Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáim szinte megőrülnek...

A kutyáim szinte megőrülnek mikor előveszem a pórázt, valami megoldás?

Figyelt kérdés

Hárman vannak és közülük az egyik teljesen bestresszeli magát, ugat, rohan össze vissza,ugrál és hergeli a másik kettőt.A másik kettő sem nagyon bír magával.Ilyenkor általában lehetetlen, hogy leültessem vagy lefektessem őket amit egyébként gond nélkül megtesznek.Természetesen tele vannak energiával, mert az udvar azért arra nem elég hogy ott szaladják ki magukat de ezért is hordom őket sűrűbben erdőbe és legelőre futni.Próbáltam már, hogy rájuk adtam a nyakörvet és a pórázt majd otthagytam őket 10-15 percig a séta előtt.Le is nyugodtak kicsit de ahogy megfogtam a pórázt újra felpörögtek.

Ha valaki járt hasonló cipőben, vagy tudja mit kell csinálni segítene?



2020. szept. 27. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Milyen gyakran sétálnak?

Az enyém is nagyon örül, megőrül ha látja hogy jövök a pórázzal, ugrál, bepörög.

2020. szept. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Az a módszer amit elkezdtél velük az jó, hatni fog, csak sokkal többször kell gyakorolni, lehet heteken, hónapokon keresztül, mire teljesen közömbösek lesznek, a séta a napuk fénypontja, valahol természetes, hogy ennyire izgatottak lesznek már a gondolatától is.

Illetve én egy kicsit máshogy is megpróbálnám, nemcsak azt csinálnám, hogy séta előtt várok 10-15 percet, amíg megnyugodnak, hanem máskor is rájuk adnám a pórázt, nyakörvet, amikor utána nem megyünk sétálni. Rájuk adod egy teljesen random időpontban, aztán 10-15 perc után leveszed és utána nem történik semmi, nem mentek sétálni, így egy idő után nem fogják összekötni. Lényegében ugyanolyan klasszikus kondicionálás ez, mint Pavlov meg a csengő, ha a kutya a csengő hangja után nem kap élelmet, nem éri inger egy idő után újra közömbös lesz erre az "ingerre" tehát a csengő hangja többé nem vált ki semmilyen reakciót, nem érzékeli ingerként.

Nyilván mivel azt nem tudod megcsinálni, hogy soha többet nem viszed sétálni, ha rájuk kerül a nyakörv póráz, ezért fontos, hogy a sétára indulást más, kevésbé zavaró viselkedéssel kösd össze, tehát csak akkor induljatok el sétálni, ha a kutyák nyugodtan várakoznak, így egy idő után megtanulják, hogy kizárólag akkor indultok el, ha ők nyugodtak. Tehát a sétára indulás: rájuk rakod a pórázt, vársz amíg megnyugodnak, ha bepörögnek mikor megfogod a pórázt, akkor megint vársz, nem indultok el. Tudom ez így borzasztó macerás, de már az nagy segítség lesz, ha annyira le tudod nyugtatni őket, hogy engedelmeskedjenek a "fekszik" vezényszónak, igazából ha az izgatottságuk ellenére fekve maradnak és fekve várakoznak kicsit feszültebben, az már sokkal kevésbé zavaró, mintha teljesen a fejükön pörögnek.

Azt szerintem szinte lehetetlen elvárni, hogy teljesen közömbösen induljanak sétára, de annyira le kell "higgasztani" őket, hogy kontroll alatt tud tartani őket és engedelmeskedjenek az utasításaidnak.

2020. szept. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Rakosgasd a pórázt a lakásban egész nap, hogy megszokják nem jelent az semmit, ha kézbe veszed a pórázt. Úgy gondolom kivitelezni, hogy pl. amikor kimész az előszobába kezedbe veszed a pórázt, lerakod a konyhában. Amikor legközelebb a konyhába mész megint felveszed, megint lerakod valahová.
2020. szept. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Megpróbálom így velük ez hátha segít.Hétköznapokon változó, hogy mennyit sétálunk de péntektől vasárnapig minden nap megyünk.Viszonylag sűrűn szóval remélem rövid időn belül látom majd a hatását.Köszönöm:)
2020. szept. 27. 16:15
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
A póráz egyenlő séta, ha nem akarod, hogy felpörögjenek öltözz fel, és ez legyen az utolsó lépés. Lehet dresszírozni a kutyát, de ezzel pont nem érdemes!
2020. szept. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy neked egyszerre 3 kutyának van olyan gondja amit egyszerre alig lehet megoldani.

A legpörgősebbet kellene először képezned amelyik hergeli a többit,de úgy, hogy addig a többi nincs ott.


Pórázzal megállsz, ha nyugodt(ak) felcsatolod és elindulsz az ajtó felé. Amint valamelyik pörögni kezd leveszed vissza, arrébb mész onnan. Megint nyugi van, megint felteszed megint indulsz.

Nekem ezzel 9 sétányi vacakolás után sikerült teljesen nyugodtan elindulni a kutyával.

Nem lenne olyan sok, ha egyetlen egy alkalom ne lett volna elsőre közel 1 órás szenvedés.

Nekem mellé még nyüszített is, tőlünk zengett a folyosó.

2020. szept. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!Van miből válogatni annyi mindent írtatok, a holnapi sétát már máshogy kezdjük :)
2020. szept. 27. 20:25
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én erről úgy szoktattam le a kutyámat (mert ő is extrán örül a sétákért), hogy csak akkor került rá a nyakörv és a póráz, ha higgadtan, valamilyen feladatban (ül, fekszik) meg tudta várni míg rákapcsolom a nyakörvet és pórázt. Ajtón is akkor indulunk ki, ha a láb mellett türelmesen vár.
2020. szept. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!