Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik vitamin a legjobb...

Melyik vitamin a legjobb (ártól függetlenül) a kutyának?

Figyelt kérdés
Rengeteg kérdést visszaolvastam, de az alap válasz h ne adj neki semmit, a tápban minden benne van. (Vagy adj neki zöldséget/gyümölcsöt, bla-bla.) Az enyém főtt kaját eszik, így szükséges lenne neki vmi pótlás.
2020. szept. 28. 13:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
18%

Leírtam, hogy IMMUNOVET.


Ebben mi a tököm volt a szabályszegő, hogy törölve lett?

2020. szept. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, utánanézek ezeknek! :)

11: sztem a gyiken nem mindent az adminok csinálnak, hanem keresőbotokat meg automata adminprogramokat is beállítanak, hogy a “gyanús” (vagy sokszor ismetlődő) dolgokat darálják helyettük. Lehet így akadt be a válaszod. Mindenesetre köszi! :)

2020. szept. 28. 16:52
 13/14 anonim ***** válasza:
94%

Off: Megkérdezhetem a receptedet arányokkal és a napi adag mennyiségével? Mert ezeket barf-ra és tápra grammra pontosan megtalálom a neten több oldalon is,de a főtt ételről egyszerűen nincs infó és érdekelne, köszönöm!


Egyébként azt ha jól látom nem írtad mennyi idős kutyus. Ahhoz mérten is fontos a vitamin választás. Különben az Immunovet hatóanyaga a búzacsíra. Azt pedig ha ilyen ügyes vagy, hogy főzöl, akár szintén meg is tudnád csinálni pluszban. De ettől gondolom egy komplexebb vitamin készítményre gondoltál.

2020. szept. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig kúraszerűen, időszakosan adok egy-egy fajta táplálékkiegészítőt, úgy tapasztaltam, hogy ezek így sokkal hasznosabbak, mint ezek az általános immunerősítő készítmények, mint az immunovet vagy a kutyáknak készült béres csepp, és sokkal természetesebbnek is tartom.


Kollagén + csipkebogyópor: ízületvédelemre nagyon jó és a csipkebogyóban lévő C vitamin segíti a kollagén beépülését.

Zöldkagylópor: ízületvédelem

Sörélesztő: ha kapja hamarabb túl vagyunk a vedlésen, ráadásul a benne lévő folsav is nagyon hasznos.

Lazacolaj: szőrre, bőrre nagyon jó, a sörélesztő kúra után szokta kapni, hogy az új bunda szép fényes, erős és egészséges legyen. Úgy tapasztaltam, hogy amikor kapja télen kevésbé szárad ki a bőre, mancsa.

Kendermagolaj: E vitamin pótlásra a lazacolaj kúra után hasznos.

Máriatövismagolaj: májvédő, ezt tavasszal kapja, mikor elkezdi kapni a nexguardot.


Nálunk nagyjából ezek pörögnek egy évben, mindegyiket 8 hétig kapja, utána váltok.


Szerintem alapjáraton egészséges kutyának ez így elég, mindegyikkel erősítem az immunrendszerét is, de ha lenne valamilyen tartósabb, komolyabb betegsége, akkor én is komplex készítményt használnék, mint a Fiskepulver, Vetri DMG vagy a most sokak által dicsért CBD olaj, ezekről rákos kutyák gazdái is nagyon jó tapasztalatokat írtak.


A főtt etetéssel az a legnagyobb baj, hogy így nem kap megfelelő mennyiségű kálciumot a kutya, én a biztonság kedvéért a barfosokhoz hasonlóan neki is csináltatnék egy teljes vérképet, abból kiderül, hogy van-e valamilyen hiánya és azt akkor specifikusan lehet kezelni, szerintem évente kb. 10.000ft-ot megér, hogy tudd, hogy egészséges-e a kutya.

A zöldség vitamin szempontjából teljesen felesleges a kutyának, túl rövid az emésztőrendszere ahhoz, hogy a vitaminok fel tudjanak szívódni, szinte emésztetlenül megy végig a kutyán. Ráadásul a hőkezeléssel tényleg sok értékes vitamint veszítenek a húsok, a fehérje molekulaszerkezete különösen érzékeny a hőre, ha csak az anyagiak az akadálya én a helyedben utánajárnék még egy kicsit a barfnak. Senkit nem szeretnék megtéríteni, a barf mellett kampányolni, én egy 25kg-os kutyát etetek barffal (tudom, az kb. fele annyi súlyra, mint egy német juhász), de sokkal olcsóbban jövök ki, mint mikor platinumot evett, pedig ő is csirkeallergiás, így a menük nagy része marha, szarvas és nyúl. Én a soroksári barf boltban vásárolok húst általában, ott 840ft a marhanyesi kilója, 1000 körül van a szarvas, a nyúl a legdrágább, de az is 1400 körül van. Tudom vidéken nincs annyi barfbolt, viszont barfos csoportokban olvasom, hogy ők sokszor házi vágásból, hentestől olcsón megszerzett nyesedékekkel etetnek és tök jól kijönnek így is. Szóval tényleg nem azért írom, hogy most akkor mindenkit a barfra buzdítsak, de ha csak a pénz az akadálya szerintem járj utána jobban, van facebookon a "B.A.R.F. elvek az alapoktól mit miért és hogyan" csoport, ott egy doksiba megyénként össze vannak gyűjtve a legjobb "húslelőhelyek" csak nézz rá, hátha megtalálod a neked megfelelő üzletet :)

2020. szept. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!