Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartók adtok tanácsot?

Kutyatartók adtok tanácsot?

Figyelt kérdés

vettünk a kutyának egy drága tápot (németországi táp egyébként) 10kg kutyának olyan 20dkg kell egy napra, eddig mi főztünk a kutyának, tápot nem kapott! nem kevés neki egész napra 20dkg? igaz mennyiségbe kevés, de minőségbe annál jobb!

Emellé kell még házi koszt vagy konzerv?

igazából azért vettük neki, mert le van gyengülve a szervezete, az orvos tanácsolta h felturbózzuk a szervezetét!


2010. aug. 8. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kell neki mellé semmi más. És eleinte nehéz lesz neki de ha megszokta akkor elég lesz neki ez a mennyiség. Hisz épp ezért ilyen jó hogy ne kelljen belőle sokat adni.
2010. aug. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
milyen fajta?
2010. aug. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Hát én nem tudom milyen táp lehet az, de egy tiz kilós kutyának szerintem semmiképp sem elég 20 gramm, akármi is van benne.200 gramm esetleg.
2010. aug. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

jajj bocs, most látom hogy dekagramm, nem gramm. Akkor okés szerintem

Utolsó

2010. aug. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
elég neki. ha a kutyus nehezményezi, hogy kevesebb kaját kap mint eddig, akkor kevéske házi kosztot lehet adni neki, de a tápból ne adjatok neki az előírt mennyiségnél többet, a super prémium minőségnél nem véletlen van megszabva, a napi mennyiség. Igaz rájuk a mondás hogy Jóból is megárt a sok!
2010. aug. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha többet adsz, lehet keresztül szalad rajta, hasmenése lesz. Miért kell felturbózni? Sovány? Beteg volt?
2010. aug. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

megpróbálok mindenre válaszolni!

nehéz neki, mert eddig többet kapott mint 20 dkg, egyébként spániel 10kg és 80dkg! azért kell feltúrbózni, mert be van gyulladva a szeme, a füle és gombás bőrfertőzése van! gondolom jó a táp, hisz 4000ft volt és csak 4 kiló, emellé kapott 5000ft-os táplálékkiegészítőt 2 hónapra

2010. aug. 8. 22:16
 8/10 anonim válasza:
20 dkg egyáltalán nem kevés egy kutyának egy napra, de viszont tisztában kell lenni vele hogy miket tartalmaz ez a táp (fehérje szénhidrátok zsír) mert minél több van belőle annál többet kell mozgatni a kutyát mert különben elhízhat, amúgy mi a 15 kg-os tápot vesszük 15 ezerért plusz 2 ezer a táplálék kiegészítő ( de a kutyánkról tudni kell hogy munka és verseny kutya vizsgája van és ha minden jól megy akkor novemberben teszi le a következőt a fajtája németjuhász de kivel elég jó minőségű tápot adunk neki így elég sokat is mozgatjuk, amúgy mi képezzük és van egy kutyaiskolánk is) amúgy valószínű azért gombás a bőre mert sokat fürdetitek, viszont a kutyákat csak évente max2-szer szabad fürdetni.
2010. aug. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
hetente fürdettük neostomosannal, mert ezt mondta az orvos, azóta korpás az egész teste, de elvittük egy állatkórházba és ott kapott több mindent, de fürdetőt az nem, sztem is sok volt neki.. szegényke......
2010. aug. 12. 12:27
 10/10 anonim válasza:
Azért lett korpás bőre, mert nem olajoztátok a bőrét fürdetés után, meg amúgy sem szabad ilyen sokszor fürdetni
2010. aug. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!