Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyepin hogy lehet kutyát leadni?

Gyepin hogy lehet kutyát leadni?

Figyelt kérdés

Sajnos minden más lehetőséget kilőttünk. Túl öreg a kutya, senkinek se kell, pedig hónapok óta kerestünk gazdát. A menhelyeken nem fogadják, mert mind tele van. Nekünk is mennünk kell pár napon belül, és sehogy se tudjuk vinni.

Marad a gyepmesteri telep. Azt tudom, hogy le lehet adni, de nincs róla semmilyen információ, hogy ez hogy működik, mibe kerül, stb.



2020. okt. 12. 23:23
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
66%

14: Mintha ebben az országban az olyan egyszerű lenne, annyi pénzből, amit az emberek nagy része keres.. nem ártana nyitott szemmel járnod a világban és nem írnál ilyen oltári nagy marhaságokat..


19-el maximálisan egyetértek. Én is remélem, hogy jobbra fordul a sorsod kérdező!

2020. okt. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
50%

A 10-es irományodra, kérdező: ne, legalább szerencsétlen kutyát ne vidd magaddal.


Nem értem, minek vesz magához állatot, aki nem tud róla gondoskodni. :(

A gyerekedet is leadod majd a gyepin vajon? :(

2020. okt. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
60%

A sok kanapé állatvedő.

Kíváncsi vagyok, akik itt járatják a szájukat, azok életükben mit tettek az állatbédelemért és mentettek e állatot.

Magas lóról lehet nagyot zuhanni. Sose lehet tudni, hogy mikor kerülsz ilyen helyzetbe.

Gyereket meg ne hasonlítsunk kutyaához, akkor végső esetben ott az anyaotthon.

A gazdi kereső oldalak csak arra valók mostanság, hogy menjen a veszologatás.

Tanácsot itt se ad senki.

Valaki kérdezte hol a kutya, talán írni kell neki és akkor megadja? 🤔 Talán.

A legtöbb albérletbe nálunk meg nem lehet kutyát vinni.

2020. okt. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
57%

#24


"Kíváncsi vagyok, akik itt járatják a szájukat, azok életükben mit tettek az állatbédelemért és mentettek e állatot."

Havonta utalok menhelyeknek pénzt, és épp mostanában keresgéljük a nekünk megfelelő kutyust akit örökbe fogadhatnánk. :)

Én pl. egyelőre ennyit tettem. (22.)


"Sose lehet tudni, hogy mikor kerülsz ilyen helyzetbe."

Milyenbe? Hogy megunom az állatot akiért felelősséget vállaltam és a halálba küldöm inkább? :D

Vagy hogy úgy vállalok be egy élőlényt hogy majd gondoskodni fogok róla, hogy nincs egy kanyi vasam se tartalékba?

Vagy úgy, hogy nem fogadom el a felajánlott segítséget se, mert bevágom a durcit?

Vagy hogy? :D

Volt ismerősöm aki megszorult és költöznie kellett, ő is valami szálló-féleségre ment, addig keresett IDEIGLENES befogadót a kutyájának, pár hónap alatt talpra állt és visszaköltöztette magához a kutyát akiről addig is gondoskodott.

2020. okt. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
44%

Ha már ennyien elkezdték a szokásos kanapéállatvédő dumát akkor elmondom hogy egy menhelyen dolgozok évek óta.

És egyáltalán nem véletlen hogy utálom az embereket. Ha csak egyetlen napot dolgoztatok volna ilyen helyen életetekben, akkor ti is utálnátok őket.

Nyilván nem mondom a szemükbe élőben az ilyen söpredék férgeknek hogy azok, disztingválok, viszont van egy kollégám aki kertelés nélkül kimondja és jól leosztja őket.

Legalább egy kicsit érezzék szarul magukat amiért ilyen gusztustalan, embertelen dolgot tesznek. Merthogy a "szeretett" kutyájuk aki tűzbe menne értük, nem kicsit fogja magát szarul érezni. Bekerül a kennelbe, idegenek közt van, rémült, sétálni többé nem lesz lehetősége mert ilyesmire sajnos nincs kapacitás, normál minőségű tápot többé nem kap a szervezete mert arra nincs pénz, és ha már nem kölyök, vagy netán idősebb is, akkor kb 0,001%-a van valaha is kikerülni onnan.

A gyepi meg még rosszabb, azzal a "kedves" gazda gyakorlatilag aláírta a halálos ítéletét.

