Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek mini Yorkija?

Van valakinek mini Yorkija?

Figyelt kérdés

egy héten hányszor kell fürdetni meg milyenek mert én a mostani kutyánkat(foxi és tacskó keverék) hetente fürdetem meg majdnem naponta fésülöm.de mondanátok nekem olyan tulajdonságokat amit máshogy kell vele csinálni mint más kutyáknál?


bocsi ha nem voltam érthető:)


2010. aug. 8. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
mini yorki nincs, csak szerencsétlen, agyontenyésztett, beltenyészetes korcs.....és nem kell heti rendszerességgel fürdetni egy kutyát sem, pláne nem heti többször, mert nem hajas baba, hanem egy állat...
2010. aug. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
*nyáron fürdetem na jó hát nem hetente bocsi túloztam..
2010. aug. 8. 16:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutyát maximum negyedévente szabad fürdetni, kivétel csak nagyon indokolt esetben lehet (pl. kiállítás vagy mert dögbe/kakiba fetreng stb.). Tönkre fogod tenni a szőrét és a bőrét. Ha le is akarod mosni, akkor csak sima vízzel, sampon nélkül tedd ezt gyakrabban!

És yorki pedig csak egyféle van, a mini és extra mini yorkinak mondott állatok túltenyésztett beteges és ideggyenge példányok, akiket azért gyártanak a szaporítók, hogy a divathóbort kedvért minél nagyobb haszonhoz jussanak -őket viszont a kutya idegrendszere és egészsége csöppet sem érdekli, csak az, hogy a minél kisebb mániát kiszolgálják. És az a tenyésztő sem nevezhető rendes tenyésztőnek, aki mini yorkiként adja el a kiskutyát!

2010. aug. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

NINCS mini yorki, nem is volt, nem is lesz.

Fürdetni nem szabad gyakran, 2-3 havonta, vagy kivételes alkalmakkor (össze szarta magát, belefetrengett valamibe...)

2010. aug. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

ti most ki akartok készíteni? komolyan? ezt sztem direkt csinálják.


mini yorkie NINCS.

tudod mi van? fogyatékos yorkie. csak szaporító nyelven mini yorkie, mert pici. de nem csak pici, de BETEG IS, amit sokan nem tudnak. a leggyengébbek és leg esetlenebbek. így kb. max 4-5 évig élnek. és ha valakinek is van mini yorkieja (bár én imádom a yorkiekat) az se kellene nekem, az tuti.

2010. aug. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
az a baj, hogy a yorki tulajdonosok 99 %-a életében nem látott még igazi yorkshire terriert, valószínűleg fel sem ismerné a fajtagyőztesben a yorkshire-t...
2010. aug. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

Nekem törzskönyves yorkim van (tehát nem mini, nem ultra mini, nem normál, nem közepes, nem nagy, nem óriás)

Az egész kutya 3 kg, ennél kisebb kutyát hogy akartok már? gondoljátok már végig, hogy egy ennél kisebb, könnyebb testben hogy lehetnének már egészséges, kifejlett, erős szervek? szív, izom, gyomor, máj, belek...és mindezt összezsugorítva egy tenyérnyi kiskutyában? Egyszerű biológia, egyszerűen lehetetlen ilyen pici és egészséges szervezetet létre hozni.

De akinek a 3kg is nagy, az vehet hörcsögöt, görényt, nyuszit, ha meg olyan ostoba hogy képtelen ezt felfogni, akkor megérdemli hogy átverje őt egy szaporító, kapjon egy fél kilós kutyát akire havonta 100.000ft költ különböző betegségek miatt, és a végén 2-3 évesen az orra előtt pusztuljon el.

2010. aug. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!