Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vakaróznak a kiskutyák?

Miért vakaróznak a kiskutyák?

Figyelt kérdés

Másfél hete lett egy kiskutyám, 5,5-6 hetesen hoztam, rossz körülmények közül, erre most inkább ne térjünk ki, életmentő volt számára, hogy elkerült arról a helyről (természetesen minden ennyi idős korban szükséges dolgot, táplálékot megkap). Eléggé vakarózott, de nem a durva kategória volt még. Nem bolhás, állatorvos mindent rendben talált nála, azt mondta ennyi idősen még nem kaphat semmilyen külső parazitát irtó készítményt. Rá 2 napra kapott féreghajtót, 1 hét alatt minimálisra csökkent a vakarózás.

2 napja ismét új kutya került ide (5 hetes), irtózatosan vakarózik, mostmár az én kiskutyám is. Benne sem találtam bolhát. Egyikük sem allergia gyanús, sebek nincsenek rajtuk a vakarózástól.

Mit tudnék tenni, hogy túlessünk ezen?

A gazdája (családtag, egy háztartásban élünk) nem foglalkozik a másik kiskutyával, azt mondta nem is fog, csak jó, ha van, oltásokat sem fog kapni. Önköltségemen etetem, féreghajtom őt is, szerintem nem várható el ennél több tőlem.

Emellett van egy maradandó betegségű, kezelés alatt álló nagytestű kutyám is, egyetemistaként 2 ló, 2 kutya és 1 macska mellett nem tudok többet vállalni anyagilag.



2020. szept. 30. 00:22
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Most akkor a vakarózás a lényeg? Ha igen,hogy jön ide az önfényezés? Nagyon 'ügyes' vagy,hogy egyetemistaként az amúgy is elfoglalt életedbe még állatokat is begyömöszölsz,hátha később időd és energiád sem lesz rájuk.Minedgy,te tértél ki rá,hátha nem.


Allergia gyanú márpedig lehet.Csirke/fehérje.Ha túl hamar adtál neki bármilyen módon növelted az esélyét annak,hogy allergiás lesz/lett.Nem tudja egy ilyen kicsi szervezet feldolgozni még a kölyök kutyáknak készitett tápot sem.Nem véletlen,hogy 10 hetes kortól javasolt elhozni a kiskutyákat 8 hetes korig anyakutya tejen kell,hogy éljenek.Legfeljebb az utolsó 8 hetes kor körül lehet elkezdeni apránként a hozzátáplálást.

Anyatej hiányában kölyök kutya tápszert/anyatej pótlót lehet és kell is nekik adni ugyan úgy 8 hetes kortól és amellett lehetett volna megpróbálni a hozzátáplálást.

Tedd el a tápot,és ne kinozd azt a kölyköt.Keress neki egy pótmamát az elválasztásáig legyen vele,vagy kezd el tejpótlóval etetni,mert tönkre teszed a pici szervezetét már most.


KÉSŐBB 8 hetes kor körül,ha elkezdessz hozzátáplálni akkor se csirkéset adj neki,próbáld kerülni,minek kisérteni a sorsot.NE bolti vackokkal (darlink,friskies,stb) etesd,hanem prémium táppal,azokban van is tápanyag,egészségesek lesznek.


Ha továbbra is vakaróznak azt bizony allergián kivül élősködő,bőrbetegség vagy erős stressz válthatja ki.

Gondolom mondanom sem kell,hogy nem mosdatjuk nyakra-főre a kölyköket főleg ilyen hidegben nem.Samponnal meg pláne,emberivel mégúgyse.

2020. szept. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

'nem foglalkozik a másik kiskutyával, azt mondta nem is fog, csak jó, ha van, oltásokat sem fog kapni. Önköltségemen etetem, féreghajtom őt is, szerintem nem várható el ennél több tőlem.'


Btw,akkor legalább keressetek neki normális gazdát aki hajlandó oltani,etetni,ÉS ellátni is! Nem megsajnálni kell és oda dobni neki egy kis kaját,hogy legalább annyija legyen,nem ő kérte,hogy veletek lehessen.Ha nem hajlandó egyikőtök sem megadni neki amire szüksége van találjatok neki másik gazdát.

Ilyen pofátlanul még ki is jelenteni,hogy egyikőtök sem hajlandó majd ellátni egy állatot PEDIG NEKTEK KELLETT!

Ha véletlenül keveredett oda is ti döntöttétek el,hogy megtartjátok.Gondoskodjatok róla,vagy adjatok túl rajta.


A fent irtak alapján eleve egyetlen kutyát sem kellett volna magatokhoz venni,főleg,hogy ennyire nem tudtok semmit róla.Rossz körülmények ide vagy oda nem hozhattad volna el 5 hetesen.Ennél nagyobb felelőtlenséget nem is csinálhattál volna..

2020. szept. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1. Jézusom tudsz olvasni?! Mindkét kiskutyát tejpótlóval etetem, honnan szedted ezt a tápos baromságot?! Ezzel kezdtem szinte, hogy minden ilyen idős korban szükséges dolgot, táplálékot megkap! Nem csak az enyém, hanem mindketten, ha a másik kiskutya gazdáján múlna tehéntejen és macskakonzerven élne! Nem az önfényezés a lényeg, azért írtam le mindezt, hogy megelőzzem az "úristen, oltasd be akkor te a kiskutyát és vegyél meg neki minden szükséges dolgot". Saját hipoallergén kölyökkutya samponja van, amivel egyszer fürdettem meg az enyémet.

