Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell ivartalanítani?

Miért kell ivartalanítani?

Figyelt kérdés

A felét értem a dolognak. Felelőtlenség "szaporítani".

Nekem is minden kutyám eddig menhelyről volt kb.

De állandóan azzal jönnek az emberek, hogy ivartananítsd mert tök felelőtlen vagy.

Nekem se jó az, ha születnek kiskutyák és pl keverékek, meg amúgy is van annyi kutya, akinek nincs gazdája. Tehát már csak empátiából is ivartalanítok.


DE A KÉRDÉSEM TEHÁT AZ


Hogy a cicáknak kutyáknak nem egészségesebb ha szülnek? Van nőgyógyász a családban és az embereknél pl ez van, hogy a szülés helyre hozhat dolgokat a szervezetben, egy szülés minden nőnek ajánlott..illetve hogy tök természetes ha a kutyák macskák szaporodnak, ez a dolguk. Akkor miért is mi emberek döntünk erről? Hogy ivartalanítjuk őket?


Remélem értitek a kérdést, és hogy mit nem értek.


2020. szept. 28. 19:07
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Tehát szerintem az emberek önzők...Erről nem nekik kéne dönteniük..

Az oroszlánoknak sem mondják hogy ne szaporodjanak..De különben szerintem az is gáz, amikor mennek vadászni, mert túlságosan elszaporodtak az őzek..MI KÖZÜK HOZZÁ?

Az emberek azt hiszik ők a királyok, mert úgymond a tápláléklánc csúcsa, őket már nem eszi meg senki..

Amúgy meg, nem vagyok vega, de vannak dolgok amiket akkor sem értek, légyszi magyarázzátok el

2020. szept. 28. 19:10
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Aha, de. Rohadtul egészséges. Végülis, nincs annyi kóbor kutya meg macska az utcákon, nem?
2020. szept. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
faluban lakom, egyetlen kóbor állat nincs, és senki sem ivartalanít..inkább csak csirkék meg pulykák, kecskék rohangálnak az utcán.
2020. szept. 28. 19:16
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod, hogy senki sem ivartalanít?
2020. szept. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Az őzes példa elég béna, ugyanis nem érted meg, hogy 1) van egy természetes dinamika (ragadozó - zsákmány), illetve 2) iszonyatos károkat okoznak. Vadászat és vadászat közt is van különbség.



Na, de a kérdésed,az maga a színtiszta f@szság. Az állatok nem élvezik a szaporodást. Ez náluk ösztön. Semmi több, az ilyen idióta "életvédő" sunyi lesz az első, aki kirakja a nem várt szaporulatot az út mellé.

2020. szept. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészséges szülni nekik!

Akkor elmesélem ami velem vagyis a kutyámmal történt.

Keverék kutya volt, akkoriban még nem volt ekkora híre az ivartalanításnak így nem is volt ivartalanítva. De ami a lényeg besikerült egy alom 3 kiskutyát szült, szerencsére mindegyiknek lett gazdája, de az anyakutya utána 2x álvemhes majd emlőrákos lett végül elpusztult.

Igazából nem a szülés a gond (illetve a sok szaporulat lehet gond, meg a vemhesség nagyon megviseli a szervezetét, mint az embereknél is), hanem a hormontermelés, attól lesz daganatos, álvemhes, méhgyulladása. Ezek ivartalanítással mind megelőzhetők!

2020. szept. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az oroszlánok esetében van egy szabályozó, úgy hívják természetes szelekció.

Háziállatok esetében ilyen nincs, vagy a természetesnél kisebb mértékű. Ezért fontos az ivartalanítás, mert kipótolja a természetes szelekciós mechanizmusokat.

2020. szept. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, így már értem.
2020. szept. 28. 20:02
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

A másik oldala a dolognak a kanok. Nem élvezetből mennének a szuka után, ösztönből.


Sose hagyod, hogy menjen az ösztöne után, kb mintha folyamatosan éhes lennél de nem ehetnél miközben egy pékségben élsz.


Ráadásul több betegség és viselkedés probléma is kiküszöbölhető vele.

2020. szept. 29. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy embernek sem egészséges, ha évente 2x szül, ezt az orvos ismerősödnek is tudnia kellene. Ugyanez vonatkozik az állatokra is. Az állat ráadásul nem élvezetből szexel, hanem ösztönből, nem tud összefüggésekben gondolkodni. A macska nem tudja, hogy ha évente lehoz 12 kiscicát, akkor azoknak nem lesz gazdája. Ezért gondolkozik a felelősségteljes ember az állat helyett és ivartalanít.


Egyébként ha van állatorvos ismerősöd, kérd meg, hogy mutasson egy agyonelletett kutyáról vagy macskáról képet. Baromira nem egészséges nekik sem.

2020. szept. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!