Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen olcsó kerítést ajánlaná...

Milyen olcsó kerítést ajánlanátok amit a kutya nem tud szétszedni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Teljesen el vagyok keseredve. Van egy 1 éves utcáról mentett keverék kutyusunk aki állandóan szökik. Már túl vagyunk az ivartalanításon, napi 1,5-2 órát sétálunk/ eljön velem futni, játszani is szoktunk az udvaron de ennek ellenére is szökik!

Szétrágja teljesen a fakerítést és megsétáltatja magát.

Gondolkodtunk rajta hogy esetleg valami csirkeháló féleséget kéne feltenni a kerítésre. Szerintetek ez beválna vagy azt is szétszedné valahogy? Tudnátok valami jó ötletet adni? Gondolkodtunk a kutyaiskolán is de nem tudom hogy az mennyire oldaná meg ezt a szökés problémát.

Köszönöm a segítséget!



2020. okt. 12. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

20-30 cm-re a földtől húzzatok ki a kerítés mentén villanypásztort.

A csirkehálót simán szétrágják, sűrű betonacél háló talán jó lehet.

2020. okt. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
A viilanypásztor a legjobb megoldás, vagy sűrű drótháló a fa kerítés belső felére, megerősítve azt.
2020. okt. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A villanypásztort nem tudja elrágni olyan helyen ahol nem ráz?
2020. okt. 12. 17:41
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az mindenhol ráz.
2020. okt. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van, villanypásztor az egy jó tünetkezelés lehet.


Kapuszabályt egyáltalán ismeri? Lehet nem tudjátok mit vártok el tőle. A csirkehálót ripp-roppra szétszedi, nem sokat ér.

2020. okt. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Legolcsobb ha szánsz ra egy kis idot es megneveled a kutyádat, hogy ne legyenek hulye szokasai.
2020. okt. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nevelés és lefárasztás, vagy láthatatlan kerítés.
2020. okt. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Acélháló. Én 100 métert acélhálóztam le úgy, hogy félbevágtam hosszában és olyan 1 méter magas acélhálót kaptam. Vigyázz a tüskéivel, egyszer felnyársalta rá magát egy kutyám, ezért én az összeset letüskéztem acélvágóval, illetve flexxel. Ezt rákötöztem a kerítésre, nálunk az volt a gond, hogy az alsó feszítődrót már több helyen elkorhadt, a kutya simán felnyomta vagy lefejtette róla a kerítéshálót. Hiába kötöztem rá kötöződróttal 5 cm-enként, párszor végighúzta rajta a körmét és annyi. Az acélhálóval is majdnem befürödtem, mert azt meg elkezdte létrának használni és alacsonyabb helyeken így már ott is kijutott, ahol korábban a sima kerítéshálón nem tudott volna átmászni. Ekkor előrezártam őt egy olyan udvarrészbe, ahol elég magas volt a kerítés és hiába létrázott. Olyan 2 méteres kerítésen, ahol 1 m magas volt az acélhálós rész, már nem tudott átmenni. 6 éves volt ekkoriban. 7 éves korára hirtelen megöregedett, utána már nem volt akkora mászóbajnok a szentem és én is megkönnyebbültem.

Egyébként nő vagyok, vasággyal 45 kg voltam akkoriban, de a kutyám miatt tanultam meg flexelni is.

2020. okt. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

De te inkább ne flexelj...Biztonságosabb acélvágóval lecsípni a tüskéket.

Azt még elfelejtettem írni, hogy ha nincs betonalapja a kerítésnek, akkor legegyszerűbb, ha acélhálót fektetsz le a kerítés tövében olyan 30-40 cm szélességben. De ezt is tüskézd le, különben nagyon veszélyes! Így nem fog tudni kaparni a kerítés alatt. Persze egy idő után rájöhet, hogy az acélháló szélénél kezdje, de ennyire azért az én kutyám se volt rafinált. Illetve mi nem is acélhálót fektettünk le, mert könnyen fel lehet benne bukni, hanem kerítéshálót vízszintesen és acélcsövekkel verte bele apukám a földbe, hogy kifeszítse. Hát azért ez is elég balesetveszélyes volt, amikor már lekopott a csövekről a föld. Legjobb talán, ha függőlegesen van beásva az acélháló, de az elég nagy meló.

Ha magas acélhálót használsz, akkor a tetejére lehet hegesztetni befelé ferdülő acélhálót 20-30-40 cm hosszan, akkor se fogja tudni már átmászni, de olyan lesz a kerted, mint egy láger és ha nem elég magas, te is belegyalogolhatsz. Viszont szerintem elég a félbevágott acélháló olyan 1 méter magasan, ha a fakerítés legalább 2 méter magas.

Mi egyszer a falnak támasztottuk az acélhálókat és teljes lendülettel belefutott estefelé, felhasította a combtövét közel az artériához. Egy hajszálon múlt az élete.:( Szóval onnan kezdve, hogy nálatok van az acélháló, első perctől csukd el őt, amíg le nincs tüskézve az egész.

2020. okt. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!