha nem a kutya sem ürít éjjel-nappal állandóan, ha van egy kialakult rutinja, akkor akkor fogja intézni ezt, nálunk is a kora reggeli és késő esti pisit leszámítva teljesen kerttiszta a kutya.

Nem tudom kinek milyen romantikus tévképzetei vannak a vidéken nagy kertben tartott kutyák életmódjával kapcsolatban, de ki kell ábrándítsam, körülbelül két hét sem kell hozzá, hogy a kutya teljesen ráunjon, ismeri már minden szegletét, a környező ingereket és a legnagyobb játék a "ha kint van be akar jönni, ha bent van ki akar menni," de egy kis neveléssel, következetességgel ez is marha unalmas lesz egy idő után. Tudjátok mit csinál a kutya a kertben? Alszik. Ugyanúgy, mint bent a lakásban, csak nem a pihe-puha 100x70cm-es fekhelyén. Ha kint vagyok, akkor úgy fekszik, hogy lássa mit csinálok, ha esetleg kertészkedek az még egészen érdekes műsor is, azt szereti nézni (az elején segíteni is szeretett volna), ha bent vagyok, akkor sértődötten lefekszik az ajtó elé, jelezve, hogy elfelejtettem valamit. Nem ugatja a kerítés előtt elhaladó embereket, kutyákat, nem hajkurássza a madarakat a kertben, nem megy oda a szomszéd kutyához a kerítésen keresztül haverkodni, egész egyszerűen azért, mert neki nem ezek a fő ingerek, az érdekes dolgok az életében.

Most a szomszéd kutyák tartásáról direkt nem ejtek több szót, de el sem tudjátok képzelni mennyivel bonyolultabb vidéken kutyát tartani, mint anno a városban. Én legalábbis nem gondoltam volna, hogy hétvégén 40km-t kell vezetnem, hogy eljussunk egy normális kutyaiskolába, hogy kilométereket kell sétálnunk kerítés mögött őrjöngő kutyák között, hogy egy nyugodt sétaútvonalra érjünk, hogy fél évbe telt, mire találtam néhány normális kutyást, akiknek a kutyájával tud játszani az enyém, hogy néhány igazán rossz tapasztalat után mennyire rettegek attól, hogy vajon az omladozó kerítés tulajdonosa megfelelően rögzítette-e a kutyáján a láncot...Száz szónak is egy a vége, a lényeg, hogy én kifejezetten nem szeretek vidéken kutyázni, iszonyú sok korlátozó tényező van, nincsenek megteremtve a normális kutyatartás feltételei (futtatóról, kihelyezett kutyaürüléktartó kukákról nem is álmodok, gyepmesternek, jegyzőnek hiába jelentik az önsétáltató kutyákat és előre rettegek attól, hogy mit csinálok majd, ha valamilyen olyan betegsége, sérülése lesz a kutyámnak, amit a helyi állatorvos nem tud egy injekcióval megoldani), ettől függetlenül próbálom megtalálni ennek a szépségeit, előnyeit is és a kérdezővel ellentétben nem passzolom le a kutyámat valakinek, aki városban lakik, csak azért mert az gondolom, hogy ott jobb lenne a kutyámnak. A kutyámnak ott a legjobb, ahol én, a gazdája vagyok, ez egyértelmű, legyen az egy kis panellakás vagy egy óriás kertes ház. Persze megvannak a vidéki kutyázás szépségei, előnyei is, nem tagadom, én is élvezem a természetközeliséget, hogy az eü. sétákhoz nem kell felöltöznöm, hogy a kert csak a mi területünk, a mi játszóterünk, a mi pályánk, ahol zavartalanul tudok a kutyámmal gyakorolni, játszani, labdázni és közben nem ront ránk 10 másik kutya, mint a futtatókban, de egyáltalán nem érzem azt, hogy itt könnyebb lenne kutyázni, sőt.

Szóval kedves kérdező, remélem, hogy akinek lepasszoltad vidékre a kutyádat elég elhivatott, szeretné, hogy a kutyádnak tényleg boldog, kiegyensúlyozott, tartalmas élete legyen és ezért hajlandó kimozdulni a komfortzónájából és olyan áldozatokat is meghozni, amire neked panelkutyásként gondolnod sem kellett. Máskülönben semmivel sem lesz jobb élete vidéken sem, sőt, a panelban legalább kimozdult a megszokott x négyzetméterről, rá volt kényszerítve a gazdája, hogy elvigye sétálni.

