Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen ritkák az Alszkai...

Miért ilyen ritkák az Alszkai Malamutok?

Figyelt kérdés
Jelenleg van egy Alaszkai Malamutom és szeretnék mellé egy társat, de hetek óta nézegetem őket, de csak 1-et találtam menhelyen. Nincsen semmi gondom a menhelyes kutyákkal(sokkal kezesebbnek tartom őket) csak az a probléma, hogy elég messze van tőlem ez a menhely

2020. okt. 7. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Örülj neki, hogy nem divatfajta, nem igazán szaporítják és nem sok kerül menhelyre. A szánhúzó mentésnél néha van malamut is, de egyébként ha fajtatiszta kutyát szeretnél akkor tenyésztőt érdemes keresni (hivatalos tenyésztőt, akitől törzskönyves kutyát vehetsz). Főleg, ha ritkább fajta a vágyad, mert akkor éveket is várhatsz amíg akár egy fajtajellegű bekerül valahová, és lehet ő is idősebb, vagy viselkedés problémás kutya lesz, akit nem adnak másik kutya mellé.
2020. okt. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Ne menhelyen keress fajtatiszta kutyát...
2020. okt. 8. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Fajtatiszta kutyát szeretnél, akkor egy normális tenyésztőt keress.
2020. okt. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tizenéve volt divat a malamut, akkor többen voltak a menhelyeken is. Ha nem ragaszkodsz a teljesen fajtatisztához, akkor érdemes a fajtamentőknél érdeklődni.
2020. okt. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Nem értem, miért ne kereshetne fajtatiszta kutyát a menhelyen? Miért ne vihetne onnan haza egy rosszabb sorsú kutyust ahelyett, hogy újak világra jövetelét támogassa? o.O


Kérdező, szerintem ez örömteli, ezek szerint nem divat szaporítani és csak az vállal be ilyen kutyát, aki komolyan is gondolja.

Tegnap láttam Esztergomban meghirdetve 2 mentett husky jellegű kutyát, nem tudom hogy az érdekelne-e és esetleg közelebb van-e hozzád, csak úgy eszembe jutott a kérdésedről.

2020. okt. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, a tenyésztötől vétellel nincs bajom, de menhelyről szivesebben fogadnék örökbe, mert lehet megmentem egy kutya életét és felszabadítók egy helyet a menhelyről.
2020. okt. 8. 16:21
 7/9 anonim ***** válasza:
22%

Miért 0% a válaszom? :D

5.

2020. okt. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jó kérdés 🤣
2020. okt. 8. 17:40
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
90-es évek végén, 2000-res évek elején divatkutya volt akkor elég sok menhelyre került, a huskykkal együtt. A fajta szerencséjére belevésődött az emberek fejébe, hogy ez egy foglalkozós kutya, így leszoktak róla. Nekem 4 van, bár én tenyésztőtől vettem mindet, mert magas elvárásaim voltak főleg kinézetre.
2020. okt. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!