Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így és ennyi időre kiköthetem...

Így és ennyi időre kiköthetem a kutyust?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves keverék kutyusunk aki kb 30 kiló. Kinti benti de éjszaka mindig behozzuk. A családból hétköznap 22 óraba van valaki itthon. De van az a 2 óra amikor senki sincs itthon és a kutyus akkor éli ki minden rombolási vágyát. Mindent megpróbáltunk de erről sehogy se tudtuk leszoktatni. Volt hogy futottunk elötte vele hazaértünk teljesen kidőlt mi elmentünk és mire hazaértünk újra fel volt túrva az udvarba minden. Arra jutottuk mi lenne ha arra a 2 órára egy kb 6,5-7 méteres láncra kikötnénk? Vennénk kutyaházat is ahova ha akar elbújhat. Én se szívesen kötném ki, de az a két óra csak nem a világvége számára igaz? És ha kikötjük és valaki feljelent akkor hogy tudom bizonyítani hogy csak 2 órára van kikötve? Hétvégente kirandulni megyünk vele és akkor mindenki itthon van ezért akkor nem kéne kikötni.

2020. okt. 3. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Én nem tartom biztonságosnak. A lánc könnyen okozhat sérüléseket. Talán érdemes lenne kennelre szoktatni. Így kisebb hely van, de biztonságosan. Vagy lehet egy kifutója. Akkor nagy helye is lenne. Csak ez ugye a kertetekből vesz el sok helyet. Szerintem ezeket mérlegeljétek.
2020. okt. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Persze a mi kutyusunk is járt így egy darabig, bár nekünk kerítés probléma miatt. Nem lesz semmi baja ha raksz ki neki úgy vizet hogy a lánc ne borítsa ki.
2020. okt. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
98%

Valamelyik kutya ki nem állhatja a kennelt, rágja a rácsot, láncon meg megmarad.

Ilyen az enyém is, semmi baja nincs pedig már évek óta meg van kötve napi pár órára. Csak jó minőségű nyakörv és lánc kell. Plusz a lánc nagyobb teret is biztosít neki mint egy kennel. Törvényileg is rendben van, a kutyának se lesz baja.

2020. okt. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Lena7 ***** válasza:
100%

Nálunk is volt olyan, hogy 2-3 órára megkötöttük a kutyánkat, amikor még fiatalabb volt.

(Nem szerette ez idegeneket, ezért amíg nálunk voltak a vendégek, addig ő láncon volt. Természetesen nem fél méteresen. Volt elég helye, volt elötte víz is stb.)


Azóta már felnőtt és már nem ellenséges az idegenekkel, ezért már nem is rakjuk láncra. Viszont kiskorában nagyonsokszor csinált olyat, hogy elrágta a nyakörvét és így jutott ki a láncból.

Vannak olyan kutyák is, akik nem bírják a láncot és maguk köré tekerik és megfulladnak.


Szerintem az elején nézzétek meg, hogy hogy reagál a láncra, amíg ti otthon vagytok. Ha nagyon rosszul, akkor szerintem találjatok ki mást.


Amúgy mi a probléma ?

Mit csinál a kutyus ?

Lehet van rá más megoldás is.

2020. okt. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
1:kösd ki nyugodtan semmi baja sem lessz a legtöbb embernélk 2 méteres láncra van ki kötve egész életében 2:nem fog fel jelenteni szerintem senki(ha engem ezért fel jelentenének meg verném őket)
2020. okt. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
19%
Szobakennel! Megfelelő tréninggel és szoktatással nagyon hasznos, a szeparációs szorongáson is enyhíthet.
2020. okt. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Szobakennelbe legyen a lakasban. 2 orat kibir.

Ellenorizetlenul ne legyen a kertben.

A lanc veszelyes a kutyara.

2020. okt. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!