De persze, védjétek csak. Kutya közelébe viszont légyszi ne menjetek ilyen jellemmel, mert csak több munkám lesz miattatok, mikor ti is elhagyjátok akiért elvileg felelősséget vállaltatok egész életére.

2020. okt. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
61%

Találtatok egy újabb okot, hogy megmutassátok mennyire nem vagytok ténylegesen embernek valóak.De még állatnak se.

Utálod az emberek utolsó? Magadat is? Annyit voltál kutyák közt, hogy te már annak is érzed magad,de el kell keserítselek ennyi rossz indulattal és ilyen rossz modorral még kutya se lehetnél. Ahogy az itt megszólalók többsége sem. Ember meg semmiképpen, egy utolsó véglény mindenki aki egy csepp toleranciát sem képes mutatni a másik ember iránt!


Nem, nem elhagyni akarta a kutyát. Lehet, hogy a ti hiper-szuper állatvédő ismerősötök ezt meg azt csinálta ami ezerszer jobb és állat szerető b megoldás, de erre nincs mindenkinek lehetősége!

Mások anyagi helyzetébe, és problémáiba semmi jogotok bele ütni az orrotokat.


Ha tudjátok csak le a csillagos eget is akkor is csak kanapé állatvédők lesznek. Érdekes minden kotnyeles és nagyszájú embernek van ideje arra, hogy fényes nappal, munka időben (akár menhelyi) ahelyett, hogy a dolgát tenné itt veri a nyálát.

Ilyenkor nem fontos az a sok menhelyi kutya? Vagy otthon a család, a tenni valók? A munka?

Persze hogy nem. Sok kisgyerek hatalmas képzelő erővel,nagyszájú megmondó emberek. Legalább a fele lenne igaz abból amit ide le mrertek karcolni,csak azért, hogy bántsatok egy másik embert.


Érdekes egyetlen embernek jutott eszébe személyes segítséget is adni, alighanem azért, hogy elszállásolja a kutyát vagy ebben segítsen.

Erre lenne meg az eszetek..

De persze könnyebb szidni és kitalálni, hogy hát nálam nincs hely, nem az én dolgom ő a felelőtlen, nincs ismerősöm akinél elférne mert persze ő is dugig van otthon befogadott állatokkal, satöbbi satöbbi''

Szokásos kanapé huszár szöveg.


Állatvédők egy fenét. Kotnyeles, kötekedő, életúnt, utálkozó kölykök.+1!

2020. okt. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
60%
27, te miért nem fogadod be a kutyáját?
2020. okt. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
41%
Na, akik itt nekiestek a kérdezőnek, azoknak azt kívánom, hogy kerüljenek ugyanolyan helyzetbe, mint most a kérdező, aztán akkor legyenek okosak. Nem azért akarja leadni a kutyát, mert megunta. Remélem, nem zavartátok a halálba szerencsétlent. Kérdező, remélem, jobbra fordul a sorsod, ha gondolod, nekem is írhatsz privátban, merre éltek, mennyire biztos ez a meló, milyen végzettséged van, hátha van valami ötletem.
2020. okt. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
46%

"Nem, nem elhagyni akarta a kutyát."

Elolvastad a kérdést? Le akarja adni a gyepin... ugyanazt jelenti a kettő.


Nincs mindenkinek lehetősége, ez tiszta sor, de akkor miért kell úgy csinálni mintha kötelező lenne kutyát tartani a semmire? Páran úgy viselkednek mintha törvény kötelezné őket az állattartásra, aztán meg brühühü nem tudom megoldani. Érthetetlen.


Azt amúgy honnan veszed, hogy mindenkinek épp munkaidő van? :D Én amúgy szabin vagyok, ha már ennyire nagyon kíváncsi vagy a részletekre. :)

Család, vagyis a párom dolgozni van, tegnap kitakarítottam és megfőztem amit akartam.

Egyéb kukacoskodás? :D


Nem értem, miért "lenne eszem" felajánlani valamit amit már más is felajánlott egy olyan embernek, aki látványosan tojik rá? :D

2020. okt. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
39%

#29

Mindig jókat röhögök az ilyeneken, akik azzal támasztják alá hogy ők mennyivel nagyobb emberbarátok másoknál, hogy rosszat kívánnak más embereknek. :D

Egyébként kívánhatod nyugodtan, továbbra is csak akkor vállalnék kutyát, ha tudnék vele mit kezdeni ha bajba kerülnék. (És itt "valami" alatt nem azt értem hogy leadom altatásra.)

2020. okt. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!