Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Próbálok előre gondolkozni,...

Próbálok előre gondolkozni, és már egy évvel előtte lefoglalni a kiszemelt a kutyát a tenyésztőnél, túl korai?

Figyelt kérdés

Jövő nyárra épül fel a házunk, akkor kisfiam is már 5 éves lesz, így gondoltam nézünk egy családi kutyát, mivel én is kutyával nőttem fel, és kutyakozmetikusként tapasztalatom van elég.

Hosszas keresgélés után, a cavalier king charles spániel mellett döntöttünk, utána még több keresés után a slippy star kennelt néztük ki.

Láttam hogy 1-2 évente van alom, így megkerestem a tenyésztőt, hogy tricolor színű kölyköt szeretnék lefoglalni (direkt még árat se kérdeztem), de válaszra se méltatott.

Felhívnám, de nem túl korai ennyire előre lefoglalni? Legalább annyit írhatna hogy 2021-be egyáltalán lesz -e alom tervbe.

Nektek van tapasztalatok ezzel a tenyésztővel?

Vagy ti hogyan kezdtetek bele a kölyök nézegetésbe? Tenyésztőknél olyan ritkán van alom -szerencsére-.


2020. okt. 1. 15:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
1%
Kerdezo: te egy vadaszkutyat valasztasz. Engedelmesseget es csendet akarsz? Akkor neked orzo vedo kutya valo. Azpknak magas a fajdalomkuszobuk es jol turi a gyerek egesznapos zaklatasat.
2020. okt. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Vadászkutya?

Cavaliereket az udvarhölgyeknek tenyésztették ki, hogy ne unatkozzanak, igazi ölebek akik non-stop a gazdával lennének, nem egy cockerről beszélünk azért :D

No meg persze mindenkinek a saját gyermeke a legszebb, legjobb, de nekem tényleg egy értelmes, nyugodt fiam van, aki baba kora óta kutyázik anyóséknál, és nagyon szépen bánik velük, ott is két öleb van.

2020. okt. 1. 15:55
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erdeklodni nem korai, mi uszkart vettunk tenyesztotol, valamikor tavasszal, marcius vegen kezdtunk erdeklodni, igy is mar volt ahol akkora volt a varolista, hogy nem jutott volna kutya osszel, mert max 4 kiskutyat szoktal varni...

Szoval marciusban erdeklodtunk eloszor, aztan aprilis vegen volt a fedeztetes, es augusztus vegen hoztuk el a kiskutyat. Addig rendszeresen tartottuk a kapcsolatot a tenyesztovel es tobbszor is voltunk megnezni a kiskutyakat.

Igaz ez csak fel ev volt, de 1 evvel se vagy tul korai, ilyenkor azert mar szoktak tudni, hogy terveznek-e egyaltalan almot.

2020. okt. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyaltalan nem korai az egy ev. Olyan kenneleket nezz, ahol kihirdettek, hogy lesz alom jovore, ott mar biztosan lehet foglalni.
2020. okt. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem hülyeség előre foglalni, sok helyen már egy évvel előre elkelnek a kiskutyák. Az, hogy nem válaszolt az gaz, de próbáld meg felhívni ha így sem jársz sikerrel akkor keress másik tenyésztőt
2020. okt. 2. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem sem szimpatikus ez, hogy nem válaszol,de felmentem a kinézett keneled honlapjára. Eleve tavaly 7.hóban volt utoljára frissítve az oldaluk. Utolsó alom abban az évben áprilisban volt. Ha a kapcsolat menüpontra lépsz, konkrétan ki is van írva, hogy aki gyors választ szeretne az inkább telefonáljon! Ezekből nyilvánvaló, hogy még nem olvasta a leveled. Nem tudom mikor írtál, mennyire szeretnél már választ, majd ezek alapján dönts további várakozás vagy hívás mellett. Lehet azért hívnám csak fel, hogy jelezzem az e-mailt, hogy amikor ideje van legyen szíves elolvasni. Meg ha már felhívod, magát a tervezett alom időpontjára is rá tudsz kérdezni.
2020. okt. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket, azóta találtam egy másik tenyésztőt, aki rendkívül kommunikatív és segítőkész :)
2020. okt. 2. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!