Nem táplálkozási és tartási tanácsokat kértem, hanem a vakarózás elmulasztását, tekintve, hogy az én kiskutyám azóta vakarózik baromira, mióta itt van a másik, így nyilván az a tippem, hogy tőle szedett össze valamit. A másik kiskutyának 2 napja elütötték az anyját, azért került ide, addig anyatejen élt, az én kiskutyámat paradicsomszósszal táplálták, azért hoztam el onnan, mert az utcára rakásával fenyegettek!


2. Én nem tudok ennél többet tenni, minthogy etetem, a gazdája pedig nem hajlandó másik gazdát keresni neki. Nekem nem kellett egy harmadik kutya is, nem értem miért beszélsz többes számban. A kérdésem pedig nem erre irányult. Nekem nincs jogom más kutyája hollétéről döntenem, viszont a sajátomat ettől függetlenül szeretném rendben tartani.

Kérlek, miért nem tudok semmit róluk? Egyetlen kérdésem volt, hogy a vakarózást hogyan szüntessem meg, mivel hiába kezelem az én kutyámat, ha a másik nincs. Mivel nem piros, sebes a bőrük, nem bolhásak és nincs mire allergiásnak lenniük (tekintve hogy a másik kicsi már anyatejen is vakarózott), az orvosom nem javasolja a külső parazita elleni kezelést, mivel ennyi idősen külső készítmény formájában nem lehetséges, gyógyszerrel pedig megterhelném a szervezetüket.

Felelőtlenség? Hagytam volna az utcán meghalni?

2020. szept. 30. 01:19
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Ha ennyire tudod mit kell tenned, milyen ellátást igényelnek, kis ügyeske vagy akkor nem tudom mi a kérdés.

Azt mondtad látta állatorvos, nem mondott semmit.

Akkor, ha látod, hogy baj van vidd vissza megint.

Allergia, bolha, rüh, bőrbetegség amit a második hozott, nem volt jó a sampon (öblítsd le sima vízzel).

Nem tudjuk, nem vagyunk orvosok, nem látjuk a kiskutyát. 🙄

2020. szept. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Honnan kellene tudnunk, hogy mi baja van a te kutyáidnak innen?

Gyakorlatilag minden tippet amit adhattunk volna kizártál.

Tehát fogd meg és vidd vissza az állatorvoshoz most már mind a kettőt. Ha ki újult a vakarózás akkor ott csak valami élősködő, allergia vagy ilyenek lesz. Még képet se tettél fel, hogy legyen valami távpont,szóval kitudja.Semmit nem írtál a tartásukról persze, hogy azonnal tartási tippeket adnak nem normális, hogy 5 hetes kiskutyákat tartotok otthon akár kényszer ez akár nem.


Hogy jött bele az egész történetbe, hogy a másik gazdi mit hanyagol el, és neked mennyi állatod van és mit tartassz el?

Ha már leírtad persze, hogy reagálni fogunk rá, mert jogos az, hogy azt mondják adjatok túl rajta. Mert azt kellene. Nem lehet csak úgy ki jelenteni, hogy nem fogtok foglalkozni etetésen túl egy kutyával.szerencsétlen állat..

2020. szept. 30. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Fura orvosod van.

A Frontline sprét már akár újszülött alomnál is lehet használni.

Hol vakaródzik a kiskutyád? Mindenhol a testén, vagy a fülénél?

2020. szept. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Bolha
2020. szept. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nos, a kiskutya a veszettség elleni oltást és a chipet meg fogja kapni, az oltások hiányát a parvo és kombinált oltásra értettem, mivel ezekre jogilag nem lehet kötelezni. Tehát igazából nem szenved hiányt, én etetem és foglalkozom is vele, hiába nem az én kutyám, nyilvánvalóan nem szeretnék rossz életet neki. De azt nem várhatja el senki tőlem, hogy más kutyája miatt tízezres állatorvosi költségekbe verjem magam.

A kérdésem valóban úgy szólt, hogy miért csinálják (átfogó kérdés) viszont lejjebb már kifejtettem és azt kérdeztem mit tudnék tenni, hogy túlessünk ezen. Tehát olyan válaszokra lettem volna kíváncsi, aminél nem kell más kutyáját nekem állatorvoshoz rángatnom, esetleg természetes mosdató készítményre vagy akármi, amivel nem árthatok nekik.


9.14 Köszönöm szépen! Beszerzem a sprayt és akkor ezekszerint orvost is váltok. Inkább a testüket vakarják, a fejüket elhanyagolhatóan, mint minden kiskutya. Végre valaki választ is ad a kérdésemre. 😊🙏

2020. szept. 30. 14:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Válasz megvolt. Ha vakarózik vidd orvoshoz,mert ha mégsem az amire te vagy a kommentben válaszolók tippelnek és nem kezeled vagy nem arra amire kellene sokkal rosszabb bőrbetegségeknek engedsz utat.
2020. szept. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!