Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutyát hogy tudok szétszed...

Fm23 kérdése:

Két kutyát hogy tudok szétszedni ha verekednek? Mindkettő saját.

Figyelt kérdés

Röviden hozzank került tesóm am.bull-ja (kemény) nekünk van egy németjuhász erderterier keverék (kemény) sajnos ez ki van kötve mindkettő kan. Tegnap este mar nem elösször összementek , eddig meg nem volt ilyen komoly. Apammaml 10-15 percig harcoltunk mire szét tudtuk szedni oket.Van e megoldas (valami spray vagy mit tudom én) hogy ha ne adj megint ez van (pedig nagyon vigyazunk hogy elkerűljük) szét tudjuk őket szedni úgy hogy nem sérüljenek meg. Persze egymast megsertik az óhatatlan, de legalabb mi ne tegyunk kart bennuk!

Köszönöm előre is.



2012. nov. 8. 08:59
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
87%

Azon kéne dolgoznotok, hogy megfelelően kézben legyenek tartva a kutyák. Falkavezérség stb. Nálunk elég egy ráordítás is, ha netán balhé van.

Egyébként paprika sprayvel nem tudsz bennük kárt tenni.

2012. nov. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
85%

Sokszor elég csak egy nagy vödör HIDEG víz! Ű(bár így h kinn vannak, ez nem annyira okos gondolat).


De igen, azt kéne elsősorban elkerülni, h egyáltalán összemenjenek. Ivartalanítással hogy állsz?

A két kutya szocializációja milyen szinten van?

2012. nov. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
88%
Normális esetben az ember a saját kutyáit egy erőteljes rászólással le kellene tudja állítani! Tesód rászól a sajátjára, te is a sajátodra és a bunyónak vége. Utána mindkét kutyának bazinagy büntetés, hogy legközelebb ne balhézzanak! Ahhoz, hogy ezt elérjétek, íratkozzatok be egy kutyaiskolába előbb rehabilitációra utána a többit majd ott elmondják.
2012. nov. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:

Próbáljátok elkülöníteni őket valahogy. Menyetek közös sétára a 2 kutyával hogy összeszokjanak.


Tesód is jött a kutyával vagy csak a kutya?


A keverék ki van kötve és úgy megy neki az ambull? csak mert az abszolút nem egyenrangú csata meg amúgy se lenne az de igy elmenekülni se tud. Csak az elszeparálás megoldás, ha nem tudtok bánni velük akkor tragikus vége lehet..

2012. nov. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 A kérdező kommentje:

Kösz a válszokat. Nme akartam hosszú lér esreszteni,de..

Tesóm kiment külföldre, 1 eve a nagy szabadságból el kellett hozni az ambullt. A mienk 8 eve ott lakik és ki van kötve. Sajna csak hétvégenkén tudom elvinni a határba. Az am lakásban van nem is nagyon akar többet menni mint esténként 1/2 ó kakakör. Egyertelmüen a mienk van othon es az am vendeg. Nagyon odafigyelünk hogy elkerüljék egymast. Sövény, karám a ház másik oldalán, de mikor viszem be az esti sétáról muszály elmennem a mienk mellett 15-20m et. róvid póráz folytó lánc. De tegnap valamiér bekattant, mert már fönt volt a terszon gondolt egyet es akkorát megindúlt a mienk felé hogy a nakörvét eltépte (vaslán, jó nem hegesztett, de autót rántottam már be vele. Lehet elkopott?) Szóval értemés igazat adok, hogy fegyelmezni kell, meg szeparálni, de muszály gonolnom rá hogy ez egyszer megint megtörténhet. Öcsemnek a pofálya miat ilyen tépő támadása van, most is megcsipkedte a mienket az meg elkapta a grabancát és lenyomta a földre, az onnan sehova. Apam tolta az amot ne tépje le a hátrálástól a fülit, szemét stb én próbáltam szétfeszíteni a mieng álkapcsát esélytelen, ezért gondoltam v.mi spray, spraire. Nem tudom nem kap v. mi szájzárat vagy mit tudom én. Ha ivartalanítanám a mienket (mert öcsem nem engedné) akkor legközelebb meghunyászkodna mindt egy k** és nem lenne harc?