Ha meg azt gondolod, hogy egy kutyának még a menhelyen is jobb, mint a lakásban (mert valamennyire ezt sugallja a kérdésed) beszélgess el menhelyen dolgozó önkéntesekkel, hátha nekik sikerül felnyitni a szemedet.

2020. szept. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
91%

Itt a legtöbb kérdés mindig a másikon alapszik.

Kérdez valaki valamit a menhellyel kapcsolatban, kommentben össze vesznek valamin, kövi már írja a vitával kapcsolatosan kitalált sztoriját amire várja a reakciókat.

Ott is össze vesznek, jön a kövi mese.


Nem véletlen, hogy mindig van egy olyan aki pl felhozza, hogy csivavát venne, alatta össze vesznek, hogy a csivava kutyának tekinthető-e vagy sem (lowiqfight) , kövire meg már kérdi az egyik (vagy több) sértett a csivis kérdéseit.

Jól provokatívat ellene, hol mellette szólót. 🙄🙄

2020. szept. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
89%

Nyugtatgasd csak magad ezzel a "kutya nem panelba való" dumával. Attól még nem lesz igaz.


Nekem panelban van kutyám. Nyugodt, kiegyensúlyozott kutya. Tudja mikor megyünk sétálni, mikor mit várok el tőle. Nem ugat feleslegesen, nem büdös.


Szüleim kutyája sose mehetet be, és kb napi fél-1 órát töltenek a közelében sétával együtt.


És mit látok ha haza megyünk? Kinti kutya folyton ajtó előtt vár hátha kimegy hozzá valaki, enyém meg ki se akar menni ha nem megyek én is.


Nem attól lesz boldog egy kutya, hogy tök egyedül fekszik egy nagy kertben, hanem hogy a gazdájával/gazdáival lehet és foglalkoznak vele.


Úgyhogy akkor se vegyél kutyát ha kertes házad lesz. Lehet te azt fogod hinni, hogy jobban érzi magát, pedig csak nem fogod látni a falon keresztül mennyire unatkozik és egyedül van.

2020. szept. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim válasza:
42%

Valóban provokáció lehetett a kérdés, de valószínűleg nem véletlen hogy a kérdező ilyen irányba provokál.


Én is lakótelepen lakok, gyerekekkel. Szó szerint minden össze van szarva-hugyozva. Ha a fűben rámutatsz egy tetszőleges helyre, max fél méteres körzeten belül lesz egy kutyaszar. Én már valahol hozzászoktam ehhez az igénytelenséghez, de az igen zavaró, hogy a gyerekeket nem lehet elengedni hogy rohangáljanak a fűben, mert mindenütt szar van.


Kérdem én, ki miért az a status quo, hogy az összes szabad zöldterület a kutyásoké? Mások miért nem használhatják a zöld felületeket???


Ja és nem elég a fű, pont ma délután az egyik padon (!!!) volt szar. Pár hete a játszótér bejárata előtt volt egy kupac, csomó gyerek belelépett. Sorolhatnám.


Tök jó hogy ilyen jól elvagytok a kutyáitokkal, csak azt nem értem hogy a kutyával járó gondokat miért kell a többi ember kárára a környezetbe "exportálni"? Ezzel a logikával én is a szemetet, a pelenkákat, kidobálhatnám az ablakon. Szarassátok-hugyoztassátok a kutyákat fönn a lakásban alomban, aztán gyertek le sétálni. És akkor nem lesznek ilyen provokatív kérdések.

2020. okt. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
60%
A normális kutyás összeszedi a szart, kedves utolsó, mert őt is zavarja. Egyébként ha a játszótéren jön rá a kaki-pisi a gyerekre, és nincs wc, te mit csinálsz? A közterületen lévő sz-r és húgy nagyobb része származik embertől, mint gondolnád. Részegek, hajléktalanok, gyerekek.
2020. okt. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
30%
Neked kéne, nem rontanád itt a levegőt. Kurvára nem menő dolog játszani itt a kemény gyereket. Szánalmas.
2020. okt. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:

Nyugodjon békében, szegénynek sivár élete volt a panellakásban. Tanultam belőle.

Nagyon sajnálom, soga többet nem fogok kutyát panellakásban tartani!

Nem oda való..

2020. okt. 13. 22:00
 28/48 anonim ***** válasza:
37%
Még mindig nem vicces.
2020. okt. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
86%
Neked nem való, nem a lakásba. Máshol se legyen kutyád
2020. okt. 14. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 A kérdező kommentje:
A szomszéd nénié is medöglött. Azt hiszem tényleg állatkínzás panellakásban kutyát tartani, és a többi lakóra sincs tekintettel az aki ilyet tesz.
2020. okt. 27. 16:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!