Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérleti szerződésben kiköthe...

Albérleti szerződésben kiköthetem-e azt, hogy ha egy évnél előbb felmondja a szerződést, akkor a hátralévő többi hónapot köteles legyen kifizetni?

Figyelt kérdés
2020. márc. 27. 11:35
 1/10 anonim ***** válasza:
43%

Kikötheted.

Az már más kérdés hogy etikailag bírja e a lelkiismered hogy megszopatod a szerencsétlent.

Szerintem elég ha a kauciót bukja.

2020. márc. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Egyetértek az 1-es válaszolóval. Mi most albérletben lakunk de úgy néz ki sajátba tudunk költözni még a szerződés lejárta előtt. Tisztában vagyunk vele, hogy a kauciót bukjuk de, hogy most azért fizessük továbbra is az albérletet, hogy ne kelljen a hátralévő hónapokat potyára fizetni azt túlzásnak tartom.
2020. márc. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
Éppenséggel kiköthetnéd, de én mint főbérlő biztosan nem mennék bele. Annyian keresnek lakást mostanában, hogy másnapra találnék olyan jelentkezőt aki ilyet nem talál ki. Nem fog belemenni egy normális ember sem.
2020. márc. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%
#1 Szerinted inkább a bérlő szopassa meg a tulajt, hogy keresnie kelljen új bérlőt? Kikötheted, és nagyon helyesen teszed!
2020. márc. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Kikötheti éppen de így nehezebben fog találni bérlőt. Így is olyan magasak a bérleti díjak, hogy a 2 havi kaucióval is jól fog járni a bérbeadó ilyen esetben.
2020. márc. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Kikötni bármit ki lehet, csak nem fogsz találni bérlőt.


Másrészt, aki el akar költözni, az el is fog költözni. Onnantól meg rá nem veszed arra, hogy fizessen.


Mondjuk normális bérbeadó nem a lehúzásra megy. A legtöbben vissza adják a kauciót, ha előre jelzett a költözés és időközben találnak másik bérlőt így nincs kiesés a havi bérleti díjban.

2020. márc. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

4-es!

Több lakást adok ki, nekem sem esik jól ha valaki idő előtt elmegy, de sosem szivatnék így még senkit.

Max akkor ha megérdemli.

Mindenki kerülhet nehéz helyzetbe, és még rúgnál egyet bele?

Gratulálok!

2020. márc. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Ez nem "megszívatás". Ha valaki vállal valamit, akkor vállalja a következményeit is.
2020. márc. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
Ha szerződésbe van foglalva akkor természetesen vállalja a bérlő ha aláírja, innentől kezdve nincs miről beszélni, itt most arról van szó, hogy ki fogja így kivenni a lakást ilyen feltételekkel.
2020. márc. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%
Pl. én vettem ki ilyen feltételekkel lakást 10 évvel ezelőtt, most pedig én adok ki lakást így. Számomra ez az alap, sem bérlőként, sem bérbeadóként nem merült fel bennem, hogy ezt probléma lenne kikötni a szerződésben. (Természetesen ez nem azt jelenti, hogy most bérbeadóként nem lehetne velem megbeszélni a dolgot, pl. ha hanarabb ki akar költözni a bérlőm, de keres maga helyett mást, akkor az nekem teljesen megfelel.)
2020. márc. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!