Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik benn tartják a kutyájukat...

Akik benn tartják a kutyájukat, hogy bírják elviselni a büdös szagukat?

Figyelt kérdés
Azért valljuk be, a kutyáknak van egy elég jellegzetes szaguk, főleg a hosszú szőrűeknek van kemény szaga.

2020. okt. 2. 15:36
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
79%

19-es, akkor nem szóltam, csak már volt itt pár delikvens aki naponta próbálta fürdetni a kutyáját, mint egy embergyereket.


Jó egészséget a kutyusnak.

2020. okt. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
83%

Az én orrom elég érzékeny a kellemetlen szagokra, de a kutyám nem büdös, és nem azért, mert megszoktam, ha szagos lenne, azt az első találkozásnál is éreztem volna, egyes kutyáknál még allergiás reakcióim is voltak, nála nem jelentkezett ilyen, ezért is mertem örökbe fogadni. Ő tisztán van tartva, ápolt, és a lakást is takarítom.

A kutya kellemetlen szaga több dolgot is jelenthet, lehet ápolatlanság, jelezhet bűzmirigy problémát, betegség jele is lehet, az utóbbiakkal állatorvoshoz kell fordulni mindenképpen, ha a kutya ápolatlan, akkor a gazdi sem lehet túl igényes.

2020. okt. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
66%
Nekem mentettem van, kóbor kutya volt. Szeret felfedezni, ezért nem teljesen megbízható. Van egy lyukas kerítéses futi a környéken, más kutyát nem érdekli, az enyém amint észrevette, hogy van valahol egy rés, ki is mászott, így vettem észre én is, mert annyira takarásban volt az a lyuk. A kutya megvárt kint, szóval nem volt gond, de nem tarthatnám emiatt kint, csak lakásban, akármennyire kötődik. Az egyik fajtamentésnél van most egy ilyen gazdikereső kutya, akit ugyanezért csak benti kutyának adnak, mert nem akadály neki a kerítés. Természetes le kell mozgatni, fárasztani, de futiban is jobban szemmel kell tartani.
2020. okt. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
25%
Húgoméknak műltai selyemszőrű kutyájuk van, bent tartják és bármennyire is mondják, hogy márpedig annak a kutyána nem szőre, hanem haja van ugyanúgy büdös :D Belépsz a lakásba és rögtön megérzed, hogy kutya van. Pedig ő is komzmetikába jár havonta egyszer, vágják is a szőrét/haját, nem tudom és a húgom kb. 2 hetente meg szokta fürdetni. Tehát bárki bármit mond, soha nem volt kutyám, de tök mindegy, hogy hányszor fürdeted, mivel eteted, hogyan ápolod szőrét, bőrét, fogait stb. az alapszaguk az igenis büdös. Páromnak is van egy kutyája, bent él, soha nem fogom tudni megszokni a szagát. Mondjuk ő már öreg is, mint az országút, de borzasztó szegény. Érzékeny az orrom mindenre.. mindent megérzek, úgyhogy hiába lépsz be akár egy olyan hába/lakásba, ahol pl. yorkie van, ugyanúgy lehet érezni a kutyaszagot. :) És ez nem egy helyről szerzett tapasztalat, hanem rengeteg és más-más kutyafajta.
2020. okt. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
22%
24 vagyok: Bocsi a hibákért, kimaradtak néhol betűk.
2020. okt. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
80%
24-es, nekem nemkutyások igazolták vissza, hogy nem büdös a kutyám, és olyanok, akik minden apró koszt észrevesznek, és meg is jegyeznek, szóval nem elfogultak, és cseppet sem kímélnek a fejmosástól. Nem kell elhinned, de nem ismersz minden kutyát.
2020. okt. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
37%
26: Oké
2020. okt. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
78%
24-es, ha a húgod 2 hetente fürdeti szegény kutyát, persze hogy büdös. Nem szabad ilyen gyakran fürdetni, nagyon rosszat tesz a bőrének. A párod idős kutyája pedig a kora miatt szagos. Volt egy Shih-tzunk még régebben. Sokáig nem volt büdi, idős korára viszont (10+ év körül) elkezdett szagosítani. Ez a korral jár. Az emberek se jobbak, csak az emberek szagát sokkal hamarabb megszokjuk, mivel emberek vagyunk.
2020. okt. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
37%
AZ apolt kutyanak is van kutyaszaga csak a kutyasok nem erzik! Az osszes kutyas azt mondja nem budosek pedig jellegzetes kutya szaga van mindegyiknek.
2020. okt. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
84%
29. És mi van ha a nem kutyások mondják, hogy nincs szaga?
2020. okt. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!