Bocs ahosszú lért, de tanáncstalan vagyok, mi van ha legközelebb akaraton kívűl a harc hevébe valamelyikunket kapják meg?!

2012. nov. 8. 09:30
 6/62 anonim ***** válasza:
64%
Hidd el, hogy ezen az ivartalanítás nem segít! Ettől még minden más szempontból ajánlott, csak ne várj tőle megoldást erre a problémára! És azt is hidd el, hogy megelőzni sokkal könnyebb az ilyen baleseteket, mint utána kezelni a kialakult helyzetet. Vegyél neki egy sima egysoros fojtó láncot, abból nem tud kibújni és eltépni se tudja. A póráz ne ilyen forgó karabíneres legyen mert az is el tud kopni és szét tud esni. Amíg elmész vele a saját kutyád mellett, addig tehetsz rá szájkosarat is. Amúgy is kötelező lenne az ilyen agresszíven viselkedő kutyákra közterületen is. Ennyi erővel kinyírhatná az utcán Marika néni palotapincsijét is.
2012. nov. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
93%

"A mienk 8 eve ott lakik és ki van kötve"

Ne csodálkozz, hogy a kutyák összeverekszenek, egy kutya, aki láncon élte le az életét, nem tud normálisan viselkedni más állatokkal.

2012. nov. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
89%

Mély levegőt vettem és visszaszámoltam.

Minek nektek kutya, ha láncon éli le az egész életét? Nem csodálkozom, hogy kezelhetetlen.

2012. nov. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
78%

most komolyan??!! tényleg a szocializáció meg a harcoló kutyák szétszedése érdekel ??

minek?

ha ,jól értelmezem, a ti kutyátok ki van kötve?? miért??

a tesód kutyája ,meg egy benti ,félrenevelt ,kutya!

mindkettő domináns,mindkettő VESZÉLYES ( más-más okból). ti meg alapból hülyék vagytok a kutyákhoz.

engedjétek össze a kettőt ,aztán a győztes majd megmondja mi lesz. mert ti nem !

amikor a saját kutyátok is láncon van!! és nem azért mert jött egy új kutya,hanem mert ti ezt akartátok??akkor miről is beszélünk??

old meg hülye-gyerek:)

lusta vagy ( csak hétvégén) ,nem értesz a kutyákhoz ( láncon tartod) ,de hoztok egy másikat ( amihez nem értessz !)

remélem nincs jogsid ! mert ha,van,akkor potenciális veszélyforrás vagy!

a kutyát nevelni kell,foglalkozni vele, mert ha nem ,akkor ez lesz belőle.

( a kérdésre a válasz : harc közben,leöntöd őket egy vödör hideg vízzel,vagy jöhet a slag)

esetleg mindkét kutya hátsó lábát felemelni,és az egyik végbelébe nyúlva ,két ujjal megcsavarod a végbelét ( ezt használják a pitek szétválasztásánál ). van annyi eszetek hogy megtegyétek. ja ,a végén ne vedd a szádba az ujjad .

2012. nov. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
89%

Jah hogy senki nem vette észre hogy írta hogy láncon van az eggyik..


Ha nem akarjátok hogy az ambull megölje a másikat akkor mind2vel mennyetek kutyaiskolába.. Előre szólok hogy drága lesz.. Egy láncon tartott kutyának a rehabilitációja nem olcsó.. És mindenképpen cerberos vagy valamelyik tükörmódszeres iskola.. de gondolom ha a kutya láncon van akkor eszetekbe se jut ilyesmi..


Zárjátok valahogy külön őket.. Csak az a megoldás mert a kikötött kutya gondolom a nevére se halgat az ambull is csak rosszab lesz ha nálatok marad..

2012. nov. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!