Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elronthattam valamit? Vagy...

Elronthattam valamit? Vagy "elég" lesz ezentúl jobban figyelnem?

Figyelt kérdés

Két sportstaffom van. Egy felnőtt szuka, és egy 4 hónapos kan kölyök. A szuka jól szocializált, emberekkel, más kutyákkal is nagyon jól elvan. A kicsit is ugyanígy hordom emberek, és kutyák közé. Nyugodt, kiegyensúlyozott kölyök, ő is kijön a kutyákkal is, viszont nem adja meg magát, mint a szuka. A mai sétánál egy idegen kutya rámorgott a szukámra, erre a kis kan kölyök nekiesett az idegen kutyának. Ezután a szuka is beszállt, de rögtön leállítottam őket.


Elrontottam a nevelésben valamit, vagy a "vérükben van a harc", és elég, ha jobban odafigyelek rájuk?


2010. aug. 8. 23:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi komoly,a kicsi még nem tudja,hogy mi a dolgok rendje a nagy meg szerintem csak védeni akarta,elvégre még csak kiskutya.
2010. aug. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Remélem valóban csak ennyi, nem akarjuk még rosszabb hírét kelteni a fajtának.
2010. aug. 9. 00:02
 3/12 anonim válasza:

hát staffom még nem volt... de az álomkutya! Nem nehéz fenntartani a két kutyát?:O Kint vagy bent tartod őket? Nem küldenél mail-ben 1-2 képet róluk?!:D


Hát valószínűleg igen, a pici még kicsi nem tudja mi hogy van ilyenkor... főleg kan. Kölyökkoromban a szuka kutyánk volt ilyen, hogy a házon belül ugatott, de az utcán meg megadta magát... a kan kutyánk, meg midnenhol harcias... nagyon okos szép ügyes bátor minden tökéletes benne... De, ha azt érzi hogy én, vagy ő kicsit is veszélyeztetve van akár kutya akár ember által egyből jelzi h ő támad ha kell:) De első szóra egyből csendben marad, de minden rezzenésre figyel. Igaz, hogy "csak" egy németjuhász, de tiszteletet szokott parancsolni:)

2010. aug. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Akiteki ***** válasza:
100%

Szerintem az előző válaszoló félreértette: nem a szuka védte a kicsit, hanem a kölyök támadott.

Ők ketten már egy falka. És falkaként viselkednek. Ha legközelebb is ilyen lenne, a kicsit még akkor állítsd le, mielőtt támadni tudna. Ő még nem tanulta meg a közömbösséget és ezzel a nagy is úgy érzi, hogy ez elfogadható. Biztosan meg fogod tudni oldani.

2010. aug. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, én is pont erre gondoltam ahogy az első válaszoló is megírta, nyugodj meg :)
2010. aug. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A-aaa nem értettem félre:DA kis kutya elkezdett hepajkodni,erre a szuka látva,hogy azért ez a szitu nem igazán fair beszállt az ugatásba,ezzel is csökkentve a másik kutya esetleges agresszív reakciójának lehetőségééét,ezzel védve a kicsit.^^
2010. aug. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most már teljesen megnyugodtam, köszönöm. Egyébként szigorúan vannak fogva, de nagyon szeretjük őket.
2010. aug. 9. 00:34
 8/12 A kérdező kommentje:

00:10!


A szukát bent tartottuk 10 hónapos koráig, aztán kiszoktattuk. Kint jobban elvan. Rajta meg is látszik, hogy "szobakutya" volt, olyan kis tutyimutyi. :) Így már ketten vannak kint. Fenntartani nem könnyű őket, bár nem is olcsó tápot kapnak, nem akarunk rajtuk spórolni.


Holnap küldök róluk képeket!


A német juhász is nagyon szép és okos kutya! :)

2010. aug. 9. 00:37
 9/12 Bozsikrisz ***** válasza:

Nem vagyok a fajta ellen (bár én spec. nem tartanék) de őket keményen kell fogni tényleg.

Ha egy ilyen kutya támad, sokkal nehezebb megfogni, és sokkal komolyabb sérülést tud okozni a másiknak.


Egy kan kutyáról van szó, aki szép lassan ivaréretté válik. A kutyák egymás között is felállítják a rangsort, és lehet, hogy a Te kölyök kutyusod is próbált felül kerekedni.

És amit a többiek is írtak, itt már egy falkáról van szó, tehát védeni fogják egymást.


Nevelgesd sokat:)

2010. aug. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
már olyan is van hogy sportstaff?:)
2010. aug. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!