Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyepin hogy lehet kutyát leadni?

Gyepin hogy lehet kutyát leadni?

Figyelt kérdés

Sajnos minden más lehetőséget kilőttünk. Túl öreg a kutya, senkinek se kell, pedig hónapok óta kerestünk gazdát. A menhelyeken nem fogadják, mert mind tele van. Nekünk is mennünk kell pár napon belül, és sehogy se tudjuk vinni.

Marad a gyepmesteri telep. Azt tudom, hogy le lehet adni, de nincs róla semmilyen információ, hogy ez hogy működik, mibe kerül, stb.



2020. okt. 12. 23:23
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a kutya, milyen jellegű keverék, és hol van helyileg?
2020. okt. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
100%

Azért pár fontos infót megoszthatnál. Mennyi idős, mekkora, milyen fajta, hol tartottad, szobatiszta-e, macskabarát-e, hogy viszonyul más kutyákhoz, ivaros-e stb.


Szerintem ideiglenesen meg lehet oldani az elhelyezését, akár valamelyik menhely is tud benne segíteni. Vagy kérdezhetsz panziókat is, hátha hosszútávú ottlétnél van kedvezmény. Ha fajtajellegű, akkor fajtamentők.


Érdemes lenne hozzátenni a mondandódhoz amit utólag osztottál meg velünk, hogy ideiglenes állapot és utána magadhoz vennéd.


Család, barátok nem segítenek, ha fizeted az ellátását?


Egyébként a gyepin, a gazda által leadott (pláne idős) kutya azonnal altatható. Ha gondolod akkor írj rá azokra akik segítő szándékkal válaszoltak, mondd meg melyik megyében vagy és hátha ki tudunk találni valamit!

2020. okt. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon rendesek vagytok hogy páran próbáltok érdeklődni, segíteni, de az a helyzet hogy ez csak a szokásos hergelő. Nincs is kutyája, egyszer bevallotta hogy azért utálja őket mert fél tőlük, és ezért jár ide kamu, összeugrasztó kérdéseket generálni.

Máskülönben minden szalmaszálba belekapaszkodna és legalább azokkal szóbaállna akik segíteni akarnak.

2020. okt. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
75%

Mondjuk 10 év alatt meg is szűnhet egy kennel, meghalhat a tulaj... Egy menhely is megszűnhet ennyi idő alatt.

Illetve régen, lehet hogy neki nem írtak ilyen szerződést, hogy visszaveszik, vagy van kis kapu...

Én is ismerek olyat, akinél nem vette vissza a menhely.

2020. okt. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
81%

Amúgy én is kerestem 7-8 éve nagyon sok pénzt, akkor befogadtam 2 macskát és kerültem majdnem utcára. Szerencsére akad aki kisegített, de közben a szüleim például meghaltak, a testvéremnek meg pont én lettem a gyámja és Ő is ellátásra szorult... Szóval majdnem menhelyre kellett adnom azokat a macskákat, akiket pont azért fogadtam be a szüleim szomszédjától, hogy ne kerüljenek oda.

De például nekem most a tesóm jóval fontosabb mint a macskák, hiába imádom Őket is...

Felőlem elítélhettek ezért.

2020. okt. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőknek és a válaszolóknak is igaza van.

A kérdezőnek nincsen más választása eddig eltudta tartani a kutyát, mostmár nem és próbál helyet keresni neki.

A válaszolók közül aki felajánlotta a segítséget akkor a kérdezőnek illene válaszolnia rá!

Gyepmesterin öreg kutyát 2 hét alatt altatnak, még sok menhelyen is.

Kérdező a legjobb amit tehetsz ha válaszolsz az itteni válaszolóknak akik segítséget ajánlottak.

2020. okt. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudja vonni magával. Menjen a híd alá a kutyával vagy mi?

Sokan nem adna k ki albit benti kutyásnak. Én se adnék az biztos.

2020. okt. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!