Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya vagy macska lenne a...

Kutya vagy macska lenne a megfelelőbb egy egyetemistának?

Figyelt kérdés
Most megyek majd egyetemre, albérletben fogunk lakni, barátnőmnek mindegy milyen állatunk legyen, de én inkább kutyás vagyok.. Mindenképp valami kistestű kutyusra gondolok. Melyiket ajánlanátok, kutya vagy macska?
2010. aug. 8. 20:26
 1/10 BeerHunter ***** válasza:
Ha barátnődnek mindegy, te pedig kutyás vagy, akkor mi a kérdés?
2010. aug. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

rövid szörü tacskó

westie

cain terrier

állatmenhelyi kiskutya vagy macska

2010. aug. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
0%
Séta téri ( általában okosak és jobban nevelhetőek )
2010. aug. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Akiteki ***** válasza:

Macska.

A kutyával gond lenne, hogy kié legyen.

Különben is sok tanulnivalótok lesz, a cica jobban viseli, ha otthon ültök.

2010. aug. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Én a macskát ajánlom, mert mint egyetemista baromi rendszertelen életet élek, kaotikus órarend, spontán bulik stb. A macska jobban el van egyedül, neki nem kell rituális séta a napjaiba, a legritkább esetben rágcsál-vonyít, ha magában marad egész nap, és nem kell sétáltatni sem, szépen belemászik az alomba és elkaparja a terméket, amit én kitakarítok, ha hazaérek.
2010. aug. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
hát én is inkább kutyás vagyok, de kutyát csak kertesben tartanék. lakásban inkább cica. a cica 100%ig szobatiszta lesz, otthon lehet hagyni napközben, nem bontja le a házat unalmában, remekül megvan egyedül is amíg ti suliztok/dolgoztok. a kutyát vinni kell le napi 3szor minimum, amíg kölyök még többször. ha esik, ha fúj, reggel korábban kelni egy órával, hétvégén is, buli után, muszáj levinned. különben a balesetet nehéz lesz kitakarítani a szőnyegből. a kutyapelenka (nem amit ráadsz, hanem az a kiteríthető) se megoldás, mert az esetek felében nem csak oda sikerül... jobban igényli a társaságot, unalmában lebontja, amit elér, amíg haza nem értek. én semmiképp sem tartanék kutyát ilyen életkörülmények mellett (panel,alig vagytok otthon)
2010. aug. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Én is macskát ajánlanék. Nem tudom, melyik egyetemre mentek, de ott gyakran reggeltől estig tartanak az előadások, gondolom sokat buliztok is, vizsgaidőszakban pedig egy percetek sincs semmire. A macsek elvan egész nap egyedül, ha napi egyszer-kétszer megetetitek(kismacskát ennél többször kell). A kutyát amíg kölyök körül belül két óránként le kell vinni, hogy megtanulja a szobatisztaságot, felnőtt korában is legalább háromszor és nem csak öt percre amíg elvégzi a dolgát. A kutyák rosszul viselik az egész napi egyedüllétet, rombolni, ugatni fog, ezzel meg a szomszédok ellenszenvét is kivívjátok.

Szóval én azt mondom, hogyha mindenképpen állatot akartok, akkor az legyen macska.

2010. aug. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
albérletbe, egyetemistáknak macska! vannak olyan cicafajták, amik kifejezetten bújósak, és szinte olyanok mint egy kutya, (van amelyik még apportírozni is tud) válasszatok olyant:)
2010. aug. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
kutyámmajomXD
2010. aug. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, meggyőztetek, macska lesz:) úgysincs olyan kutyi, amilyet szerettem volna...
2010. aug. 8. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!