Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Argentin dog lehetséges egy...

Argentin dog lehetséges egy kezdő kutyásnak?

Figyelt kérdés
Eléggé megtetszett a fajtája, így érdekelne hogy egy kezdőnek mennyire kihívás lenne.

2020. okt. 19. 22:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2%

Ha eros vagy testileg es lelkileg,johet a kutya.

Meg jarsz futni/bicajozni/rollerezni a kutyaval heti tobb akalommal orakat.


Na meg szigoruan betartod a sorrendisegi szabalyokat. Ebbol tisztel a kutya es erti meg,h te vagy a vezer.

Ne verd soha,mert elveszted a tiszteletet,azaz a szofogadasat.

2020. okt. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

1,5 -2 eves kora utan jarhataz futni vele. Addig kutyakkal jatszasd futasnak.


Lenyeg,h tudd,h nem kanapekutya es nem csak setalni akar veled.


Agilityre is lehet tanitani,ha erdekli.


A mozgatason mivul jarhatsz vele kuzyasuliba,ahol nem agressziv,turelmetlen vagy udvariatlan a kutyakka az oktato es nem terrorizalja. (Sajnis ez gyakori hozzaallas!!!)

2020. okt. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha rengeteg szabad időd van, akkor ajánlom :)
2020. okt. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Hát nem tudom, hogy a többi válaszoló találkozott-e már valaha argentin doggal. Esetleg 1-2 munka vonalú kennel kutyáinak lehet kell a futtatás, de azoknak a dogoknak, akikkel én találkoztam, nem kellett ennyi fárasztás. Napi fél-1 óra sétával simán elvoltak.


A magyarországi argentin dog állományra inkább az jellemző, amit én leírtam.

2020. okt. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Lehetséges, kutyasuli erősen ajánlott.
2020. okt. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutya lehet elsogazdis … HA!!! … a kutya gazdaja komolyan veszi a dolgot, valoban foglalkozik a kutyajaval es szakember segitseget keri ha elakadt a kutyanevelesben. Aki komolyan akarja es csinalja, az siman felnohet a feladathoz es egyutt fejlodhet a kutyajaval.
2020. okt. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Beszelgess el egy argentin dogos gazdival … biztos segit a felmerulo kerdeseid megválaszolásában.
2020. okt. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Én nagyon nem ajánlom! Mit teszel, ha kamasz korában neki megy egy másik kutyának? Ha elránt pórázon? Ha őrjöng séta során emberekre, kutyákra? Ha elrohan macska után? Ha bevédi tőled az ételt, fekhelyet? Ha neked fordul, ha megfogod?

Hogy reagálod le ezeket? Ha tudsz ezekre válaszolni, még jó is lehet. Ha kapásból fogalmad sincs mit kellene tenned, felejtsd el!

2020. okt. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%

#8

Miért, egy német juhásszal vagy egy tacskóval mit csinálna? Segítek, ugyanazt. Ez soha nem fajtafüggő.

2020. okt. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem fajta függő, de azokat sem ajánlom első fajtának. Munkakutyák, nem kezdőnek valók!
2020. okt. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!