Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek kizáró okok lehetnek...

Ezek kizáró okok lehetnek örökbefogadásnál? (menhelyről)

Figyelt kérdés

- teljes munkaidőben dolgozunk mindketten a párommal (8 óra)

- a kertünk felében állandó a jövés-menés, üzleti célból van bérbe adva a melléképület, ott van egy kutya meg idegenek mászkálnak DE ez a rész le van kerítve a telken belül a mi "privát" kertünktől, az utcáról a telekre a bejárat viszont pl. közös, oda oda tud jönni a másik kutya

- kisebb alapterületű a házunk - bentre tervezünk kutyust, ezért számíthat, de természetesen tervezzük sétáltatni

- az utcáról hirtelen nem tűnik túl jónak kutyatartás szempontjából a hely, látszik hogy vannak pl. lyukak a kerítésen, a kapun is van rés, főút melletti telekről van szó... de mivel van kerítés a telken belül ide úgyse járna a kutyus felügyelet nélkül, csak elsőre úgy tűnhet hogy ez nem biztonságos hely

- nem igazán szeretnénk kutyaiskolába járni (tanítani itthon + kutyás programokra/helyekre eljárni persze tervben van, szóval lenne nevelve és szocializálva, csak a rendszeres kutyasulit nem szeretnénk)


Ezek mennyire nehezítik, lehetetlenítik el a menhelyről való örökbefogadást? Sajnos sok rosszat olvastam erről hogy nagyon szigorúak és nehéz megfelelni...

Szerintetek lehet esélyünk a fentieket figyelembe véve?


2020. okt. 12. 15:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem bármelyik menhely szívesen adna egy ilyen helyre kutyát.

A helyetekben én nem forszíroznám, hogy a telketek hogyan van elosztva, ha jól értelmeztem a házhoz van egy külön elkerített udvar, a lényeg ennyi, ez a kettéosztott, kiadott dolog eléggé megbonyolítja a megértést :)

A kerítés leírás is furcsa lehet, ha olyan helyet választotok, ahol személyesen is megnézik, hova megy a kutyus, akkor látni fogják, hogy a belső rész okés.

A kötelező suli pedig kutya-függő, problémás kutyáknál szokott csak kikötés lenni.

2020. okt. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, optimistább vagyok így. ♥


11.

Igen én is erre gondoltam, van ahol kijönnek körülnézni, az első percben lehet hogy rossz pontot szerzünk. Utána remélhetőleg csak látja hogy nem lenne ebből gond.

2020. okt. 12. 17:21
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
A kukacoskodó menhelyek mindenben találnak hibát, nem írok most egyesületet. De a normálisak nem azt nézik, mibe kössenek bele, ha amúgy alapvető problémák nincsenek. Én javasolnám, hogy nézelődj az egyesületek közösségi oldalain, hogyan kommunikálnak, már ebből is lehet következtetni. Még a hozzászólásokat is érdemes olvasgatni.
2020. okt. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk abba kötöttek bele, hogy terveztünk gyereket 5 éven belül.

Huszon évesen nem tudom min lepődtek meg, hogy egy házaspár tervez gyereket. És igen, kutya mellé. Ki se adtak egy kutyát sem, mondván, hogy kis gyerek mellé ők nem adnak egyáltalán.

Hoztunk egy testvérpárt gyepiről,3 éve voltak bent már és nem nagyon kellettek senkinek.

Nálunk azóta is jó helyük van és van már gyerek is. :))

Az egyik ismerősöm tavaly pedig azért nem vehetett ki, mert szeretett volna vele külföldre menni pár éven belül. Egy ivartalan nőstény cicát akart, akár folyamatos kapcsolat tartással. Inkább rácsok mögött hagyák a macskákat.. :D


Szóval, ha nagyon akarnak fognak találni ebben is ki vetni valót. Több helyet is érdemes bejárni, mert nem mindegyik arra utazik, hogy kiadjon kutyát.:D

2020. okt. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
36%
utolsó: ez nagyon izé, de örüljetek neki, legalább segítettetek 2 másiknak, akik tényleg már senkinek se kellettek. viszont nem teljesen értem. ilyeneket mér mondtok el? mármint én pl. tuti nem mondanám el az ilyen dolgokat. nem iszem hogy 1 év után bármikor kutakodnának hogy, na, van már gyereketek?
2020. okt. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!