Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek kizáró okok lehetnek...

Ezek kizáró okok lehetnek örökbefogadásnál? (menhelyről)

Figyelt kérdés

- teljes munkaidőben dolgozunk mindketten a párommal (8 óra)

- a kertünk felében állandó a jövés-menés, üzleti célból van bérbe adva a melléképület, ott van egy kutya meg idegenek mászkálnak DE ez a rész le van kerítve a telken belül a mi "privát" kertünktől, az utcáról a telekre a bejárat viszont pl. közös, oda oda tud jönni a másik kutya

- kisebb alapterületű a házunk - bentre tervezünk kutyust, ezért számíthat, de természetesen tervezzük sétáltatni

- az utcáról hirtelen nem tűnik túl jónak kutyatartás szempontjából a hely, látszik hogy vannak pl. lyukak a kerítésen, a kapun is van rés, főút melletti telekről van szó... de mivel van kerítés a telken belül ide úgyse járna a kutyus felügyelet nélkül, csak elsőre úgy tűnhet hogy ez nem biztonságos hely

- nem igazán szeretnénk kutyaiskolába járni (tanítani itthon + kutyás programokra/helyekre eljárni persze tervben van, szóval lenne nevelve és szocializálva, csak a rendszeres kutyasulit nem szeretnénk)


Ezek mennyire nehezítik, lehetetlenítik el a menhelyről való örökbefogadást? Sajnos sok rosszat olvastam erről hogy nagyon szigorúak és nehéz megfelelni...

Szerintetek lehet esélyünk a fentieket figyelembe véve?


2020. okt. 12. 15:16
1 2
 1/15 vantel ***** válasza:
25%
legtöbb menhely örül,hogy megszabadul a kutyától,nem nehezíti meg. A gazdit jobban megnézik.
2020. okt. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem igen, a 8 oras munka nem kizaro ok, es ahogy mondtad, amugyis inkabb bentre terveznetek a kutyust, de ki is jarhatna egy biztonsagos reszre a kertben, ugyhogy szerintem igy ezzel nem lesz gond. A kutyasikolaba szerintem nem kothetnek bele, ha nem akartok, nem mentek, viszont ivartalanitasi kotelezettsegetek valoszinu lesz, ugyhogy azt mindenkeppen csinaltassatok meg, meg egyebkent is hasznos. Egyebkent gyepmesteri telepen is korbeneznek a helyedben, ugye ott sajnos altatnak is allatokat, szerintem konnyebb az orokbefogadas onnan.
2020. okt. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem. Ez mind olyan "kizáró ok" ami szinte mindenkinél fenn áll. Ha bentre szeretnétek, az udvar, lyukas kerítés nem is lényeges, valakinek nincs is udvara. A legtöbb kutya egyedül van 8 órát így az sem kizáró ok. Mondjátok hogy bentre szeretnétek és kb. 8 órát lenne egyedül egy nap, és segíthetnek kiválasztani a megfelelőt
2020. okt. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
14%

Én nem adnék neked kutyát! Az a minimum, hogy kijavítsd a kerítést, lezárd a kapu réseit.

Az jó, hogy a kinti/benti tartás mellett sétáltatod, a kutyaiskola nem létfeltétel, a te érdeked, ha nincs megfelelően nevelve, szocializálva.

2020. okt. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Ivartalanítás az evidens számunkra, ha esetleg még ivaros lenne a kinézett kutyus, persze. Ezzel nincs gond. :)


4.

A kerítés a gyakorlatban nem befolyásolja a kutyatartásunkat, csak elsőre rosszul néz ki az utcáról. Tervben van a javítása természetesen, de mindig van fontosabb dolog a ház körül. :)

2020. okt. 12. 15:32
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Utolso, irta, hogy lenne a kertnek egy biztonsagos resze, mi itt a gond? Ne legyunk mar ennyire szigoruak egymassal. Amiket a kerdezo irt, az szerintem teljesen rendben van. A kutyaiskolat, foleg egy menhelyes, ki tudja milyen eloeletu kutyanal en mindenkeppen ajanlanam, de lehet, hogy nem is lesz ra szukseguk, mert nem elso kutya, meg tudjak nevelni, a szocializaciot megoldjak, stb. Majd utkozben meglatjak, hogy szukseguk van-e ra.
2020. okt. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ja, természetesen ha nem boldogulnánk akkor eljárnák kutyasuliba, csak elsőre megpróbálnánk magunk bírni vele. Nem életünk első kutyája lenne.
2020. okt. 12. 15:35
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
szép lenne ha a teljes munkaidős állás kizáró ok lenne :D meg hogy nem járnátok kutyasuliba. az ország nagyrésze ki se tudná fizetni, vagy ha mégis, idő, energia nem lenne. persze tudom az az ideális ha járatják, de nem kötelező. ivartalanítás nélkül még kiadnak állatot Mo-on?
2020. okt. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%

Ezek tökéletes körülmények lennének, de a legtöbb menhely bennetek is fog találni kivetni valót.


Inkább családtól fogadjatok örökbe. (Halálozás, betegség, költözés miatt válnak meg a kutyától.)

2020. okt. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%
Ha ez mind kizáró ok lenne, kb. senki sem tarthatna se kutyát, se macskát, de még egy aranyhalat sem.
2020. okt. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!