Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hálátlan gyerek lennék? Mi...

Hálátlan gyerek lennék? Mi lenne a legjobb döntés ebben a helyzetben? Anyagi függetlenedés témakör

Figyelt kérdés

A szituáció: családi vállalkozásunk van, fizikai munkával lehet segíteni, egész gyerekkoromban sokat segítettem kint. Két bátyám van, az idősebb nem tanult tovább, az itthoni vállalkozást viszi tovább(már majdnem minden a nevén van itthon), reggeltől estig kint dolgozik. A másik még itthon lakik de már van munkahelye, ergo van keresete. Ha kérik segít itthon de amugy elvan magának.

Én egyetemista vagyok még, másik városban, szülők annak a bátyámnak a nevére vettek lakást "nekem" amelyik az itthoni vállalkozást viszi (mondván h érezze h nem azért dolgozik hogy minket eltartson hanem halad valamerre, megjegyzem ez teljesen korrekt és jogos szerintem), de ugye most én használom a lakást mig egyetemista vagyok. Albérlő van mellettem, anyagiakat eddig ugy oldottuk meg hogy amit az albérlő adott az maradt nálam plusz valamennyi keveset még kértem otthonról.

Csúsztam az egyetemen, átkerültem fizetősre (rohadt drága a szak) szülők felajánlották hogy kifizetik nem akartam elfogadni diákhitelt szerettem volna felvenni(volt már felvéve mert az első 1-2 évben nem tudtak anyagilag semmivel sem támogatni igy abbol éltem konkrétan. de még maradt félévem) mondták hogy nem, ezt most kifizetik, tartogassam a féléveket. Nehezen megy az egyetem, de nehéz a szak is viszont a nehezén már lassan túl vagyok.

Probléma: el szerettem volna kezdeni dolgozni, itthon nem hagyják. azt mondják hogy cask a tanulásra koncentráljak, viszont emellett meg elvárják hogy nyáron pl itthon legyek heteket (nekem a másik varásban van életem...dolgozni szeretnék, van párom, vannak macskáim, vezetem a háztartást, ott vannak a barátaim)

Nem arról van szó h mikor segíteni kell valamit ne jönnék haza, nagyobb munkáknál mindig, ha koppasztás van vagy befőzés azt már szinte én csinálom itthon anyukám helyett, de nehesztelnek amiért cask 2-3 napra ugrok haza ezeket a munkákat megcsinálni és mennék is vissza.


Teljesen nem tudok anyagilag elszakadni tőlük….sajnos lehetetlen, de nem tudom mit tehetnék! Le kell nyelnem a békát és úgy táncolni ahogy ők fütyülnek? Teljesen el akarják lehetetleníteni azt h dolgozhassak, szinte olyan mintha direkt csinálnák. Hálátlannak érzem magam….megértem őket is de ez meg engem igy teljesen felemészt idegileg.


25 éves vagyok.


2018. aug. 4. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Ok,hogy van életed másik városban ne legyen bűntudatod emiatt,viszont ha tudsz segíts nekik ,de ne menjen a magánéleted rovására. 25 vagy akkor húzzál bele a tanulásba gondolom már nem sok van vissza,de ne add föl semmikép. Nemtudom a családod mivel foglalkozik de a kemény fizikai munka 1 életen át le tudja építeni az embert.
2018. aug. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%

Fiú vagy lány vagy?


Mi lenne ha ezt elmondanád a szüleidnek?

2018. aug. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%

Ha 25 évesen még hagyod, hogy anyukádék fütyüljenek, akkor meg is érdemled.


Más 25 éves már lediplomázott, vagy szakmája van és DOLGOZIK, nem az egyetemen szenved már hetedik éve.

2018. aug. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
25 éves vagy, nem kell szülői engedélyt kérned, hogy diákhitelt vegyél fel. Ez persze azzal a nyomással jár, hogy mielőbb be kell fejezned az egyetemet, több csúszás nincs, ha elcseszed, így jártál. Értem, hogy te független felnőtt akarsz lenni, ennek viszont megvannak az árnyoldalai is. Az nem megy, hogy a jelentős, a szüleidnek kemény megterhelést jelentő anyagi támogatást elfogadod, de abban már nem óhajtasz segíteni, amiből a rád költött pénz jön. Ha felnőtt akarsz lenni, légy teljesen az, a buktatókkal együtt, így is kapsz komoly segítséget azzal, hogy ingyen laksz a bátyád lakásában, és még az albérlő által fizetett pénzt is megtarthatod. 7 év alatt az orvosit is vidáman el lehet végezni, neked pedig még mindig van hátra - azt ne mondd, hogy a macskák, a párod és a háztartás (wtf?:D) mellett annyira összetörted magad a tanulásban.
2018. aug. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
Lepontozgatni azt aztán tudsz :) Otthon légy ilyen vagány...
2018. aug. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem megy a tanulás a párod-macska-háztartás mellett, miből gondolod, hogy jobban fog menni a munka-párod-macska-háztartás mellett?

Örülj, hogy támogatnak, fejezd be végre az egyetemet, mert munka mellett még ezerszer nehezebb lenne/lesz. Aztán melózhatsz vakulásig úgyis, hogy megélj, ha már nem lesz albérlet és apanázs.

2018. aug. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Amig nem lesz rendes munkád (nem idöszakos, nem diákmunka) addig el kell fogadnod, hogy mivel a szüleid pénzéből élsz, igényt tarthatnak a segítségedre. Ha van barátnőd, barátaid, biztosan akad valaki, aki bevállalja a cicák etetését, a háztartás megvár, a barátság sem egy kis távolléten múlik.

Igazuk van a szüleidnek, inkább a tanulásra koncentrálj, ha amúgy is nehéz a suli, legl túl rajta aztán ne aggódj dolgozhatsz eleget!

2018. aug. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki válaszolt! Annyit azért hozzátennék hogy lehet érdemes lenne belegondolni abba h nemfeltétlen tudtok mindent a kérdezőröl... Pl nem tudom honnan veszitek hogy 7 éva járok az orvosira? Ja hogy ti olyanról nem hallottatok ugye hogy valaki nem egyből érettségi után megy továbbtanulni? És igen! Dolgoztam 3 évig otthon, és igen, nem kaptam fizetést amiből félre tudtam volna tenni az egyetemre. Pontosan tudom hogy mivel jár a felnőtté válás... Nem azért fogadom el a szülőktől a pénzt mert nehezemre esne dolgozni egy picit, hanem azért mert amit az albérlőtől kapok alig elég a rezsire meg 1 heti kajára.

Köszönöm hogy tudjátok h ellazsáltam az éveimet, ja és amit a legjobban köszönök h megint bebizonyítottátok hogy ezen az oldalon főleg csak rosszindulatú emberek vannak. Tisztelet a kivételeknek és akinek nemminge ne vegye magára.

2018. aug. 10. 22:34
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja és egészen mostan@ig senkit se pontoztam... De azért köszi h még ezt is rajtam vered le😀
2018. aug. 10. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!