Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől van az, hogy kaptak a...

Mitől van az, hogy kaptak a kutyáim bolha elleni cseppeket és bolha nyakörvet és ugyan úgy vakaróznak? A másik meg a fiú német juhászom, miért eszi meg a kakiját?

Figyelt kérdés
Pedig kapnak tápot is Akanát,meg főtt ételt is kapnak.Mindig kaja után engedem ki őket az udvarra és megeszi a székletét!Amúgy már teljesen sebes az oldala a német juhász szukámnak két tenyérnyi fóltban!

2012. dec. 14. 05:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha volt bolhája, akkor esélyes, hogy bolhaallergia, de gomba is lehet, meg másmilyen allergia is. Állatorvos mit mond?
2012. dec. 14. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sőt, az is lehet hogy allergiás a bolha elleni cseppre vagy a nyakörvre, vagy a 2 együttes hatására. Én nem raknék cseppet is és nyakörvet is (főleg ilyen esetben), mert az így egy elég nagy méreganyag dömping a kutya szervezetére nézve.
2012. dec. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Két tenyérnyi seb van rajta és még nem voltál állatorvosnál?
2012. dec. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha sebes az oldala lehet rüh is, vagy vm. ételallergia. Vidd orvoshoz, biztos nem bolha.
2012. dec. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ma voltunk orvosnál és a bolha csípésre allergiás,illetve a bolha nyálára,ajánlott egy fürdetőt ami erre való,gyulladás csökkentő és bőrnyugtató,hatású,egyébként ezt egy nap alatt csinálta magának,mármint rágta ki magának a szőrt és sebesedett ki.Bár én fanyalogtam a fürdetőtől de a doki szerint nem árthat a kutyának mivel nem nyílt seb és nem nedvedzik már!Bayer termék sokan dicsérik,és írt ki neki allergia elleni cseppeket is amit a kajájába kell bele tenni.Köszönöm a tippeket,de azért is tettem fel a kérdést,mert csak mostanra volt időpontunk,és hát én nagyon féltettem őt(nagyon szeretem)!
2012. dec. 14. 12:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Mielőbbi jobbulást kívánok(-:
2012. dec. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! A kiskutyád,azért eszi meg a kakiját,mert perverz étvágya van.Úgy hívjuk ezt a kifejezést.Az én kutyámnak is ilyen problémája volt...Csak ő nem a sajátját ette meg,hanem a csöves emberekét.Sajnos erről nem tehetnek a kutyák... Vagy ha mondjuk a lakásba/házba kakilt be,akkor azért eszi meg hogy a gazdi ne lássa,és ne kapjon ki... :( Nagyon sajnálom...Elkell vinni orvoshoz,vagy le kell róla szoktatni! AMikor megpróbálja megenni,akkor fussál oda dobbants nagyokat és mondd hogy fúúúj! Nem szabad!!! Rossz vagy! (De persze ettől nem szabad megutálni,hisz nem tehet róla)
2012. dec. 15. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Wikipedia a kakaevésről:


Kutyák esetében gyakran figyelhető meg koprofág viselkedés. Ennek alapos kikutatása még várat magára. Egyelőre annyi sejthető, hogy több ok is lehet[1], melyek közül egyelőre az alábbi motivációkat sejthetjük:

Egyszerű éhség is lehet a legjellemzőbb ok.

A gazdi figyelme felkeltésének szándéka.

Aggodalom, stressz, vagy rossz magaviselet miatti büntetés miatt.

Korábban ürítés miatt büntetést kaptak, az ismételt büntetéstől való félelem miatt kísérelnek meg "feltakarítani".

Unalomból.

Szűk helyen: feltakarítás céljából.

A gazdi utánzása: látta, hogy ő is mindig felveszi az ürülékét (mármint a kutyáét).

Kiskutyáknál azért, mert ők mindent megkóstolnak, és felfedezhetik, hogy a széklet ehető és néha még ízletes is lehet, különösen magas zsírtartalmú diéta után.

Anyakutyák megehetik gyermekeik ürülékét abból a célból, hogy megelőzzék a rájuk leselkedő ragadozókat vonzó illatokat.

Mivel a friss ürülék formája és hőmérséklete a visszaöklendezett táplálékhoz hasonló, ez egy mód az anyakutyák számára, hogy kicsinyeiknek szilárd táplálélot juttassanak.

(Különösen a macskaszéklet) magas proteintartalma esetén, melynek oka túletetés is lehet, nagy koncentrációjú emésztetlen anyagot jelent a székletben.

Különböző egészségügyi problémák is állhatnak a háttérben, úgymint

Pancreatitis

bélfertőzések

Emésztési zavarokhoz vezető ételallergiák

Húsevők szokása, hogy megeszik vagy magukra kenik zsákmányaik ürülékét, hogy átvegyék illatukat és elrejtsék a sajátukat.

Néhány állatorvos olyan adalékanyagok táplálékba juttatását javasolja, amelyek az ürülék ízét rendkívül rosszá teszik a kutyák számára. Néhány kutyaeledel-gyártó eleve ilyen adalékokkal gyártja a termékét.

A kutyák székletükhöz fűződő vonzódásának köszönhető az a kínai mondás, hogy "a kutya sem tehet róla, hogy szereti az ürüléket", ami általában olyan rossz szokásokhoz kapcsolódik, amelyeken nehéz változtatni.

2012. dec. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!