Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaffokról mi a véleményetek?

Amstaffokról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok erről a fajtától?

Olyanok válaszát is várom akiknek nincs tapasztalatuk vele.



2020. okt. 18. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Nekem tetszik … mondjuk ez nem nagy kunszt, mert en minden kutyát szeretek habitustól, merettol es mindentol függetlenül. Valojaban en egy kutyasuttogo vagyok.
2020. okt. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Imádom a fajtát. Erős, energikus, temperamentumos. Gyakorlatilag multifunkcionális kutyafajta, rengeteg mindenre alkalmas.
2020. okt. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
89%
Nagyon szép fajta. Csak kár ,hogy sokan faroknövelő divatkutyát csináltak belőle amivel instán meg face-n szelfiznek de nevelni már nem jutott eszükbe. Emiatt érhetnek megvető pillantások ha ezt a fajtát választod. Viszont jó nevelés mellett rengeteg pozitívumot hallottam, olvastam róluk.
2020. okt. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Gyonyoru,extra intelligens,fegyelmezett. Az enyem nyomkeresesre,vakvezetesre,szemely vedelemre is betanithato lenne.


Amikor jon egy goldenes gazdi porazon es nem akarja odaengedni a kutyajat: jutalomfalattal kepes csak a golden engedelmeskedni. Ilenkor gondolom magamban,mekkora seejt a golden . Az amstaffomnak eleg egyetlen kezjel es megy egyenesen tovabb es ugyet se vet a goldenre. Elkepesztoen nagy az intelligencia kulonbseg a ketto kozt.

2020. okt. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%
Az en kutyam csak ilyet eszik … vagy zoldseget :)))
2020. okt. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

Jó kezekben az egyik legjobb fajta.Imádom az erejét,az energiáját,a tettrekészségét,a tekintéjét,azt a szép kiállását,a mindig vidám személyiségét..

Sajnos az enyém már nincs köztünk,13 szépséges év után elvette tőlem a bőrrák hiába küzdöttünk 3x is vissza tért,3.alkalommal annyira rosszul lett a kezelések ellenére is,hogy a doki azt mondta inkább altassam.Ennek a fajtának (is) ez egy nagyon gyakori,de többnyire (sajnos pont nem nálunk..) jó indulatú daganatos betegsége. :(


Mi jártunk kutya suliba még anno,mert rengeteg energiája volt hiába mozgattam.Pihent rá egy fél órát és újra elemében volt ezért is sportoltam vele később,szerintem a többi egyeddel is érdemes,ha hosszú távon nyugodt kutyát akar valaki ebből a fajtából. :D

Súlyt húztunk 3 éves kortól,előtte parkban bolondozott a többi kutyával.Észnél kell lenni az biztos! Főleg ivaros kannal (de persze ivartalanítva is).Kutya iskola mellett is volt,hogy vissza kellett hívjam és ki kellett vonjam a játékból,mert hajlamos volt "elvadulni".Nem akart bántani senkit,csak hát van egy ereje amit mondjuk egy Bichon nem értékel játék közben.Lehiggad,mehet vissza.:)


Én csak jót tudnék mondani róla,elvégre nekem volt ilyen fajtám.Minden jó mellett persze a bull típusra felhívnám a figyelmet és kiemelném,hogy bármennyire is megbízható,bármennyire is jól nevelt mindig ott kell lenni és tudni kell irányítani a kutyát! Mert ez is -mint sok másik akár nem bull típusú kutya- akár egy fegyverrel is felér,ha nem tudod kezelni,és nem várt helyzetbe keveredsz akár más miatt.

2020. okt. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Családi kutyának megfelelő helyről beszerezve és megfelelő nevelés mellett tökéletes tud lenni. Fáradhatatlan, sok lemozgatás kell neki. Tud nagyon bohókás is lenni, szóval sok örömet tud okozni. Viszont nagyon következetesnek kell lennie a gazdinak, gyengekezűnek a fejére nőhet és az elfajulhat.


Én egyébként nem vagyok oda értük. Bár igazából nem a fajta tehet róla, hanem az ember. Szerintem a többség csak divatból akar ilyen fajtát és egyáltalán nem is ért hozzá.

Számomra küllemre max. átlagos, semmi extra. Persze tudom ez relatív, de nem lehet szépnek nevezni. Ráadásul mivel eleve a nagyobb kutyákat kedvelem, így méretre is kicsinek tartom.

2020. okt. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hozzám való kutya, ezért nekem nem is lesz ilyen kutyám. Kevés gazdit tudnék mondani, aki tudja is jól kezelni.
2020. okt. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom róla, hogy nagyon jó kutya, de nevelni kell. Ahogy már írták, az ilyen "azért van ilyenem, mert menő" mentalitással, nulla neveléssel tartott staffok miatt hiszik azt, hogy veszélyes a fajta. Nem az, ha foglalkoznak vele. Nekem kifejezetten tetszik a külleme, a jellemét meg imádom: igazi embermániás, végtelenül kedves és okos kutya. Ha le van mozgatva megfelelően, imád fentrengeni melletted a kanapén, nagy cuki :)
2020. okt. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
95%

Első kutyának vagy faroknövelőnek tilos amstaffot választani. Ha van már tapasztalatod és bízol a nevelői képességeidben, akkor tökéletes kutya lesz, ha (és itt minden "ha" nagyon fontos):

- gondosan kiválasztod a tenyésztőt, aki a neked megfelelő kutyát szánja neked az alomból (tudok ajánlani ilyet), szaporítótól vásárolni az kb. orosz rulett, ha nem vagy profi kiképző

- kölyökkorától kezdve legalább napi kétszer 1,5 órát rászánsz a lemozgatására (gyakorlatilag soha nem fárad el, ez csak a szintentartás)

- korai szocializáció elengedhetetlen, kutyaovi, suli, stb.

- következetesen és szeretettel neveled, kompromisszumok nélkül

- elviseled és igényled is, hogy folyton veled legyen, mert imád a gazdával és a családdal lenni

Ha mindez belefér, akkor tökéletes kutyád lesz, aki folyamatosan elszórakoztat, hihetetlen szeretetbomba, ötletes és kreatív bohóc, minden emberrel és kutyával végtelenül barátságos, kiváló idegrendszerű, soha nem reagál agresszíven, tisztában van az erejével, és nem él vissza vele (de ha valódi veszélynek vagy kitéve, akkor a "veszély" pillanatokon belül nagyon szarul érzi majd magát). Emellett figyelmes és intelligens, könnyen és szívesen tanul, igazi terápiás kutya, ha kell (hozzánk járnak "kutyarettegő" gyerekek és kamaszok regenerálódni a "harcikutyához", aki tökéletes érzékkel oszlatja el minden félelmüket és bizonytalanságukat). Gondolom a fentiekből kiderül, hogy én a fajta maradéktalan rajongója lettem, több terrierünk is volt már, de a staffi mindent ver, soha többet nem lesz más kutyám.

2020. nov. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!