Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 8-9 kilós kutya kb mennyi...

Egy 8-9 kilós kutya kb mennyi tápot eszik havonta? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Elég eltérő etetési táblázatokat láttam, úgyhogy elsősorban tapasztalat érdekelne. Középkategóriás tápra gondoltam. Csak hogy mire számítsak.

2020. okt. 8. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért eltérőek ezek a táblázatok, mert más más a táp beltartalmi értéke.

Pl kell a kutyának egy napra 1000 kcal, akkor egy olyan tápból, amiben 100g/500 kcal van, kell 200 gramm. Egy olyanból, amiben csak 100g/250 kcal van, abból dupla annyi, tehát 400 gramm kell.


Érdemes azt is nézni, hogy ár érték arányban melyik táp mennyibe kerül, mert lehet, hogy valami olcsóbbnak tűnik, de kétszer annyi kell belőle, akkor már nem az az olcsóbb.

2020. okt. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem kb 4-6 kg-ot. Van egy 6 és egy 15 kg-os kutyám, onnan tippelek :)


Viszont, ahogy az előző is írta, azért ez elég sok dologtól függhet, mennyit mozog, milyen a táp beltartalma, mennyire hasznosítja jól a kutyád a táplálékot stb.

2020. okt. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Egyébként olyan 5 kilóra saccoltam a havi fogyasztást. :)
2020. okt. 8. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!